Po emocjach związanych z MMA Attack 2 w Katowicach pora na podsumowanie wyników gal odbywających się poza granicami naszego kraju.

Organizacja Invicta FC promująca tylko pojedynki pań zadebiutowała udaną galą w Kansas City. W walce wieczoru była mistrzyni Strikeforce Marloes Coenen (MMA 20-5) pewnie wypunktowała Romy Ryussen (MMA 5-2). Oprócz tego znana z Bellatora Jessica Pene (MMA 9-1) zastopowała w trzeciej rundzie Lisę Ellis (MMA 14-8), a była pretendentka w Strikeforce Liz Carmouche (MMA 6-2) szybko odprawiła Ashleigh Curry (MMA 1-1). Udanie w MMA zadebiutowała też medalistka olimpijska w zapasach z Pekinu Randi Miller (MMA 1-0), która pokonała przez TKO w trzeciej rundzie Mollie Estes (MMA 1-1).

Trzy pojedynki o pasy odbyły się na gali King of the Cage: Hardcore w Highland w Kalifornii. W wadze ciężkiej Tony Lopez (MMA 31-8) obronił tytuł stopując w pierwszej rundzie Jasona Walravena (MMA 4-2), w wadze półśredniej David Gomez (MMA 12-4) równie szybko odprawił Matta Conte (MMA 1-1), a w kategorii średniej Sean Strickland (MMA 9-0) po raz drugi nie dał szans Brandonowi Huntowi (MMA 8-4).

W weekend walczyło też kilku byłych zawodników UFC. Weteran Marvin Eastman (MMA 18-14-1) pokonał decyzją sędziów Dmitrya Zabolotnego na Ring of Combat 40 w New Jersey, Brazylijczyk Wilson Gouveia (14-8) potrzebował 50 sekund na zatrzymanie Kyle’a Keeneya (MMA 17-16) na Fight Time 9 w Fort Laudardale na Florydzie, Japończyk Yoshiyuki Yoshida (MMA 14-6) odklepał duszeniem Jeremy’ego Hamiltona (MMA 8-2) na Cage Fight Extreme 33 w Minneapolis, a były rywal Mameda James Irvin (MMA 17-10-2) przegrał przez TKO w drugiej rundzie ze Scottem Rosą (MMA 3-0) na gali Gladiator Challenge w San Jacinto w Kalifornii.

Utalentowany półciężki Marcos Rogerio de Lima (MMA 8-2) zanotował nieoczekiwaną wpadkę w walce wieczoru gali Shooto Brazil 29 w Rio de Janeiro. Pezao przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z Carlosem Eduardo (MMA 9-2), walka powyżej.

Jeden z najlepszych grapplerów na świecie Dean Lister (MMA 12-7) stoczył pierwszy pojedynek MMA od ponad dwóch lat poddając Rodneya Moore’a (MMA 7-7) na gali Cage Contender 13 w Belfaście. W walce wieczoru czołowy Brytyjczyk w wadze ciężkiej Neil Wain (MMA 11-3) znokautował Colina Robinsona (MMA 9-11).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.