Marek Samociuk – Zwycięzca pierwszej edycji turnieju Wotore

wotore gołe pięści samociuk

Marek Samociuk zwycięzcą pierwszego turnieju w Polsce walk na gołe pięści! Zawodnik pokonał w finale Szymona Szynkiewicza przez TKO. Główną nagrodą w turnieju Wotore jest 50 tysięcy złotych.

WYNIKI I RELACJA Z GALI WOTORE

Specjalnie na finałowę walkę organizator zdecydował się zmodyfikować zasady. Wycofano regułę dwukrotnego wyrzucenia z areny, przez co jedynymi drogami do zwycięstwa pozostały nokaut lub poddanie.

Samociuk zaatakował kilkoma mocnymi low kickami, które zrobiły wrażenie na Szynkiewiczu. Zawodnicy trafili do parteru, a w górnej pozycji znalazł się Marek. Z powodu braku aktywności sędzia ringowy podniósł walkę do stójki. Samociuk dalej pracował niskimi kopnięciami, Szynkiewicz zdecydował się zaatakować obaleniem. Szymon wpiął się za plecy swojemu przeciwnikowi i rozpoczął pracę nad dojściem do duszenia. Samociukowi udało się odwrócił i ponownie znalazł się na górze. Marek podniósł pozycję i pozwolił rywalowi wstać. Samociuk rozbijał wykroczną nogę przeciwnika, kontrolując wymiany w stójce. Szynkiewicz był wolniejszy od młodszego rywala. Szymon zanotował nieudaną próbą obalenia i ponownie musiał bronić się z pleców. Samociuk przeszedł do półgardy, skąd atakował krótkimi ciosami. Marek spokojnie pracował w parterze nad rozbijaniem głowy Szynkiewicza. Mijały kolejne minuty dominacji Samociuka, finał okazał się najdłuższą walką całego turnieju. Po ponad 8 minutach starcia sędzia ringowy podniósł zawodników do stójki. Szynkiewicz czaił się na trafienie mocnym prawym sierpowym, natomiast Samociuk skoncentrował się niemal wyłącznie na niskich kopnięciach. Po jednym z nich Szymon upadł na matę! Marek doskoczył do swojego przeciwnika i zakończył walkę kilkoma ciosami w parterze!

Marek Samociuk dołączył do turnieju Wotore w zastępstwie na zaledwie kilka dni przed galą w Katowicach. W ćwierćfinale pokonał Damiana Majewskiego, a w półfinale poradził sobie z Łukaszem Wiśniewskim. Oba pojedynki zwyciężył przez wyrzucenie rywala z areny.

Zawodnik pochodzi z okolic małej miejscowości Hajnówka. Przygodę ze sportami walki rozpoczął na studiach w klubie Dziki Wschód Biała Podlaska u trenera Łukasza Grochowskiego. Jego stylem bazowym jest MMA, które trenuje od niecałych czterech lat. Samociuk miał także przyjemność trenowania przez kilka miesięcy kick boxingu w klubie Human Białystok. Marek wygrał 5 edycji Grand Prix Polski w BJJ w kategorii białych pasów. Startował w amatorskim Pucharze Polski MMA 2017 roku do 93 kilogramów, gdzie zajął 3 miejsce. Na Amatorskich Mistrzostwach Polski MMA 2018 roku w tej samej kategorii wagowej wywalczył 1 miejsce. W pół-zawodowym MMA Bilans Samociuka w zawodowym MMA wynosi 1-1.

8 KOMENTARZE

  1. Specjalnie na finałowę walkę organizator zdecydował się zmodyfikować zasady. Wycofano regułę dwukrotnego wyrzucenia z areny, przez co jedyną drogą do zwycięstwa pozostały nokaut lub poddanie.

    Obudził się :juanlaugh::juanlaugh::juanlaugh:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.