Urijah Faber Petr Yan

Dziennikarz ESPN Brett Okamoto ogłosił właśnie na swoim koncie na Twitterze, że UFC planuje, aby Urijah Faber (MMA 35–10 ) w kolejnej walce po powrocie z emerytury, zmierzył się z Petrem Yanem (MMA 13-1).

Dla 40-letniego zawodnika z Kalifornii, byłaby to 46 walka w zawodowej karierze. Urijah oprócz tego, że założył słynny klub Team Alpha Male, znany jest także z tego, że aż czterokrotnie walczył o tytuł UFC. Jednak zarówno Renan Barão jak i Dominick Cruz za każdym razem stopowali jego zapędy do mistrzostwa. W pierwszej walce po powrocie z emerytury (na którą przeszedł w 2016 roku), pokonał Ricky’ego Simona (MMA 15-2) już w pierwszej rundzie przez TKO.

Przeciwnikiem Fabera ma być Petr Yan, niepokonany od ośmiu walk Rosjanin. Obecnie znajduje się #4 miejscu w oficjalnym rankingu UFC wagi koguciej. Po przejściu z ACB do UFC, wygrał kolejno z Ishiharą, Soo Sonem, de Andrade, Dodsonem, a w ostatnim boju z Jimmim Riverą.

Starcie Fabera z Yanem potencjalnie zestawione zostało na galę UFC 245, która odbędzie się 14 grudnia. Walką wieczoru wydarzenia będzie konfrontacja Kamaru Usmana z Colbym Covingtonem.

11 KOMENTARZE

  1. Dla mnie ten Yan jest przeceniany. Bardzo dobry zawodnik, ok, ale moim zdaniem i Moraes i Sterling są od niego lepsi.

    I Mały Henio też, ale to oczywiste.

    Szkoda, że Cruza wyeliminowały kontuzje, że TJ wyeliminował się przez doping i Garbrandt przez bycie debilem. Straszna bieda w tej kategorii tak naprawdę

  2. War CaliKid! Jedziesz z ruskiem i w końcu po pas.  Tym razem się uda, bo małego Henia każdy rozjebie…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.