Anderson Silva i Conor McGregor

Jakiś czas temu Anderson Silva rzucił wyzwanie Conorowie McGregorowi i zaproponował stoczenie super walki w umownym limicie do 80 kilogramów. Były mistrz dwóch kategorii wagowych UFC szybko przyjął wyzwanie od legendy świata MMA.

Zobacz również: Conor McGregor przyjmuje wyzwanie Andersona Silvy na super walkę byłych mistrzów UFC

Na razie nie wiadomo czy ta medialna wymiana słów między zawodnikami przerodzi się w prawdziwe starcie. W audycji Chaela Sonnen Anderson Silva zapowiedział jednak, że podchodzi do sprawy całkiem poważnie.

Zaproponowałem zrobić super walkę z Conorem. Zacząłem też robić wagę. Ludzie mówią, że nie dam rady. Nie będzie jednak żadnych wymówek. Zacząłem trenować i jestem gotów. Conor też tego chce.

Według Brazylijczyka decyzja leży już tylko po stronie samego UFC.

Zostaje więc jedna sprawa – Dana White musi to urzeczywistnić. Zobaczymy więc jak to będzie.

Dana White niechętnie podchodzi dziś jednak do organizowania walk dla Conora, które musiałyby się odbywać bez udziału publiczności, bo wpływy z takich wydarzeń przynoszą organizacji rekordowe pieniądze.

Conor McGregor (MMA22-4) powrócił do oktagonu podczas styczniowej gali UFC 246 na której w rewelacyjny sposób w ciągu 40-sekund odniósł cenne zwycięstwo nad weteranem Donaldem Cerrone.

Anderson Silva (MMA 34-10, 1 NC) od 2013 roku wygrał zaledwie jedno starcie, przegrywając ich pięć. Przed tą fatalną passą, Brazylijczyk przez długi czas był uznawany za najlepszego zawodnika w historii MMA bez podziału na kategorie wagowe.

14 KOMENTARZE

  1. Stary sterydziarz chce bić tylko mniejszych Dżordżów i Conorów , ale do Jonesa jakos nigdy nie chcial wyskoczyc bo sie za bardzo szanuja 🙂

  2. Andy chce przytulić wypłatę życia i odejść na emeryturę. Należy mu się, a przy okazji spoko freakfight. Bo te UFC nudne strasznie się zrobiło.

  3. Ta walka mnie jara, ciekaw jestem jak by rudy sie zaprezentowal na tle Andersona. Może i spider przegrywał ostatnio ale z kim i w jaki sposób, nie dostał wpierdolu, Cormier poprzytulał go przez 5 rund (albo 3 jeśli się myle) Bisping z nim wygrał będąc znokautowanym 😀 potem pamiętam że Brunsona wypunktował i ta kontuzja z Canonierem. Jeszcze walka z Adesanyą (bardzo dobra)który jest Championem dzisiaj.  Nie widze Conora w żadnym aspekcie pokonującego Spidera, jedyna szansa że Anderson zawalczy jak w ostatnich walkach, na wyjebce i bez większego zaangażowania. Waga nieważna bo zbijał do 84 to i do 80 też się wyrobi. Dana i tak chuj tego nie zrobi bo wie że jego chłopiec może się ośmieszyć

  4. Stary sterydziarz chce bić tylko mniejszych Dżordżów i Conorów , ale do Jonesa jakos nigdy nie chcial wyskoczyc bo sie za bardzo szanuja 🙂

    To już wałkowane spokojnie z 8 lat.  Ba nawet pamiętam wypowiedź Spidera że GSP, chce bić mniejszych zamiast z nim się zmierzyć, sam Anderson w tym czasie unikał większego Bonsa. Aż czasem żałuje że GSP nie zawalczył z nim. Miał na niego najlepsze argumenty.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.