KSW 24

KSW24 B1 - FINAL

Data: 28 września 2013
Miejsce: Atlas Arena, Łódź, Polska
Transmisja: PPV

Walka wieczoru:

Open: Mariusz Pudzianowski (5-3) vs. Sean McCorkle (17-5)

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza KSW w wadze ciężkiej
120 kg: Karol Bedorf (9-2) vs. Paweł Nastula (5-4)

84 kg: Michał Materla (19-3) vs. Jay Silva (8-8)
77 kg: Borys Mańkowski (13-5-1) vs. Ben Lagman (6-4)
55 kg: Karolina Kowalkiewicz (3-0) vs. Jasminka Cive (5-1)
Open: Marcin Różalski (3-2) vs. Paweł Słowiński (0-0)
66 kg: Anzor Azhiev (4-0) vs. Artur Sowiński (13-7)
Open: Kamil Waluś (4-1) vs. Oli Thompson (10-5)
70 kg: Mateusz Gamrot (4-0) vs. Andre Winner (14-7-1)

27 KOMENTARZE

 1. Gdzie teraz są osoby które krytykowały KSW za to, że 2 tyg przed galą nie ma pełnej rozpiski – oczywiście krytyka słuszna.

  Natomiast teraz, gdy 42 dni przed galą (oprócz dwóch nazwisk – to jest do poprawy), a nawet wcześniej, bo ostatni ogłoszony pojedynek Pudziana z Big Sexy został ogłoszony 29 lipca, mało kto powie brawo, że rozpiskaznana jest dużo wcześniej. Oczywiście to wszystko jest do poprawy, bo ta rozpiska (cała) powinna być znana na conajmniej 2 miesiące przed galą. Jak jest za co to krytykujmy, jak jest za co to chwalmy – zachowajmy równowagę i trzeźwy umysł.

 2. 1, 3, 7 i 8 zapowiadają się wspaniale, reszta tak sobie. Waluś – Thompson, Borys – Langman, i Pudź – McCorkie raczej nie potrwają dłużej, niż wejścia do ringu i znowu trzeba będzie dać kilka godzin gadania.

 3.  

   

  1, 3, 7 i 8 zapowiadają się wspaniale, reszta tak sobie. Waluś – Thompson, Borys – Langman, i Pudź – McCorkie raczej nie potrwają dłużej, niż wejścia do ringu i znowu trzeba będzie dać kilka godzin gadania.

   

  A mi się wydaje, że właśnie te walki mogą sprawić niespodziankę i potrwać troszkę dłużej 😉 ale okaże się, gala bardzo dobra bo generalnie oprócz starcia Borysa z Langmanem interesuje mnie chyba każde z nich, tylko mam nadzieje że Różal nie dostanie najgorszego z mozliwych zawodnika, który nie trenował od kilku lata jego starcie nie będzie tak żenujące jak ostatnie, wole żeby dostał kogoś na pożegnanie, bede usatysfakcjonowany. 😉

 4. pudzian w main evencie a walka o pas tylko walką wieczoru ?!

  Ja liczę, że po ewentualnej porażce Pudziao z McCorklem nie zobaczymy już Mariusza w ME. Środek rozpiski to jego miejsce

  Oczywiście życzę zwycięstwa i zrewanżowania się Seanowi ale zakładając czarny scenariusz, to KSW 24 – pożegnanie Pudziana z walką wieczoru

 5. @Brasil Nie sądziłem, że to kiedykolwiek powiem, ale największą szansę z tych trzech na sprawienie niespodzianki ma Pudzian. Co do Różala, to IMO dostanie przekelnera na mur beton, ponieważ:

  1. Psioczył coś ostatnio w wywiadach, że przez Le Bannera, co cyt. "poleciał w chuja" nie ma motywacji do treningów, więc niewiadomo jakiej formy nie ma co się spodziewać, zwłaszcza w parterze i zapasach.

  2. Taki z niego ciężki, jak z Lindermana na ostatnim FAŁ, tj półciężki + 10 kilo sadła. Prawdziwy ciężki zdominuje go siłowo.

  3. Gdyby to miało być jakieś duże nazwisko to hajs i lewy ogłosiliby pewnie to zestanie jako jedno z pierwszych.

 6. Z Pudziana w przypadku porażki da się coś jeszcze wyciągnać. Wystarczy zacząć zestawiać go z polakami. Myślę że każdy chętnie obejrzał by jego walkę z Różalem lub Walusiem

 7. Naprawdę myślicie że po ewntualnej porażce KSW pożegna się z Mariuszem? Przecież Darek już zaciera ręce 😉

 8. A mnie tak naprawdę interesują wszystkie walki (nie mówię tutaj o Różalu i Karoliny, którzy nie mają pzreciwników).

  Waluś – jak się zaprezentuje na tle "prawdziwego" zawodnika MMA, a przynajmniej takiego, który nie położy się i nie będzie czekał na młotki,

  Langman – wiadomo,  że Borys ma wygrana w kieszeni, ale jak się zaprezentuje na jego tle i taki mały korenspondecyjny pojedynek z Saidovem,

  Jay Silva –  pomimo niezbyt rograniętego (sportowo) matchmakingu, wielu uważa, że Michał łatwo wygra przed czasem, mam inne zdanie i uważam, że to będzie trudna walka dla Magica, boję się, że Michał wyleży decyzję,

  Pudzian – czy Pudzian pokaże cokolwiek więcej niż w pierwszej walce i przede wszystkim czy nie będzie się dawał obalać, czy zacznie myśleć w ringu i sam nie pódzie po obalenie, bo to woda na młyn dla McCorckle

  Reszta zestawień ogień na papierze, oby biały ring to potwierdził.

  @up

  Też tak ostatnio myślałem, że K&L będą trzymać Pudziana tak długo jak się tylko da, a dzięki Darkowi Pudzian będzie mógł zarabiać kokosy szachując Duet.

  @ down

  Napisałem o tym Calo, że nie ma dwóch przeciwników/pzreciwniczek. I także napisałem, że nie jest to jeszcze wymarzona sytuacja, ale jeżeli potrafimy krytykować to doceńmy i pochwalmy postęp w tej kwestii. Inną sprawą jest to czy to jest tendencja stała czy tylko "jednogalowa".
  Tak. Jestem z pokolenia Pudziana…
  „Musisz uderzać tak samo mocno, jak to robi życie. Ale chodzi nie tyle o to, jak mocno uderzasz, ważne jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu. Ile możesz znieść i iść do przodu…Tak się wygrywa!” – Rocky Balboa FANTASY LIGA: DejanSavicevic

 9. @ian

  Co do pierwszego posta. Wyluzuj bo jak narazie nie znamy rywali Kowalkiewicz i Różala , i może się okazać że poczekamy na nich tak długo jak na przeciwnika Nastuli na przykład. Tam też rozpiska była znana dużo wcześniej, ale Asplund został podany na kilkanaście dni przed galą. 

 10. Nie oczekujcie kokosów dla Różala, K&L doskonale wiedzą że byle średniak typu Overeem go zmiecie i to bardzo szybko. Poza tym 9 walk robi swoje, dlatego jest Lagman, Silva i pewnie dojdzie 2 tanich zawodników.

 11. No Karolinie nikogo "bogatego" na pewno nie ściągną, bo takich zawodniczek praktycznie nie ma 🙂

  Overeem to średniak? mocno powiedziane, dla mnie to raczej najniższa półka, przynajmniej w ostatnich latach 🙂

 12. Przesadzasz, przecież 2 walki przed Różalem poskładał najlepiej opłacanego zawodnika WSOF ;]

 13. Overeem to średniak? mocno powiedziane, dla mnie to raczej najniższa półka, przynajmniej w ostatnich latach 🙂

  Najniższa ? To gdzie w takim razie jest Pudzian, Różal, Piliafas czy Asplund ? crazy rzeczywiście średniak to sporo powiedziane, ale to tym bardziej to pokazuje poziom Różalskiego.

 14.  Mariusz Pudzianowski (5-3) vs. Sean McCorkle (17-5).

  Nie ta liga. Myślę, że walka zakończy się podobnie jak na KSW 23. Sean kimura 1 runda.

  Karol Bedorf (9-2) vs. Paweł Nastula (5-4)

  Mam ogromny szacunek dla Pawła Nastuli, ale już nie te lata. Karol KO 1 RD.

  Michał Materla (19-3) vs. Jay Silva (8-8)

  Ogólnie miłe zaskoczenie co do rywala dla Michała. Spodziwałem się kogoś pokroju Azaitar (bo walka nie o pas). Silva ma słaby rakord, ale myślę że w tym pojedynku ma niewiele do stracenia. Po porażce poprawi sobie rekord na jakichś regionalnych galach w USA i znów będzie mógł liczyć na jakieś lepsze oferty, wygrywając z tak dobrym zawodnikiem jak Materla wróci do USA gdzie obije jakiegoś kelnera i już Bellator może się nim zainteresować. Myślę że tym razem bez dramaturgii. 1 runda Silva, pozostałe 2 Materla. 29-26 dla Michała.

  Borys Mańkowski (13-5-1) vs. Ben Lagman (6-4)

  Obstawiam, że Borys będzie miał niezłą zabawę obijajać Langmana, który jednak nie da się znokautować i zapewne zapewni sobie kolejny występ na KSW… Mańkowski, dec 30-27.

  Anzor Azhiev (4-0) vs. Artur Sowiński (13-7)

  Nie wiem na kogo postawić, wieć obstawię remis 🙂 A tak na poważnie współczuję sędziom.

  Kamil Waluś (4-1) vs. Oli Thompson (10-5)

  Myślę, że o ile w pierwszej rundzie może być wyrównana walka w stójce, to w drugiej Kamilowi zabraknie paliwa, a Oli poskłada go w parterze.

  70 kg: Mateusz Gamrot (4-0) vs. Andre Winner (14-7-1)

  Myślę, że Gamer będzie przegrywał w stójce, a jeśli uda mu się sprowadzić walkę do parteru zostanie złapany na kilka technik z których uda mu się uciec. Winner, dec 30-28.

  Dla Różala najlepszy byłby LeBanner ale wiadomo… Liczę na kogoś kto lubi bić się w stójce, może ten rusek z którym miał się bić na KSW 16, ale ostatecznie przyjechał jego brat. Dla Karoliny jest mnóstwo możliwości, oby była to zawodniczka w miarę przekrojowa, żeby nie było tak jak z Martą na 23. Ogólnie rozpiska ok, ale można zrobić o wiele lepszą.

 15. No, jak Karolina dostanie grapplerkę, czy stójkowiczkę to będzie lipa poniekąd. Solidna, przekrojowa zawodniczka będzie jakimś wyzwaniem dla niej.

  Wierzę w Gamrota. Wiem, że może sprowadzić parę razy Winnera. Może wygra na punkty po dominacji w parterze. Obawiam się tylko jakiegoś KO w stójce w wykonaniu Andre.

  Waluś polegnie już w pierwszej rundzie moim zdaniem. TKO/KO Thompson.

  Pudzian z Mielna wrzucał jakieś fotki ostatnio. Oby się wziął za trening. Ja nie wiem jak on chce wygrać z Seanem.

 16. Ja też, czuję,że Gamer będzie underdogiem i będzie można dobrze na tym zarobić Boss

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.