MMA Bydgoszcz

MMA Bydgoszcz Fighting Division Combat Club założone zostało przez Tomasza Krajewskiego. Swą przygodę ze sztukami walki rozpoczął on od praktykowania krav magi (a później israeli krav magi). Chęć samodoskonalenia (a może zwykła ciekawość) zaprowadziła go do jednej z najlepszych sekcji MMA w Polsce – olsztyńskiego Arrachionu.
To właśnie na treningach w Olsztynie Tomasz Krajewki uświadomił sobie różnice pomiędzy krav magą (która w istocie przeznaczona jest do samoobrony) a mixed martial arts.

Jak sam wspomina – treningi prowadzone przez Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego bardzo szybko weryfikują umiejętności każdego zawodnika, a jednocześnie jasny i czytelny przekaz mobilizuje do zdwojonego wysiłku.
Seminarium z przebywającym w Polsce Rameu Thierry’m Sokoudjou było jednym z bodźców które skłoniły Tomasza do założenia własnej sekcji mieszanych sztuk walki.

Zawodnicy Bydgoskiego klubu swe pierwsze walki stoczyli w 2008 roku w Barlinku na Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej Amatorskiego MMA, niestety nie przywieźli ze sobą żadnego medalu. Rok 2009 rozpoczął się już dlań o wiele lepiej i już 25 stycznia podczas Otwartych Mistrzostw Polski Północnej Amatorskiego MMA reprezentant MMA Bydgoszcz – Arkadiusz Loks – wywalczył srebrny medal dla swego klubu pokazując tym samym że nawet zawodnicy wywodzący się ze stosunkowo młodych klubów mogą odnosić krajowe sukcesy. Na kolejny sukces nie trzeba było czekać długo – 26/04/09, Toruń, Mistrzostwa Polski Amatorskiego MMA. Arkadiusz Loks po raz kolejny staje na podium, tym razem zabiera do domu brązowy krążek.

MMA Bydgoszcz ściśle współpracuje z wspomnianym w pierwszym akapicie klubem Arrachion MMA Olsztyn co już w samo w sobie jest gwarancją wysokiego poziomu treningowego. Profesjonalizm Fighting Division Combat Club podkreśla także niedawno zakupiona klatka, dzięki której treningi w Bydgoskim klubie będą jeszcze bardziej przystosowane do specjalistycznych treningów wszech stylowej walki wręcz.

Treningi w MMA Bydgoszcz odbywają się dwa razy w tygodniu dla grupy początkującej (wtorek, czwartek – godz. 18:30) i trzy razy w tygodniu dla grupy zaawansowanej (poniedziałek, środa – godz. 18:30, oraz treningi zadaniowe mające miejsce w piątek o tej samej porze.)

Wszelkie aktualności dotyczące klubu możecie znaleźć na stronie internetowej: http://www.mma-bydgoszcz.pl/

 

4 KOMENTARZE

  1. Kilka miesiecy uczeszczalem. Pozdrawiam Zabora, a klub polecam, super klimat

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.