DAAS Berserker’s Team Bielsko-Biała

 

 

 

fotka CAMP BIELSKO
Foto: Kamil Zawarski

DAAS Berserker’s Team Bielsko-Biała działa nieprzerwanie od 2008 roku. Założycielem i trenerem jest Damian Herczyk, który sportami walki zajmuje się od czternastego roku życia. Swą przygodę z tą dziedziną aktywności fizycznej zaczynał od karate, później zainteresował się judo – do którego dołożył treningi boksu oraz kickboxingu. W 2001 roku Damian wyjechał do Irlandii, gdzie po raz pierwszy miał okazję zetknąć się z brazylijskim jiu-jitsu i zapasami – a przygodę z MMA jako takim rozpoczął w klubie SGB Ireland a następnie Revolutions Team Ireland, gdzie spędził łącznie dobrych kilka lat.

W 2008 roku Herczyk postanowił otworzyć swój własny klub, jednak zamiast działać na własną rękę wolał poprosić o wsparcie sprawdzoną marką w krajowym MMA, Piotra Bagińskiego i jego Berserker’s Team Szczecin. O trenerze Bagińskim Damian wypowiada się w superlatywach:

Bagi” to osoba z niezwykłą charyzmą i doświadczeniem. Myślę, że można się wiele od niego nauczyć na każdym etapie zawodniczego rozwoju. Ba! Nie tylko jako zawodnik, ale jako trener także.

Tak powstała bielska filia jednego z najlepszych klubów w Polsce a popularny “Bagi” oprócz autorytetu zaoferował klubowi z Bielska-Białej wsparcie merytoryczne. Innym znanym opiekunem klubu jest wielokrotny medalista mistrzostw świata BJJ – Brazylijczyk Felipe Costa.

W 2011 roku Damian Herczyk wywalczył v-ce mistrzostwo świata w amatorskim MMA pod egidą FILA, rok później Rafał Haratyk, także pod banderą zapaśniczego związku, zdobył mistrzostwo świata.

Treningi w DAAS Berserker’s Team Bielsko-Biała odbywają się sześć razy w tygodniu (od poniedziałku do soboty, plus trzy razy w tygodniu trenować można także rano) w nowoczesnym i świetnie wyposażonym Centrum Atletyki i Sportów Walki przy ulicy Rejtana 3. W liczącym 450 metrów kwadratowych obiekcie znajduje się 200 metrów kwadratowych maty, klub posiada także własny oktagon, bramę do crossfitu oraz wszelki sprzęt niezbędny do komfortowego trenowania sportów walki.

Poniżej klubowa galeria.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.