Poniżej transmisja, relacja i wyniki na żywo z gali ACB 61: Balayev vs. Bataev w Sankt Petersburgu.

Transmisja na żywo dostępna będzie od godz. 17.00 polskiego czasu również na:

  • Вконтакте @ACB: https://vk.com/acb_mma
  • kanale 9 Волна
  • kanale Бокс ТВ

Dziesiąta w tym roku gala ACB zawitała do Sankt Petersburga. Nad Newą nie zabrakło polskiego akcentu. Zawodnik wagi średniej Piotr Strus (MMA 10-4-2) w swojej drugiej walce w klatce spod znaku kaukaskiego orła niestety przegrał na punkty z Rosjaninem Mikhailem Kolobegovem (MMA 12-3). Reprezentant stołecznego WCA Fight Team w pierwszej odsłonie ustępował nieco rywalowi, ale w pozostałych dwóch rundach to właśnie warszawiak wydawał się lepszym zawodnikiem. Strus nieustannie pracował na nogach, punktował ciosami prostymi przeplatanymi co jakiś czas niskimi kopnięciami, łokciami i uderzeniami na korpus.

Po pierwszej rundzie z Kolobegova wyraźnie uciekło powietrze. Zawodnik z Rostowa pruł w próżnię i nie potrafił trafić swoim groźnym sierpem. Z kolei polski średni zaakcentował drugą rundę udanym sprowadzeniem i uderzeniami oraz łokciami z góry. W trzeciej odsłonie również inicjatywa należała do Strusa. Podopieczny Roberta Jocza kontynuował założenia taktyczne. Polak nabijał kolejne oczka ciosami prostymi w stójce, w klinczu łokciami na korpus oraz świetnie wybronił próbę obalenia. Mimo tej kontrowersyjnej decyzji sędziów, bez wątpienia wypaczającej przebieg pojedynku, należy podkreślić, że Piotr Strus w całym przekroju walki zaprezentował się świeżo i bardzo dobrze. Taka postawa stawia go na obiecującej pozycji w dywizji średniej ACB oraz w dobrym świetle w oczach fanów i promotorów.

Nadal mistrzem ACB w kategorii piórkowej pozostaje niepokonany Osetyjczyk Marat Balayev (MMA 8-0), choć trzeba przyznać, że pierwsza obrona pasa nie była spacerkiem. 41-letni czempion pokonał niejednogłośnie na punkty prawie o 20 lat młodszego Czeczena Adlana Bataeva (MMA 7-1). Osetyjski zapaśnik tradycyjnie robił robotę obaleniami, punktował pojedynczymi uderzeniami z góry i polował obszernym prawym sierpowym. Tak w dużym skrócie wyglądała cała walka. Należy jednak podkreślić, że zawodnik z Groznego postawił twarde warunki. „Motywator” z Sankt Petersburga ciężko oddychał już po pierwszej rundzie. Bataev z sukcesem uciekał z wielu prób sprowadzeń, a w stójce wyglądał o niebo lepiej. Był szybszy od mistrza, a jego ciosy celniejsze, tymczasem podopieczny Sergey’a Nikitina wyraźnie spóźniał się z reakcją, sprawiał wrażenie bardzo zmęczonego, a jego zamaszyste cepy kroiły powietrze. Gdyby nie obalenia i kontrola z góry bliski werdykt mógł iść spokojnie w drugą stronę.

Widowiskowo i błyskawiczne nokauty były ozdobą trzech pojedynków poprzedzających danie główne. Łącznie walki te potrwały nieco ponad pięć minut. W bitwie strikerów, pukający do drzwi czołówki rosyjskiej wagi średniej Alexey Butorin (MMA 12-1) zdemolował bułgarskiego sambistę Nikolę Dipchikova (MMA 15-6). Ale to cegła w łapie Dipchikova trafiła pierwsza – ulubieniec petersburskiej publiki już na początku walki „pływał”. Butorinowi udało się dojść do siebie i na minutę przed końcem pierwszej rundy najpierw trafił Bułgara prostymi, następnie podbródkowymi, a uderzeniami w parterze postawił kropkę nad i.

Jeden z najlepszych rosyjskich półśrednich, doświadczony Beslan Isaev (MMA 36-9) w pół minuty odprawił z hukiem byłego zawodnika UFC i WSOF, Bośniaka Elvisa Mutapcica (MMA 15-6-1). Eksplozywny Czeczen prawym sierpowym na szczękę położył „Króla” na deski i dobił uderzeniami z góry.

W tej samej kategorii zwolniony niedawno z UFC, Kabardyjczyk Albert Tumenov (ММА 18-4) bez niespodzianki w 46 sekund zgasił potężnym hakiem Brazylijczyka Ismaela de Jesusa (15-5-1).

Na uwagę zasługuje również występ pochodzącego z Kazachstanu Armana Ospanova (MMA 8-0). Niepokonany piórkowy piękną obrotówka na głowę uśpił weterana Pancrase, Japończyka Taichi’ego Nakajimę (MMA 12-8-1). Komplet wyników:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski ACB w kategorii piórkowej
65,8 kg: Marat Balayev pok. Adlana Bataeva przez niejednogłośną decyzję, runda 5, 5:00. (John McCarthy)

Pozostałe:

83,9 kg: Alexey Butorin pok. Nikolę Dipchikova przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 4:04. (Herb Dean)
77,1 kg: Beslan Isaev pok. Elvisa Mutapcica przez KO (prawy sierpowy i uderzenia), runda 1, 0:33. (John McCarthy)
77,1 kg: Albert Tumenov pok. Ismaelа de Jesusa przez KO (prawy sierpowy), runda 1, 0:46. (Herb Dean)
120 kg: Denis Smoldarev pok. Tannera Bosera przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (John McCarthy)
61,2 kg: Oleg Borisov pok. Dukvahę Astamirova przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Herb Dean)
65,8 kg: Arman Ospanov pok. Taichi’ego Nakajimę przez KO (obrotowe kopnięcie na głowę), runda 2, 1:45. (John McCarthy)
77,1 kg: Alexey Martynov pok. Vasiliy’a Paloka przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Herb Dean)
61,2 kg: Rustam Kerimov pok. Turala Ragimova przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 0:22. (John McCarthy)
83,9 kg: Mikhail Kolobegov pok. Piotra Strusa przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28, 28-29), runda 3, 5:00. (Herb Dean)
65,8 kg: Luis Palomino pok. Marcosa Viniciusa Schmitza przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (John McCarthy)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

  1. @allan77, split dla Ruska. Przekręcili Piotrka. Jak na mój gust 29-28 dla niego wyraźnie.

  2. bart123 20/05/2017 at 20:56Tak spoglądam kątem oka, ale ciężki pojedynek dla obu zawodników. Dali naprawdę dobrą walkę i nieprzypadkowo mieli 0 w porażkach. Żaden z nich nie chciał zmazać tej nieskazitelnej cyfry.=====================Zawodnik MMA Marat Balayev znalazł się za kratkami w wieku 27 lat, w 37 wyszedł, i trzech lat na wolności mu wystarczyło, aby przejść bez porażek przez siedem walk i zdobyć tytuł organizacji АСВ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.