Wyniki i relacja w środku posta.

Choć zapewniał, że zna rywala jak brata i nie będzie niczym zaskoczony Rashad Evans nie potrafił jednak znaleźć odpowiedzi na Jona Jonesa i jego ataki łokciami w stójce w walce o pas wagi półciężkiej UFC na gali UFC 146 w Atlancie.

Po wyrównanej pierwszej rundzie gdzie nawet Evans zaskoczył mistrza celnym wysokim kopnięciem pod koniec od drugiego starcia Jones zaczął atakować przez środek łokciami w stójce w stylu znanym z tajskich ringów. Evans, który uparcie walczył na dystansie, nie potrafił znaleźć odpowiedzi na te ciosy, którymi przez następne dwie rundy był regularnie trafiany. Konsekwentnie obijany Evans stawał się coraz bardziej niechętny do ataków w stójce i walka zdecydowanie straciła impet w mistrzowskich rundach, które przebiegły całkowicie pod dyktando mistrza. Po 25 minutach sędziowie nie mieli wątpliwości wskazując jednogłośnie, i z dużą przewagą, na Jonesa.

Porównywany na każdym kroku do Georgesa St-Pierre’a Rory MacDonald wygrał trzecią walkę z rzędu tłamsząc w parterze Che Millsa. Brytyjczyk trafił rywala kilka razy w stójce ale w momencie kiedy Kanadyjczyk przeniósł walkę do parteru inicjatywa była całkowicie po jego stronie. MacDonald był o kilka sekund od skończenia rywala w pierwszej rundzie ale ostatecznie potrzebował jeszcze niecałych trzech minut drugiego starcia by sędzia uratował zasypywanego gradem ciosów Millsa.

Będący w wyraźnie najlepszej formie fizycznej od czasu debiutu w UFC Ben Rothwell okazał się wytrzymalszym fighterem w krótkiej walce z Brendanem Schaubem. W trwającej tylko 70 sekund potyczce obydwaj zawodnicy nie dmuchali na zimne i ruszyli na rywala z silnymi ciosami. Podczas swojej szarży Schaub nadział się na sierpowy Rothwella, który wyłączył światło finaliście TUFa.

21-letni Michael McDonald podszedł do walki z starszym o dekadę Miguelem Torresem cierpliwie. Po trzech minutach sporadycznych wymian McDonald posłał na deski weterana za pomocą prawego podbródkowego i szybko doskoczył do otumanionego rywala by dokończyć dzieła. Bilans Torresa od straty pasa WEC wynosi zaledwie 3-3.

Doświadczony Hawajczyk Eddie Yagin sprawił sporą niespodziankę pokonując na punkty Marka Hominicka. Były podopieczny Shawna Tompkins zdawał się być zagubiony w stójce i w rundzie 1-wszej oraz 2-giej lądował na deskach. Ostatnie pięć minut było lepsze w wykonaniu Kanadyjczyka ale zbyt mało by nadrobić straty i w efekcie „Maszyna” odniosła swoją trzecią porażkę z rzędu.

W pojedynku dwóch Kanadyjczyków górą okazał się być Mark Bocek, który pokonał na punkty Johna Alessio. Choć Alessio nie dał się poddać i udawało mu się kilkukrotnie wydostawać się spod rywala to szlify grapplerskie Boceka przesądziły o zwycięstwie młodszego z Kanadyjczyków.

Na undercardzie szybkie poddanie zanotował Travis Browne nad importowanym ze Strikeforce Chadem Griggsem. Matt Brown pokazał, że Stephen Thompson ma dużo do poprawienia w parterze pokonując go na punkty. Anthony Njokuani okazał się lepszy w pojedynku strikerów z Johnem Makdessim. W starciu dwóch zwycięzców TUFa tryumfował Mac Danzig wygrywając decyzją sędziów z Efrainem Escudero. Debiutant Chris Clements również na pełnym dystansie pokonał Keitha Wisniewskiego a w walce otwarcia Marcus Brimage niespodziewanie okazał się lepszy na kartach sędziowskich od Maximo Blanco.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs.: Jon Jones pok. Rashada Evansa przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 50-45)

Główna karta:

170 lbs.: Rory MacDonald pok. Che Millsa przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 2:20.
265 lbs.: Ben Rothwell pok. Brendana Schauba przez TKO (lewy sierpowy), 1. runda, 1:10.
135 lbs.: Michael McDonald pok. Miguela Torresa przez KO (prawy podbródkowy), 1. runda, 3:18.
145 lbs.: Eddie Yagin pok. Marka Hominicka przez niejednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 28-29)
155 lbs.: Mark Bocek pok. Johna Alessio przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)

Pozostałe:

265 lbs.: Travis Browne pok. Chada Griggsa przez poddanie (trójkąt rękoma), 1. runda, 2:29.
170 lbs.: Matt Brown pok. Stephena Thompsona przez jednogłośną decyzję  (30-27, 30-26, 29-28).
155 lbs.: Anthony Njokuani pok. Johna Makdessiego przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
155 lbs.: Mac Danzig pok. Efraina Escudero przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28).
170 lbs.: Chris Clements pok. Keitha Wisniewskiego przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 30-27).
145 lbs.:  Marcus Brimage pok. Maximo Blanco przez niejednogłośną decyzję (28-29, 30-27, 29-28).

Bonusy po 65 tys. $

Walki wieczoru: Mark Hominick vs. Eddie Yagin
Nokaut wieczoru: Ben Rothwell
Poddanie wieczoru: Travis Browne

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.