matchoroom boxing

Eddie Hearn, jeden z najważniejszych promotorów bokserskich na świecie i szef grupy Matchroom, zdradził swoje plany na powrót boksu w Wielkiej Brytanii i w wywiadzie dla serwisu Daily Mail zapowiedział, że aby zorganizować gale w Anglii Matchroom Boxing skorzysta z siedziby firmy w Brentwood i jednocześnie domu Hearna. Walki mają odbywać się tam na świeżym powietrzu. Wszystko ma zostać przygotowane i zorganizowane na pokaźnym terenie przynależnym do siedziby firmy.

Hearn ogłaszając tę informację powiedział:

Walka o mistrzostwo świata w moim ogrodzie? O tak! Kupuję to!

Ze względu na ograniczenia związane z organizacją imprez sportowych w Anglii walki będzie mogło zobaczyć na żywo jedynie około 90 osób.

Z finansowego punktu widzenia będzie to dla nas bolesne. Budowaliśmy jednak tę firmę przez ostatnie 10 lat i nie pozwolę boksowi od tak upaść. Podczas gdy inni będą robić gale w pustych halach, my zrobimy coś zupełnie innego. Wyobraźcie to sobie. Jest lato, dom jest oświetlony, w oddali widać Canary Wharf. Gasną sztuczne ognie, a potem przez wzgórze nadchodzą: Dillian Whyte i Alexander Povetkin, by zmierzyć się na moim trawniku.

Wybudowanie całej infrastruktury z zadaszonym ringiem i studiem przygotowany do transmisji walk dla telewizji Sky Sports ma kosztować milion funtów.

Budujemy szatnie dla zawodników, przygotowujemy miejsce na wejście do ringu i zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zrobić wszystko, czego potrzeba do produkcji, przy jak najmniejszej liczbie osób. Testowanie zawodników i zachowanie społecznego dystansu to główne wyzwania.

Pierwsze gale mają ruszyć w lipcu pod roboczą nazwą „Matchroom Fight Camp”.

Wizualizacje terenu z ringiem i zapleczem dla zawodników można zobaczyć poniżej:

View this post on Instagram

🙏🏽 #FightCamp

A post shared by Eddie Hearn (@eddiehearn) on

2 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.