Berserkers Team Szczecin

Zapraszam na kilka zdjęć z sesji zdjęciowej w klubie Berserkers Team Szczecin oraz na opis sylwetki głównego trenera całego Berserkers Team i równocześnie selekcjonera kadry narodowej w grapplingu Piotra Bagińskiego przygotowana przez kolegów z Grappler Info.

Część I
Początki bjj w Polsce okiem Piotra Bagińskiego :

BJJ w Polsce zapoczątkował Karol Matuszczak, do którego jeździliśmy wspólnie z Mariuszem Linke, który wyczytał gdzieś bodajże w Playboyu na temat walk MMA, wtedy było jeszcze pisane „walki bez reguł” . W tym artykule były zamieszczone same pozytywne rzeczy na temat BJJ i wymieniony był klub Karola. Mariusz po kilkudniowej wizycie na treningach u Karola, wrócił do Szczecina mocno zafascynowany bjj i sam zaraził mnie tym sportem. Następnym razem zabrał mnie już ze sobą i zaczęliśmy jeździć dosyć regularnie dwa razy w miesiącu.

Pierwsze seminaria w których brałem udział, były prowadzone przez Roy’a Harrisa i Joe Morreire. Dzięki nim zobaczyłem co to znaczy jiu jitsu pokazywane przez czarny pasy.

Brazylijskie jiu jitsu w naszym kraju rozwija się dosyć dynamicznie, myślę że za jakieś 5 lat Polskie czarny czy brązowe pasy będą mocno mieszały na światowych zawodach, jeżeli oczywiście nadał będzie wszystko szło w takim kierunku jak do tej pory. Sport rozwija się bardzo fajnie, ale jeśli nie zaczną napływać w tym kierunku środki finansowe to przyszłość może być różna.

Urodziłem się w Szczecinie a także ukończyłem tutaj całą moją edukację łącznie ze studiami. W dzieciństwie troszkę chorowałem, ale jakoś się udało poradzić sobie z tym wszystkim i wyjść z tego okresu. Sport był dla mnie dosyć istotnym elementem w życiu, zresztą cała moja edukacja była związana ze sportem. Ukończyłem liceum sportowe a następnie poszedłem na Instytut Kultury Fizycznej, więc byłem cały czas blisko ze środowiskiem sportowym.

Jestem bardzo aktywnym człowiekiem, trenowałem judo zanim poświęciłem swój czas na bjj. Od początku mojej młodości trenowałem różne sporty : koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, biegałem, pływałem na kanadyjkach. Aktywność fizyczna jest dla mnie cechą charakterystyczną.

Część II

Piotr Bagiński formalnie:

Data i Miejsce urodzenia : Szczecin 5.05.1972

Stan Cywilny : żonaty

Dyscyplina : Bjj

Osiągnięcia : Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy w BJJ i SF, Mistrz Świata weteranów w grapplingu, Medalista mundialu CBJJE w Sao Paulo

Wzrost/Waga : 170 cm / 85 kg

Klub : Berserkers Team

Część III

Piotr Bagiński osobiście

Moje dzieciństwo : oczywiście szczęśliwe

Pierwsza miłość : była, była :)

Edukacja : Ukończyłem Uniwersytet Szczeciński-Instytut Kultury Fizycznej

Dlaczego jiu jitsu : jest to piękny i skuteczny sport

Najcięższa Walka/Rywal: W swojej karierze miałem dużo ciężkich walk z wieloma dobrymi zawodnikami i nie chciałbym tutaj nikogo pominąć czy urazić.

Największa życiowa porażka : Jeśli chodzi o sportowe, to nie biorę tego pod uwagę jako porażki. Przegrywałem, bo byłem w tym dniu słabszy. Może mniej skoncentrowany, bardziej zmęczony i mój przeciwnik był lepszy. Natomiast moja walka w MMA z Andreasem Balschmieter’em nie daje mi spokoju. Przegrałem z nim, ale wynikało to z prostej przyczyny, że zlekceważyłem faceta. Nie przygotowałem się do tej walki tak jak powinienem i zapłaciłem to porażką. Miał być rewanż, jednak nie doszedł do skutku. Może jeszcze kiedyś….

czarny pas to : Jest to duża odpowiedzialność, chociaż z drugiej strony człowiek się cieszy, że ma go. Myślę, że dostałem go nie za darmo, tylko za ciężką pracę. Zawsze myślę, iż mi troszeczkę do niego brakuje, chociaż startuję w kategorii czarnych pasów, walczę z nimi z raz lepszymi raz z gorszymi wynikami. Spotykałem na swojej drodze czarne pasy słabe i bardzo mocne, gdzie mi po prostu pokazywały gdzie moje miejsce.

Największy sukces : Vice Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Europy w mojej kategorii wagowej i absoluto

Pięta achillesowa: Myślę, że nie potrafię sobie troszeczkę odpuścić na treningach i często borykam się z kontuzjami z mniejszymi bądź też większymi. Z drugiej strony staram się wykorzystywać ten czas na jak najwięcej startów, gdyż nie należę do młodych zawodników.

Moja ulubiona technika: Lubię duszenia, myślę że jestem w nich całkiem niezły.

Kobiety w moim życiu: Od ponad 10 lat jestem żonaty. Z moją żoną jestem związany od 2 klasy szkoły średniej, więc jest to hektar czasu :)

W wolnym czasie: Odpoczywam, gdyż nie mam go za wiele. Staram się odespać i zregenerować. Teraz mam następnego psa i staram się trochę nim zajmować. W sumie aktywnie spędzam czas, jeżdżę na rowerze i biegam po lesie.

Sam o sobie: Może jestem ciut odrobinkę tyranem :) , ale z drugiej strony no niestety taki jestem i takiego trzeba mnie akceptować.

Nocne koszmary: Miewam ale szybko o nich zapominam.

Uwielbiam: zjeść, pospać, obejrzeć dobry film i poczytać dobrą książkę.

Polityka: Staram się śledzić, ale najgorsze jest w tym wszystkim, że nie mamy wpływu na to co się dzieje. Smuci mnie to, że człowiek jest malutki i robią nas w trąbę.

Nie znoszę: kłamstwa, obłudy, zawiści, ale jest to niestety w życiu codziennym normalność i musimy borykać się z tym.

Cele: Przeżyć życie godnie.

Marzenia: Jest wiele tych marzeń, jeśli mówimy o sportowych to chciałbym jeszcze powalczyć i zdobyć parę medali zarówno jako zawodnik i trener. Natomiast w życiu prywatnym czas najwyższy doczekać się potomstwa.

Motto życiowe: ” Żyj i daj żyć innym ”

Co bym w sobie zmienił: Czasami jestem głupio uparty i to jest problem. Natomiast jeśli chodzi o warunki fizyczne mam idealne.. wzrost.. waga. Jestem wysoki i wysportowany i nie ma co zmieniać :)

Ulubiony Film/ aktor/aktorka: Filmów jest kilka fajnych, z ostatnich które oglądałem podobał mi się Avatar. Może nie ze względu na fabułę, ale przez efekty, które zrobiły na mnie duże wrażenie.

Ulubiona książka: Jest wiele tych książek, nie mam jednej ulubionej. Ogólnie lubię czytać i jak książka jest dobra i ciekawa to na pewno się za nią zabiorę.

Muzyka: Metalica jest moim ulubionym zespołem, aczkolwiek słucham różnej muzyki.

Idol dzieciństwa: Rambo :)


Link do strony Berserkerów

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.