Gwardia Warszawa

MMA Gwardia Warszawa to przedsięwzięcie istniejące od 2009 roku i silnie związane z sekcją judo tego samego klubu. Trenerem jest wychowanek Gwardii, wicemistrz Europy juniorów z 2000 roku oraz wicemistrz Polski z 2002 roku w judo, doświadczony zawodnik MMA Antoni Chmielewski. Antek odpowiedział nam na kilka pytań dotyczących jego klubu:

– Sekcja jest jakby podpięta pod sekcję judo, sam zresztą, jako główny trener, jesteś judoką. Czy podczas treningu MMA uczysz jakoś szczególnie technik z swojego „bazowego” sportu?
Tak jest podpięta z racji tak zwanych „spraw prawnych”. Klub ma swój status, ubezpieczenie, są składki członkowskie dzięki temu nie jest nic na kocią łapę. Jest parę technik, które się przydają z judo ale jednak 99 % to MMA.

– Możesz opisać typowy trening w Twojej sekcji?
Piłeczka na początek, mocna ogólna rozgrzewka, ćwiczenia techniczne z różnych płaszczyzn bądź specjalistyczne ale to zależy czy do czegoś się przygotowujemy na koniec trochę rywalizacji – sparingi zadaniowe bądź kompleksowe.

– Jesteś nadal aktywnym zawodnikiem, jak wyglądają treningi kiedy musisz sam przygotowywać się do walki? Czy ktoś zamiast Ciebie prowadzi treningi wtedy?
staram się zawsze tak dopasować treningi żeby być na zajęciach sekcji ale czasami tak jest, że musi być zastępstwo. Wtedy są koledzy którzy chętnie pomagają i zajęcia odbywają się non-stop.

– W Warszawie nie brakuje miejsc do trenowania MMA, co powiedziałbyś, że wyróżnia Twoją sekcję?
Przede wszystkim warunkami do trenowania. Bardzo duża sala, cała w macie, druga mniejsza, siłownia, sauna, cztery różne szatnie a w każdej po sześć pryszniców. Oddzielny pawilon, duży parking, łatwy dojazd no i oczywiście kadra trenerska :).

– Jak długo prowadzisz sekcję i czy doczekałeś się już jakichś obiecujących wychowanków?
sekcja w listopadzie będzie miała 3 urodziny – chłopaki startowali razem ze mną, czyli od zera, a naprawdę jest ich paru, którzy już powoli zaczynają mieć sukcesy a rokowania na przyszłość, delikatnie mówiąc, są bardzo obiecujące. Udało nam się na razie wywalczyć pare medali – jeden po pół roku treningow był trzeci na ALMMIE a drugi po półtora roku wygrał swoją wagę więc dla chcącego nic trudnego :).

Zajęcia na Gwardii odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19:30 oraz w soboty o 11:00. Cena za miesiąc wynosi 120 zł. Treningi oczywiście odbywają się na terenach Gwardii Warszawa przy ul. Racławickiej 132b.

Wszelkie pozostałe niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej sekcji.