tomasz gorilla drwal

Podczas niedawnej gali KSW 53: Reborn do okrągłej klatki organizacji powrócił Tomasz Drwal. Popularny „Gorilla” rozbił w drugiej rundzie Łukasza Bieńkowskiego i dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.

Tomasz Drwal ma za sobą bardzo długą i bogatą karierę w MMA. Jako pierwszy Polak walczył pod banderą organizacji UFC i ma porównanie z tym, jak działa ta marka i jak działa KSW. W rozmowie z Tomaszem Dębkiem dla serwisu Polska Times Drwal przedstawił swoje spojrzenie na KSW w kontekście UFC.

Jeżeli chodzi o poziom organizacyjny, to jest tip-top. Gdybym miał oceniać wszystkie organizacje, w których byłem, to w KSW wszystko jest zgrane tak profesjonalnie jak w UFC. W innych polskich organizacjach się to nie zdarzało.

Drwal dodał również, że rozumie czemu niektórzy zawodnicy wolą walczyć w Polsce, zamiast iść do UFC.

Po latach widzę, że w Polsce KSW daje zawodnikowi dużo większe zasięgi i możliwości promocji niż UFC. Umówmy się, nasi fighterzy nie są postrzegani tam tak samo jak Amerykanie. Z punktu widzenia właścicieli nie ma się zresztą co dziwić. W Stanach żyje ponad 300 mln ludzi, w Brazylii ponad 200. Naturalne jest to, że UFC będzie stawiać na zawodników z tych krajów. To po prostu zapewnia większą widownię. Polska jest dla nich na dalszym miejscu.

Podczas gali KSW 53 Tomasz Drwal powrócił do klatki po pięciu latach przerwy do starć. Na razie nie wiadomo kiedy zawalczy ponownie i kto będzie jego rywalem.

Zobacz również: Tomasz Drwal po udanym powrocie na KSW 53: Nie chciałem wdawać się w bijatykę

11 KOMENTARZE

 1. W Stanach żyje ponad 300 mln ludzi, w Brazylii ponad 200. Naturalne jest to, że UFC będzie stawiać na zawodników z tych krajów

  A w Irlandii  5 milionów :zakręcony:

 2. No dla takiego kogoś jak Drwal to jest perfekcyjna opcja, występujesz kiedy chcesz, bierzesz co chcesz ( żaden zarzut w stronę Tomasza, ogólny przykład), kasa jest, szczególnie biorąc pod uwagę że swoje osiągnął i walczy żeby dorobić.

  Na pewno kilka lat temu by się tak nie wypowiedział, bo póki nie był u Kawula i Lewego to ksw było dla niego cyrkiem no ale mimo wszystko jestem w stanie mu uwierzyć

 3. Włącznie z kontrolą antydopingową 😆

  Według mnie sterydy powinny być dozwolone,  usada niszczy jakość walk

 4. Czyli poziom organizacyjny w UFC 10 lat temu był taki sam jak w KSW teraz 😉

  Chcial pochwalic a ich zaoral:lol:

 5. KSW daje zawodnikowi dużo większe zasięgi i możliwości promocji

  Odnoszę wrażenie, że po to właśnie Pan Tomasz zawitał ponownie w progi KSW. Reklama SWD za którą jeszcze mu płacą.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.