Na początku tego roku zawodnik wagi półśredniej organizacji UFC, Emil Meek podzielił się doświadczeniami z treningu z kontrowersyjnym trenerem i mentorem Diego Sancheza, Joshuą Fabią.

Specyficzna sesja o której wspomniał Meek miała miejsce, gdy Fabia ścigał go i jego partnerów treningowych z „prawdziwym, ostrym nożem” w zamkniętym oktagonie.

Poszedłem tam z nastawianiem żeby robić i wierzyć we wszystko  co mi każą. Że wszystko zrobię na 100 procent. Człowieku, to było najbardziej szalone gówno, jakie kiedykolwiek zrobiłem. W pewnym momencie, Joshua, gonił nas w zamkniętej klatce z prawdziwym, ostrym nożem, żeby zmusić nas do ruchu.

Kilka dni temu okazało się, że Meek mówił prawdę o specyficznych metodach treningowych Fabii. Zawodnik udostępnił na Twitterze fragment wspomnianej sesji szkoleniowej dzięki uprzejmości Diego Sancheza:

Fabia zapytany później o metodę stojącą za szalonym treningiem stwierdził, że to jego własny sposób na rozwijanie świadomości wojownika podczas walki:

Ćwiczenie polega na tym, że wszyscy są w oktagonie, poruszają się i starają się nie zostać dotkniętym przez nikogo. Chcę, żebyś pomyślał o atletycznej, szybkiej grze w berka, która pozwala ci grać, ale także bawić się przestrzenią strachu i niepokoju, bez zranienia, bez poczucia, że ​​nie możesz popełnić błędu.

…To ma na celu zwiększenie twojej świadomości, wchodzę i mówię im, nie pozwól mi cię dotknąć. Jestem jak dzikie zwierzę, wywieram na nich presję i nie pozwalam im skupić się na konkretnej rzeczy i po prostu nimi poruszam w klatce.

20 minut później, ścigam ich nożem, żeby się poruszali, więc zdają sobie sprawę, że to nie jest zabawa. Bo jeśli myślisz, że gdy walczycie jeden na jednego, twój przeciwnik bawi się z tobą, to może to być powód, dla którego stracisz oko w klatce.

Zobacz również:

(WIDEO) Absurdalne metody treningowe – Mistyczny trener/guru Diego Sancheza zdemaskowany

Cała sesja treningowa Joshua Fabii pod tytułem „Okiełznać strach” została udostępniona na Twitterze Sancheza ale kontrowersyjny moment treningu z nożem został z niej już wycięty:

12 KOMENTARZE

 1. Tylko czekać aż się potknie i kogoś dziabnie. Już myślałem, że ten odklejeniec z kitką od Conora, to największy pajac, ale ten go przebija.

 2. Tylko czekać aż się potknie i kogoś dziabnie. Już myślałem, że ten odklejeniec z kitką od Conora, to największy pajac, ale ten go przebija.

  Szybka weryfikacja, od razu będzie wiadomo, że zawodnik się nie nadaje do MMA bo nie był odpowiednio świadomy zagrożenia :DC:

 3. Każdy trener ma trochę nierówno pod kopułą. Jednie bardziej inni mniej. Ja znałem takiego trenera (senseja) co żonę w zamrażarce chciał zamykać tylko się nie zmieściła.

  Ale nie nasi

  [ATTACH]25779 [ATTACH]25780

 4. Ten fabia jest ciężko niedojebany, jeszcze nazwiskiem kala kultowy model Skody :awesome:

  Diego już mózg rozdupcony przez CTE strasznie, wierzy w tego trenerka jak w objawienie. Nigdy nie był zbyt lotny na umyśle, ale teraz to już tragedia…

 5. Diego to kozak jakich mało. Kurde to musi być prawdziwy gangster.

  A trener? Cóż. każda metoda jest dobra . Podobno w WCA Akop gania wszystkich z kubkiem gorącej herbaty . A oni nie uciekają bo herbata szybko stygnie  . Stąd polskie legendarne  cardio . A u trenera Andrzeja w Poznaniu ( pozdrawiam Trenerze szacuneczek) to można mieć też coś wbitego…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.