ksw 52 mamed khalidov scott askham

Już 7 grudnia Mamed Khalidov (MMA 34-6-2) powróci do walk na gali KSW 52 i zmierzy się ze Scottem Askhamem (MMA 18-4). Tuż przed nadchodzącym starciem Szymon Bońkowski, trener Mameda, opowiedział w wywiadzie dla radia UWM o przygotowańniach Khalidova do walki.

Gdy zapadła decyzja Mamed rozpoczął normalne przygotowania i jest w reżimie treningowym. Przygotowania idą dobrze. Wiadomo, że jest coraz ciężej dla Mameda ze względu na wiek, więc musi się dużo więcej regenerować. Już nie trenuje na pewno tak jak 10 lat temu pod kątem liczby jednostek treningowych, ale to nie zmienia faktu, że przygotowania idą dobrze. Mamed rozkręca się bardzo fajnie i  mam nadzieję taką, że zobaczymy starego, dobrego Mameda w Gliwicach, w jego starej formie.

Zapytany natomiast o rywala Mameda i plan na walkę z nim, Bońkowski stwierdził:

Scott to metodyczny zawodnik. Rzemieślnik, który dobrze narzuca swój styl walki. Dobrze odnajduje się, gdy dyktuje warunki. Jest to mańkut, który pracuje bardzo dobrze kickboxersko, szczególnie z bardzo silnymi kopnięciami tylną nogą. Plan oczywiście mamy i pod niego trenujemy. Chcemy go zaskoczyć. Zobaczymy jak to wyjdzie. Jeżeli ktoś Scottowi nie pasuje stylistycznie, wtedy zaczyna popełniać błędy. Chcemy tak ustawić Mameda, żeby mu nie pasował stylistycznie i żeby Scott się pogubił troszeczkę i przez to nie mógł swojej metodycznej pracy wdrażać.

Starcie Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem zostało  zakontraktowane w umownym limicie do 85 kilogramów i odbędzie się podczas gali KSW 52 w Gliwicach.

17 KOMENTARZE

 1. Kurwa niech mi ktos wytlumaczy logicznie dlaczego to starcie jest w wadze 85 kg? Co im szkodzilo zbic kolejny kg zeby bylo normalnie? Wiem ze od nich logiki ciezko wymagac ale to smieszne w chuj z ich strony.

 2. Kurwa niech mi ktos wytlumaczy logicznie dlaczego to starcie jest w wadze 85 kg? Co im szkodzilo zbic kolejny kg zeby bylo normalnie? Wiem ze od nich logiki ciezko wymagac ale to smieszne w chuj z ich strony.

  Bo to musiałaby być walka o pas, a Mamed wierzy, że wygra i pas musiałby zostawić tam gdzie wczoraj walczący w Bellatorze Davis, czyli klopie. Bo bronić pasa nie zamierza. Ot logika i zawiłości KRS, stąd walka w najmocniejszej kategorii – keczłejt.

 3. Kurwa niech mi ktos wytlumaczy logicznie dlaczego to starcie jest w wadze 85 kg? Co im szkodzilo zbic kolejny kg zeby bylo normalnie? Wiem ze od nich logiki ciezko wymagac ale to smieszne w chuj z ich strony.

  Walka mistrzowska to 5 rund, a Mamed nigdy nie słynał ze świetnej kondycji. Tu masz małą podpowiedź.

  Przygotowania idą dobrze. Wiadomo, że jest coraz ciężej dla Mameda ze względu na wiek, więc musi się dużo więcej regenerować. Już nie trenuje na pewno tak jak 10 lat temu pod kątem liczby jednostek treningowych, ale to nie zmienia faktu, że przygotowania idą dobrze.

 4. Walka mistrzowska to 5 rund, a Mamed nigdy nie słynał ze świetnej kondycji. Tu masz małą podpowiedź.

  Wszystko rozumiem. Ale mogli przeciez ta walke zrobic w 84 bez pasa 3 rundy.

 5. Wszystko rozumiem. Ale mogli przeciez ta walke zrobic w 84 bez pasa 3 rundy.

  Askham mistrz w 84, walka nie o pas w 84 i 3 rundy. Jak Mamed by to wygrał, to co by powiedzieli włodarze KSW? Kto wtedy byłby mistrzem? Jak rewanż, to czy stawką byłby już pas i walka odbyła się na dystansie 5 rund? Przecież Mamed nie chce bronić mistrzowskiego pasa. Najłatwiej było im zrobić catchweight 85 kg.

 6. Zapytany natomiast o rywala Mameda i plan na walkę z nim, Bońkowski stwierdził

  Ze pracują nad tym by Scott nie zatłukł mameda w pierwszej rundzie.

 7. Kurwa niech mi ktos wytlumaczy logicznie dlaczego to starcie jest w wadze 85 kg? Co im szkodzilo zbic kolejny kg zeby bylo normalnie? Wiem ze od nich logiki ciezko wymagac ale to smieszne w chuj z ich strony.

  Dlatego mordeczko :tiphatb:

 8. Mam wrażenie, że w KSW myślą tylko o tym co tu i teraz, a nie zastanawiaja się co będzie za jakiś czas. Przecież jak Mamed wygra, to co wtedy? Zablokują dywizje znów na rok, bo Askham będzie chciał rewanzu i nic innego go nie będzie interesowało. Jak wygra Askham to zaraz go tu nie bedzie, bo już nie będzie sensu tu walczyc. Owszem ta gala pobije rekordy, rekordów, rekordy, ale jakim kosztem.

  Jeszcze jakby Mamed wrócił na dłużej to by miało sens, ale on wrócił tylko na tą jedna walkę i nawet na rewanż pewnie będzie ciężko.

 9. Kurwa niech mi ktos wytlumaczy logicznie dlaczego to starcie jest w wadze 85 kg? Co im szkodzilo zbic kolejny kg zeby bylo normalnie? Wiem ze od nich logiki ciezko wymagac ale to smieszne w chuj z ich strony.

  Bo walczy Mamed, wyjątkowy, jedyny, który ma swoją kategorię  – Mamedweight.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.