Heraklesy

heraklesy512

„Heraklesy” to polskie nagrody w dziedzinie mieszanych sztuk walki (MMA) przyznawane przez grono dziennikarzy i ekspertów tego sportu od 2012 roku. Pomysłodawcą nagrody i jej fundatorem był manager Michała Materli – Norbert Sawciki, który do spółki Pawłem Kowalikiem i z portalem MMARocks.pl organizuje gale rozdania „Heraklesów”.

Nagrody przyznawazne są w siedmiu kategoriach dotyczących osiągnieć w sporcie MMA w poprzednim roku kalendarzowym z grona kilku nominacji. Są to: zawodnik roku, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, gala roku i klub roku. W pierwszej edycji członkami kapituły głosującej byli redaktorzy MMARocks.pl ale skład był z każdą kolejną edycją roszerzany o osobistości i ekspertów z innych źródeł. O nagrodach za 2014 roku decydowały 23 osoby.

Dodatkowo od początku przyznawana jest nagroda publiczności dla najlepszego zawodnika, wybierane w internetowym głosowaniu. Od 2014 roku publiczność wybiera też tą metodą najlepszą walkę.

Pozostałymi nagrodami są wprowadzenie do galerii sław polskiego MMA, nagroda dla mecenasa polskiego MMA, przyznawana ludziom mediów którzy przyczynili się do popularyzacji tego sportu oraz nagroda fair play.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.