Trener Francisa Ngannou, Eric Nicksick, wypowiedział się na temat obecnych mistrzów kategorii ciężkiej UFC. Szkoleniowiec „Predatora” uważa, że Tom Aspinall byłby cięższym wyzwaniem niż Jon Jonesem.

Anglik zdobył tymczasowy pas kategorii ciężkiej na gali UFC 295. Wydarzenie odbyło się 11 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Aspinall w drugiej walce wieczoru zmierzył się z Sergeiem Pavlovichem. 30-latek znokautował swojego rywala już w 69 sekundzie i zdobył tytuł. Pierwotnie na UFC 295 pasa wagi ciężkiej miał bronić Jon Jones. Jego starcie ze Stipe Miociciem zostało odwołane z powodu kontuzji barku „Bonesa”. Pierwotna wersja zakłada, że przerwa Jonesa w rywalizacji potrwa 8 miesięcy.

Eric Nicksick wypowiedział się w podcaście “Remember The Show” na temat obydwóch mistrzów wagi ciężkiej UFC. Szkoleniowiec Ngannou został zapytany przez Belala Muhammada o to, kto jego zdaniem byłby cięższym zestawieniem dla jego podopiecznego. Nicksick docenia Jonesa za całą jego historię, jednak uważa, że w chwili obecnej trudniejszym rywalem dla Kameruńczyka byłby Aspinall.

Normalnie musisz wskazać na gościa, który jest uważany za najlepszego w całej historii. Biorąc pod uwagę historię, oraz to jakim człowiek jest Jon Jones i, że jest mistrzem, to musiałbym wybrać jego. Myślę jednak, że takie miano zdecydowanie należy się Tomowi Aspinallowi.

Ngannou (MMA 17-3) ostatnią walkę w sztukach walki stoczył w styczniu 2022 na UFC 270. Wówczas na zasadach MMA pokonał Ciryla Gane jednogłośną decyzją sędziów w walce wieczoru wydarzenia. Dla Francisa była to pierwsza udana obrona tytułu mistrzowskiego kategorii ciężkiej, który zdobył nokautując wspomnianego Miocica w marcu 2021 na UFC 260.

W październiku Kameruńczyk przegrał starcie bokserskie z Tysonem Furym przez niejednogłośną decyzję sędziów. „Predator” pozostawił natomiast na sobie dobre wrażenie. Wiele osób uważa, że to Ngannou, który zafundował Fury’emu w trzeciej rundzie nokdaun, powinien wygrać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,908 komentarzy 2,934 polubień

Trener Francisa Ngannou, Eric Nicksick, wypowiedział się na temat obecnych mistrzów kategorii ciężkiej UFC. Szkoleniowiec „Predatora” uważa, że Tom Aspinall byłby cięższym wyzwaniem niż Jon Jonesem. Anglik zdobył tymczasowy pas kategorii ciężkiej na gali UFC 295. Wydarzenie odbyło się 11 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Aspinall w drugiej walce wieczoru zmierzył się […]

Odpowiedz polub

click to expand...