(fot. Keith Mills / Sherdog.com)

Już w ten weekend do akcji wraca machina UFC po pięciu tygodniach przerwy. Oczekując w następnych galach natłoku zmian w rankingu w dzisiejszym notowaniu światowego rankingu MMA podsumowujemy zdarzenia z minionych tygodni.

W wadze średniej zwycięstwa z mało cenionymi rywalami odnosili #19 Jorge Santiago i #22 Alexander Shlemenko, którzy utrzymali swoje pozycje w rankingu. Niepokonany mistrz Bellatora #10 Ben Askren przebija się do pierwszej dziesiątki po zwycięstwie nad #22 Douglasem Limą, którego ranking nie ulega zmianom. W wadze lekkiej o jedno oczko awansuje mistrz Legend FC #24 Jadamba Narantungalag po wygranej w Hong Kongu.

W wadze piórkowej o dwa miejsca awansuje nowy mistrz Bellatora #6 Pat Curran, wyprzedzając #7 Tatsuyę Kawajiriego, który spada o oczko pomimo wygranej. O jedno miejsce awansuje #9 Marlon Sandro po pokonaniu aż dwóch rywali w ubiegłym miesiącu w drodze do finału turnieju piórkowych w Bellatorze.

W wadze koguciej na wysokim miejscu debiutuje #13 Travis Marx po pokonaniu spadającego o osiem pozycji #17 Masakatsu Uedy. Ponadto plątający się po kategoriach wagowych #19 Joe Warren również spada o osiem miejsc.

W wadze muszej walczyła niemal cała czołówka spoza UFC. #4 Jussier da Silva pokonał Argentyńczyka Corię i umocnił się na pozycji najlepszego muszego poza UFC. Najwyżej notowanym z trzech nowych twarzy w rankingu jest #7 Haruo Ochi, ktory na początku marca pokonał Kiyotakę Shimizu wypychając go z naszej listy. Za nim pojawia się #8 Junji Ito, który rozprawił się z innym spadkowiczem – Yukim Shojo. Ostatni debiutant, 21-letni #9 Nam Jin Jo, sprawił największą niespodziankę pokonując #7 Shinichiego Kojimę, który spada trzy oczka na ostatnią pozycję na liście.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.