W najbliższą sobotę na wschodnim rynku wszechstylowej walki wręcz zadebiutuje nowa rosyjska federacja – Lion’s Fights. Ich pierwszy event odbędzie się w Sankt Petersburgu i anonsowany jest wymownym tytułem The Beginning. Młoda organizacja występuje pod hasłem: Lion’s Fights – turniej nowego pokolenia i dla nowych pokoleń. Stawia sobie za zadanie promować młode pokolenie rosyjskich fighterów, wyławiać perspektywicznych zawodników różnych sztuk walki, umożliwić im debiut na profesjonalnym ringu MMA oraz konfrontację z już obytymi w tej formule kolegami. Stawiający pierwsze kroki promotorzy zakontraktowali dziesięć pojedynków, w tym mecz Rosja kontra Białoruś. Impreza będzie transmitowana przez kanał Boets, a w charakterze gościa specjalnego pojawi się  francuski raper Seth Gueko.

W walce wieczoru w Aurora Central Concert Hall solidny lekki petersburżanin wywodzący się z muay thai – Sergey Golyaev (MMA 20-10) ugości niepokonanego na ringach MMA, znakomitego grapplera z Estonii – Otta Tonissaara (MMA 6-0). Pierwotnie w tej konfrontacji dla perspektywicznego Estończyka przymierzany był oczekujący na debiut w Bellatorze mocny Mikhail Malyutin (MMA 21-9). Jednak wychowanek Alexandra Emelianenko, a obecnie zawodnik K-Dojo nabawił się grypy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i załatwili dobre zastępstwo w postaci doświadczonego Golyaeva. Warto nadmienić, że występ Otta Tonissaara w głównym pojedynku gali to zasługa Slugfest Management, jest to już druga walka zakontraktowana w Rosji na marzec. Wcześniejszy sukces polskiego teamu menedżerskiego to występ młodziutkiego Czecha Davida Kozmy na zbliżającej się gali M-1.

W pojedynku kobiet rękawice skrzyżują dwie zawodniczki o bazie ze stylów uderzanych – taekwondo versus tajski boks. Będąca na fali czterech wygranych z rzędu Yana Kunitskaya (MMA 6-1) sprawdzi debiutującą w formule MMA, miejscową Annę Melikhovą (MMA 0-0). Oprócz tego na uwagę zasługuje rywalizacja między Rosją i Białorusią, w której zobaczymy dość przeciętną ekipę Rosjan ze znanym chociażby z M-1 ciężkim petersburżaninem  Vladimirem Kuchenko (MMA 5-11). Reprezentant Sambo-Piter zmierzy się z niedawnym pogromcą Konstantina Gluhova, utytułowanym zawodnikiem muay thai – Alexeyem Kudinem (MMA 9-4). W pozostałych walkach: pokonany na ProFC przez Artura Kadłubka Białorusin Denis Gunich (MMA 7-5) przetestuje debiutującego sambistę Yuriya Shurova (MMA 0-0), zaś w limicie półśrednim wystąpi dwóch weteranów białoruskiej edycji M-1 Selection – zapaśnik stylu wolnego Roman Mironenko (MMA 3-0) i mistrz militarnych systemów walki wręcz Sergey Faley (MMA 6-3). W kategorii lekkiej częsty bywalec gal ProFC Ruslan Kolodko (MMA 7-5) stanie naprzeciw Mistrza Rosji i Europy w Wushu – Abduli Dadaeva (MMA 0-2). Poniżej rozpiska:

Walka wieczoru:

70 kg.: Sergey Golyaev (20-10) vs. Ott Tonissaar (6-0)

Główna karta:

70 kg.: Yana Kunitskaya (6-1) vs. Anna Melikhova (0-0)
93 kg.: Dmitry Nevinny (0-0) vs. Alexander Grebenkin (4-8)
93 kg.: Mikhail Mokhnatkin (1-1) vs. Artur Astakhov (0-0)

Mecz – Rosja vs. Białoruś
Open.: Vladimir Kuchenko (5-11) vs. Alexey Kudin (9-4)
84 kg.: Yuriy Shurov (0-0) vs. Denis Gunich (7-5)
77 kg.: Nikolay Aleksakhin (0-1) vs. Roman Mironenko (3-0)
77 kg.: Yuri Kelekshaev (1-0) vs. Sergey Faley (6-3)
70 kg.: Abdula Dadaev (0-2) vs. Ruslan Kolodko (7-5)

Pozostałe:

77 kg.: Abdulbari Guseinov (1-0) vs. Georgiy Kovalev (0-0)
77 kg.: Vladislav Potatushkin (0-0) vs. Albert Akhmedov (1-2)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

4 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.