Dana White zuffa boxing boks
Dana White

Wielka inauguracja nowej marki Zuffa Boxing, która ma działać pod skrzydłami UFC, cały czas nie doszła do skutku. Dana White, szef UFC jest gorącym orędownikiem wejścia do świata boksu i od dawna powtarza, że ma pomysł na to, jak zmienić aktualnie panujący system w boksie, ale wygląda jednak na to, że projekt bokserski okazał się dla niego poważnym wyzwaniem i nie wiadomo czy faktycznie zostanie uruchomiony.

Zobacz również: Chcę wszystkich najlepszych bokserów na świecie – Dana White o Zuffa Boxing

W rozmowie dla Yahoo Sport, White został zapytany o to, czy świat boksu podniesie się po pandemii koronawirusa.

To dla mnie trudna sprawa, bo nie cierpię mówić źle o boksie, ale ten świat to bałagan i wszyscy o tym wiemy. Ten bałagan musi zostać posprzątany, pytanie tylko czy jest to możliwe?

White odniósł się również do swoich planów związanych z boksem.

Mówiłem wam, że w październiku zorganizuję konferencję i ogłoszę wszystko, co chciałem zrobić w boksie. Gdy jednak wszedłem głębiej w tę sprawę i przyjrzałem się dokładnie temu jak boks działa również od strony biznesowej… Ten sport to bałagan. To nie tylko jednak bałagan, ale też duże kłopoty. Sam nie wiem, nie wiem czy można tam coś naprawić.

13 KOMENTARZE

 1. To było do przewidzenia, to jest sitwa układów i układzików. Do tego kilka(naście) federacji, między którymi też jest polityka i niejasne zasady. Żadna Zuffa Boxing się nie wydarzy.

 2. W sumie to ciężko mu nie przyznać racji.

  Wierzę, że mimo wszystko miał czy ma wizję boksu, ale zdrowia i życia mu nie starczy na ogarnięcie tego burdelu.

 3. i kto to mówi:razz:ociesznymirek:w mma od dawna jest większy syf a lysy zapomina, ze poza ufc są jeszcze inne organizacje a ufc w ostatnich czasach tez się skiepścilo i zależy im tylko na hajsie

  ps. danka skończ pird@lic hipokryto

 4. Jaki znowu burdel? Obligatoryjne obrony pasów, godziwe wypłaty dla mistrzów, dostęp do szerszej puli talentów.

  W mma też masz kilka organizacji, tylko, że jedna, niestety ma monopol. Może Łysy cos próbował wskórać z prawem Aliego, ale się obsrał.

 5. i kto to mówi:razz:ociesznymirek:w mma od dawna jest większy syf a lysy zapomina, ze poza ufc są jeszcze inne organizacje a ufc w ostatnich czasach tez się skiepścilo i zależy im tylko na hajsie

  ps. danka skończ pird@lic hipokryto

  Większy syf niż w boksie to trudno by było nagrać, odechciało mi się to oglądać na długi czas po pierwszej walce GGG z Alvarezem. Jeszcze te wieczne spierdalanki przed walkami, ktore mogą zepsuć rekord jak mayweather czy Joshua z Wilderem, bo managerowie i organizacje zawsze grają w swojego pokerka.

 6. Większy syf niż w boksie to trudno by było nagrać, odechciało mi się to oglądać na długi czas po pierwszej walce GGG z Alvarezem.

  trzeba być twardym a nie miettkim:fjedzia:ogladam ponad 30 lat boks i takie bajery mnie nie ruszają

 7. trzeba być twardym a nie miettkim:fjedzia:ogladam ponad 30 lat boks i takie bajery mnie nie ruszają

  Widzisz, ja oglądam ponad 20 lat i dalej mnie takie rzeczy wkurwiają.

 8. Porwał się z motyką na słońce.

  Gwiazdy mają wielomilionowe kontrakty z menadżerami, układy w trzech największych federacjach.

  Zawsze może stworzyć tą Zuffa Boxing i zbierać plankton który zawalczy za 10 000$

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.