Już 31 lipca odbędzie się trzecia gala organizacji Fight Nation Championship. Tym razem w dość nietypowej scenerii, bo klatka znajdzie się na plaży Zrce w chorwackiej miejscowości Novalja.

Podtytuł wydarzenia brzmi znajomo – „Fighting Island„. W walce wieczoru rękawice skrzyżują doskonale znani polskim kibicom Vaso Bakocevic (MMA 40-19-1) oraz Ivica Truscek (MMA 38-35). Stawką pojedynku będzie pas „Balkan BMF„, czyli największego bałkańskiego skur*ysyna.

„Psychopata” na przestrzeni ostatnich trzech lat przegrał tylko dwie walki – z Andreyem Koreshkovem na Bellator 203 oraz z Borysem Mańkowskim na KSW 51. Po przegranej z Polakiem Bakocevic udanie powrócił pokonując w zaledwie 18 sekund Maxima Sorokę. W poprzednich starciach 30-latek kończył przed czasem między innymi Sultana Kalamakhunova, Macieja Jewtuszkę, Hermesa Francę czy Radovana Nedovica.

„Terror” w 2018 roku odniósł pięć zwycięstw z rzędu. Serię przedłużył w 2019 roku poddając duszeniem von Flue Arbera Muratiego na gali WFC 23. W następnym starciu Turscek przegrał jednak niejednogłośną decyzją sędziów z Krystianem Kaszubowskim, przyjmując walkę na zaledwie kilkanaście godzin przed wydarzeniem. Do klatki 32-latek powrócił zaledwie 2 tygodnie później, przegrał jednak przez techniczny nokaut z Shamilem Zavurovem. Ostatnią walkę Ivica Truscek stoczył na gali Brave CF 34, gdzie został poddany przez Benoita Saint-Denisa.

9 KOMENTARZE

 1. W poprzednich starciach 30-latek kończył przed czasem między innymi Sultana Kalamakhunova, Macieja Jewtuszkę, Hermesa Francę czy Radovana Nedovica.

  Jewtuszko jeszcze walczy w ogóle?

 2. Hahaha byłem tam :tellmemore: super miejsce , taka Chorwacka Ibiza na wyspie Pag , 24h imprezki w pianie. Naprawdę super miejscówka :deniro:

 3. – Mamo możemy polecieć na Fight island obejrzeć galę?

  – Nie, mamy Fight island w domu.

  Fight island w domu:

 4. W odniesieniu do tytułu mam pytanie.

  Czy można prosić, aby teraz już zawsze w tytule był dopisek w stylu powyższego "to się dzieje naprawdę" jeśli tylko będzie on rzeczywiście zgodny z prawdą?

  To by było takie praktyczne rozróżnienie pudelkowych newsów z wprowadzającym w bład clickbaitowym tytułem od tych, które są "naprawdę".

  Wiadomo, że mało takich dopisków będzie, ale czytelnikom pomogą wybrać co bardziej wartościowe, "prawdziwe" wątki – ja bardzo gorąco propsuję taką inicjatywę.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.