Podczas magazynu Inside PBC na antenie telewizji FOX oficjalnie poinformowano o terminie i miejscu kolejnej walki Adama Kownackiego (20-0, 15 KO). Niepokonany Polak wejdzie do ringu po raz kolejny już 7 marca podczas wydarzenia w Nowym Jorku. Na ten moment nie wiadomo, kto będzie jego przeciwnikiem. Wiadomo jednak, że będzie to walka wieczoru gali organizowanej przez Premier Boxing Champions.

Nieoficjalnie mówi się, że przeciwnikiem pięściarza z Łomży może być między innymi Dominic Breazeale (20-2, 18 KO), dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Ogłoszenie rywala Kownackiego powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

30-latek w 2019 roku stoczył dwa pojedynki. W styczniu przez techniczny nokaut pokonał Geralda Washingtona, natomiast w sierpniu jednogłośną decyzją sędziów pokonał Chrisa Arreolę. Wcześniej Kownacki pokonywał takich pięściarzy, jak Artur Szpilka, Iago Kiladze, Charles Martin czy Joshua Tufte.

3 KOMENTARZE

  1. Adaś, chłopek z budowy i bez dobrej techniki bokserskiej, za to z ogromnym sercem i determinacją. Jedyna i największa nasza gwiazda na bokserskim rynku. Jedyny który nie trenuje w PL. Breazeale dobry przeciwnik. Solidny, twardy ale już po masakrycznym KO od Wildera, który mógł mu odebrać duszę. Babyface walczący o pas z Wilderem albo Joshuą, marzenie!

  2. Liczyłem na Puleva,ale raczej nic z tego nie będzie.

    Brazyl jednak też byłby fajnym skalpem,tylko ile można bić odpadki po Wilderze?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.