Kolejna gala Wotore już na przełomie maja i czerwca

Druga gala Wotore

Turniej Wotore za nami. Pierwsza tego typu gala na gołe pięści w Polsce zakończyła się, a zwycięzcą został Marek Samociuk, który w finałowym boju pokonał Szymona Szynkiewicza przez TKO.

Organizatorzy potwierdzają, że drugi turniej odbędzie się na przełomie maja oraz czerwca. Jednocześnie przyznają, że wysłuchali nawoływań fanów i regulamin wydarzenia zostanie zmieniony. Poniżej notka ze strony Facebookowej Wotore:

II Turniej odbędzie się na przełomie maja/czerwca
Zapisy do Turnieju w marcu
Zmiany regulaminu:

Zwiększymy średnicę areny z 9 do 12m.
Zmodyfikujemy krawędzie i spady areny.
– Przez pierwsze 3 do 5 minut wypchnięcia / wyrzucenia z areny nie będą decydować o wyniku walki.
W walce finałowej i superfight zawodnicy walczą do oporu, niezależnie od liczby wypchnięć / wyrzuceń z areny.
Być może pojawią się 2 kategorie wagowe (lekka i ciężka)

Słowem wyjaśnienia, skąd pomysł z wypchnięciami, które wzbudzają tyle kontrowersji dookoła? Po pierwsze Wotore to autorski pomysł, oparty na zasadach vale tudo, boksu birmańskiego ale też przemyśleń i założeń samych twórców.

Otwarta arena Wotore, reguły i brak ograniczeń w postaci siatki i lin, pozbawia możliwości zamknięcia rywala i mozolnej pracy zapaśniczej. Zmusza natomiast do pracy na nogach, trzymania się środka areny i tam toczenia pojedynku, gdyż logika podpowiada, że praca na skraju jest jak balansowanie po linie lub stąpanie po cienkim lodzie. Uważamy, że nasza formuła jest odzwierciedleniem vale tudo sprzed 20 lat, kiedy konfrontowali się ze sobą zawodnicy różnych dyscyplin i moment zwycięstwa jednego stał się automatycznie powodem do refleksji drugiego zawodnika o brakach w płaszczyźnie, w której odniósł porażkę.

Nie sposób sobie wyobrazić dojścia do finału przez zawodników po tylu starciach na gołe pięści na zasadach „bez zasad”, gdzie walkę kończy najchętniej K.O. – Umówmy się, że w całym widowisku zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze. Liczne urazy jak połamane palce, pęknięte kości i końcówki żeber czy połamane śródstopie, których doświadczyli uczestnicy I turnieju tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że całkowita rezygnacja z wypchnięć jest niemożliwa, aczkolwiek zmiany, które przygotowaliśmy spowodują, że walki będą z pewnością bardziej widowiskowe i pozbawione kalkulacji od 1 sekundy.

Słuchamy Was i mamy świadomość, że niektóre walki kończyły się zbyt szybko i niepotrzebnie, przecież my też tam byliśmy. W tym miejscu słowa uznania dla Szymona Szynkiewicza i Marka Samociuka za wyrażenie zgody na walkę do oporu w ostatniej chwili, dosłownie 2-3 minuty przed walką finałową. Swoją drogą, pokażcie nam federację, w której zawodnicy darzą się tak wielkim szacunkiem, jak miało to miejsce 18 stycznia na arenie Wotore.

Wywiad z organizatorem świeżo po gali Wotore:

31 KOMENTARZE

 1. Zaczęło się… kategorie wagowe, regulaminy, w pierwsze minucie wypchnięcia, w piątej nie ma wypchnięć, superfighty, moneyfighty…. Druga gala, a już boks z tego zrobili :facepalm:

  :robertmakeup:

 2. Ma ktos hl z tej gali, nie chce mi sie calosci ogladac… szukac gali tez mi sie nie chce…

  Niezly len z Ciebie:wink:

 3. Jakby nie patrzeć to ze znajomkami lepiej nam się to oglądało przy alko niż KSW, więc następne PPV też wykupię.

 4. Zaczęło się… kategorie wagowe, regulaminy, w pierwsze minucie wypchnięcia, w piątej nie ma wypchnięć, superfighty, moneyfighty…. Druga gala, a już boks z tego zrobili :facepalm:

  :robertmakeup:

  To mają zostawić tak jak jest i czytać dalej hejt, czy od razu się pakować i robić miejsce Kawulskiemu?

  Zmiany na plus, może wyjść z tego naprawdę fajne show, tylko właśnie trzeba poszukać dobrych rozwiązań.

  Gdyby tak cofnąć czas, to ciekawe jakie byłyby komentarze na cohones o pierwszej gali KSW czy UFC 😀

 5. Zaczęło się… kategorie wagowe, regulaminy, w pierwsze minucie wypchnięcia, w piątej nie ma wypchnięć, superfighty, moneyfighty…. Druga gala, a już boks z tego zrobili :facepalm:

  :robertmakeup:

  I bardzo dobrze, od razu niweluja bledy. To nie ksw gdzie 30 gal musialo minal zeby zrozumieli, ze klatka w mma to zdecydowanie lepszy pomysl niz liny.

 6. I bardzo dobrze, od razu niweluja bledy. To nie ksw gdzie 30 gal musialo minal zeby zrozumieli, ze klatka w mma to zdecydowanie lepszy pomysl niz liny.

  No właśnie, tutaj już na trzeciej gali dołożą klatkę i rękawice, a na czwartej zakażą uderzeń głową i wprowadzą rundy. USADY tylko brakuje :muttley:

  a nadal za darmo walczą w tym sumo?

  :rutekajak:

 7. a nadal za darmo walczą w tym sumo?

  Tak.

  Ja myślę że ktoś w następnym roku zrobi im konkurencję i hajs kazdemu zawodnikowi bedzie dawał (zeby przynajmniej za hotele i podroz sie zwrocilo) to wtedy i Ci z Wotore zaczną dawać ;D

 8. Ja myślę że ktoś w następnym roku zrobi im konkurencję i hajs kazdemu zawodnikowi bedzie dawał (zeby przynajmniej za hotele i podroz sie zwrocilo) to i Ci z Wotore zaczną dawać ;D

  Ten ktoś nazywa się Kawul i już nad tym pracuje :muttley:

 9. Ten ktoś nazywa się Kawul i już nad tym pracuje :muttley:

  wiem wlasnie, o nim pomyslalem, bo cos juz od dluzszego czasu sie o tym mowi 😀

 10. Jakby nie patrzeć to ze znajomkami lepiej nam się to oglądało przy alko niż KSW, więc następne PPV też wykupię.

  O to to.

  Na krawędziach areny przydałby się murek, powiedzmy 1,5 m wysokości, żeby faktycznie przy wypychaniu trzeba było się namęczyć. Reszta zmian miodzio – dosłownie o tych wszystkich aspektach gadaliśmy w trakcie oglądania. Ukryta kamera czy jaki ch*j? 😆

 11. Tak.

  Ja myślę że ktoś w następnym roku zrobi im konkurencję i hajs kazdemu zawodnikowi bedzie dawał (zeby przynajmniej za hotele i podroz sie zwrocilo) to wtedy i Ci z Wotore zaczną dawać ;D

  Nie piszcie takich bzdur bez wiedzy. Wszyscy zawodnicy mieli hotel i dojazdy, więc nie piszcie takich bzdur.

 12. Karła z niedożywionym dzieckiem :bayan:

  to już wymyślone, o wotore mówię

  zresztą walka karła z dzieckiem była na ograniczonych zasadach w rękawicach i chłopaki zarobili po 100 tysięcy w górę, a nie walczyli za frajer jak zawodnicy WOTORE

 13. to już wymyślone, o wotore mówię

  zresztą walka karła z dzieckiem była na ograniczonych zasadach w rękawicach i chłopaki zarobili po 100 tysięcy w górę, a nie walczyli za frajer jak zawodnicy WOTORE

  nie ciśnieniuj Pabla 😀

  wiadomo, ze tyle dostali bo byli znani, a tu zaden na WOTORe ani jeden nie byl znany poza Super Fightem, ale tam pewnie dostali jakies solidniejsze hajsy

 14. nie ciśnieniuj Pabla 😀

  wiadomo, ze tyle dostali bo byli znani, a tu zaden na WOTORe ani jeden nie byl znany poza Super Fightem, ale tam pewnie dostali jakies solidniejsze hajsy

  ja lubie WOTORE i czekam na nastepna gale, ta byla niewypalem, ale jak zmienia zasady to moze byc smiesznie

 15. Będą szukać, zmieniać regulamin i dojdą do klatki…

  W drugiej edycji wygra biegacz długodystansowy, który będzie uciekał wokół maty do momentu wycieńczenia przeciwnika.

 16. Mnie się podoba. Zaskakuje mnie, że jest tylu malkontentów, kiedy oczywistym jest, że sportowe MMA w Polsce nikogo nie obchodzi, a tu nagle pojawia się oburzenie, że ktoś ośmielił się zrobić coś innego niż MMA. No ośmielił się, bo – uwaga uwaga – sportowe MMA #nikogo.

 17. A mnie to nie jara, niech im noże odrazu dadzą. Ale to jest tylko moja opinia. Swoją drogą ciekawe ile zdrowia chłopaki tracą na takich galach.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.