W sobotę 12 listopada w Astrachaniu zorganizowana zostanie gala M-1 Challenge 28. W pojedynku o pas M-1 w kategorii półśredniej mieli zmierzyć się topowi kategorii welterweight rosyjskich rankingów:  Shamil Zavrov (MMA 18-1) i Rashid Magomedov (11-1). Zavurov w trakcie przygotowań złapał kontuzję. W zastępstwie promotorzy z M-1 na szybko zakontraktowali będącego na obozie w Holandii Alexandra Emelianenko (MMA 17-4). Dwa dni później znany był już rywal petersburżanina. Młodszy z braci Emelianenko będzie walczyć w Astrachaniu z perspektywicznym Dagestańczykiem Magomedem Malikovem (MMA 3-1). Malikov reprezentuje klub Gorets, w tym roku triumfował w turnieju ciężkim na gali Fight Star, demolując uderzeniami Alexeya Oleinika. Ciekawe czy 22-letniemu fighterowi wystarczy umiejętności na starego wygę Alexa. Dagestańczyk jest pewny siebie, bo zapowiedział, że za tydzień wystąpi na kolejnej gali M-1 Challenge w turnieju wagi ciężkiej.

Na głównej karcie zobaczymy czołowego polskiego półciężkiego – Tomasza Narkuna (MMA 5-1, #4 w Rankingu PL) z Berserkers Team. Żyraf skrzyżuje rękawice z doświadczonym zawodnikiem i utytułowanym sambistą bojowym Igorem Savelyevem (MMA 8-3-1). Zapowiedź tej walki publikowaliśmy tutaj. W kategorii middleweight po dwóch porażkach powraca na ring M-1 Dagestańczyk Alikhan Magomedov (4-2), jego przeciwnikiem będzie pochodzący z Minnesoty doświadczony Isaiah Larson (13-6). Zaś w bardzo ciekawej walce w limicie lekkim wywodzący się z klasycznych zapasów Azer Vugar Bakhshiev (5-4) podejmie weterana paryskiego 100% Fight, przekrojowego Yvesa Landu (5-2) z Red’s Team.

Na sobotnim evencie odbędą się również ćwierćfinały turnieju M-1 Selection Europe w wadze średniej. Rosjanie zaciągnęli do tego wydarzenia różnorodnych fighterów. Oprócz solidnych gospodarzy w osobach: mistrza Rosji w JJ, perspektywicznego Czeczena Ruslana Khaskhanova (MMA 8-4), weterana ProFC i mistrza bojowych systemów walki wręcz, nowosybirszczanina Michaila Tsareva (MMA 8-2) i pochodzącego także z syberyjskiego Tobolska Anatoliya Tokova (MMA 5-0), do rywalizacji staną – czołowy sambista Ukrainy i trzeci zawodnik ubiegłorocznych rozgrywek M-1 Selection Ukraine Alexander Dolotenko (MMA 5-2), reprezentant czeskiego teamu Gladiators Championship Fighting Jan Zdansky (MMA 4-0), pochodzący z Valencii weteran M-1, doświadczony Enoc Solves Torres (9-4) oraz trenujący na co dzień w Niemczech Bułgar Sunay Khamidov (MMA 4-2).

Walka wieczoru:

Open.: Alexander Emelianenko (17-4) vs. Magomed Malikov (3-1)

Główna karta:

84 kg.: Alikhan Magomedov (4-2) vs. Isaiah Larson (13-6)
93 kg.: Tomasz Narkun (5-1) vs. Igor Savelyev (8-3-1)
70 kg.: Vugar Bakhshiev (5-4) vs. Yves Landu (5-2)

Ćwierćfinały turnieju M-1 Selection Europe w wadze średniej:
84 kg.: Alexander Dolotenko (5-2) vs. TBA
84 kg.: Michail Tsarev (8-2) vs. Sunay Khamidov (4-2)
84 kg.: Jan Zdansky (4-0) vs. Anatoliy Tokov (5-0)
84 kg.: Enoc Solves Torres (9-4) vs. Ruslan Khaskhanov (8-4)

Walka rezerwowa:

84 kg.: Anton Kostishchin (0-0) vs. TBA

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

10 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieje że Malikov zleje Alexa a Narkun gładko podda swojego rywala.

  2. fajnie wygląda jak nasz człowiek stoi dość niedaleko fedora – miejmy nadzieje że doczekamy sie niebawem takiego talentu i u nas 🙂

  3. na plakacie to wyglada jak Fedor -głowna walka. M-1 nasi mali manipulanci

  4. O któej godzinie w Polsce będzie to nadawane i czy bedzie jakiś stream na MMA Rocks? Pamiętam że kilka gal M-1 które oglądałem leciało w Polsce ok.18 godziny lub wcześniej i stream był na tej stronie… będzie tak tym razem? 😀

  5. W Astrachaniu jest + 5 godzin, na plakacie widnieje 20:00, a więc… o 15 pierwsza walka (?)

    „He’ll be back. (…) we haven’t seen the last of BJ Penn in the Octagon. I’m sure of it, even if he isn’t.”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.