Na gali Babilon MMA 10 doszło do starcia na szczycie kategorii piórkowej w Polsce, a stawką były dwa pasy mistrzowskie – FEN oraz Babilon MMA. W tym wyjątkowym pojedynku górą okazał się Daniel Rutkowski (MMA 9-2), który wypunktował Adriana Zielińskiego (MMA 19-9).

Był to bardzo techniczny i wymagający bój, w który zawodnicy włożyli całe swoje serce. Daniel Rutkowski – zgodnie z oczekiwaniami – obalił Adriana Zielińskiego już po pierwszej minucie trwania walki. Cała początkowa odsłona miała bardzo mordercze tempo. Próby obaleń ze strony mistrza Babilonu i próby stopowania zapędów zapaśniczych ze strony mistrza FEN. Pojedynek przez 80% czasu toczył się pod siatką, plecami do której był Adrian, dociskany przez Daniela – Scenariusz ten, był konsekwentnie realizowany przez Daniela.

Druga runda różniła się od pierwszej tym, że „Rutek” obalił na środku oktagonu a nie pod siatką, pod którą obaj fighterzy szybko jednak wrócili. Tym razem stójka mistrza FEN była bardziej efektowna i w konsekwencji na twarzy Rutkowskiego pojawiło się rozcięcie pod brwią, z rany sączyła się krew.

Trzecia runda starcia zaczęła się od ataku Adriana Zielińskiego, który chciał nadrobić stracone rundy. Stracone przez fantastyczne zapasy „Rutka”, który notorycznie szukał nóg Zielińskiego by przenieść walkę do płaszczyzny, w której czuł się najlepiej. W mistrzowskiej rundzie Zieliński dwukrotnie próbował zakończyć walkę przed czasem. Na początku, będąc z dołu złapał rękę Daniela w balachę, a później, już w stójce, w kimurę – obie techniki okazały się jednak nieskuteczne na perfekcyjnego tego dnia Rutkowskiego.

Scenariusz walki nie zmieniał się i również piąta runda to próby stójkowych ataków Adriana i wejścia w nogi Daniela. Pojedynek ten pokazał, że zapasy Rutkowskiego są w chwili obecnej nie do przejścia i w ścisłym topie wagi piórkowej PL, nie ma na niego mocnych. „Rutek” całkowicie stłamsił zapędy stójkowe Zielińskiego i nie rywalowi ani chwili wytchnienia. Notorycznie dociskał Adriana do siatki i gdy miał okazję, wynosił i obalał.

Poniżej nasz wywiad z Danielem Rutkowskim

5 KOMENTARZE

  1. Takich walk potrzebujemy…konfrontacja mistrzow dwoch organizacji ktore dogaduja sie ze soba i wychodzi z tego swietne starcie. Osobiscie stawialem na Zielinskiego ale najwazniejsze ze sportowa rywalizacja wylonila zwyciezce

  2. Az sie boje publikacji wynikow ogladalnosci, ale ME zwlaszcza w takim anturazu, to cos czym polskie MMA moze sie pochwalic. Szkoda, ze chwalic bedzie sie glownie walka dziecka z karlem i morderczym starciem kaszalotow.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.