Shogun Rua Mauricio

Mauricio „Shogun” Rua, po swojej swojej ostatniej przegranej w oktagonie nie był  jeszcze zdecydowany co zrobi dalej i czy będzie chciał jeszcze walczyć. Szef UFC, Dana White, podchodził wówczas do sprawy w bardziej zdecydowany sposób uważając, że Brazylijczyk powinien zakończyć karierę.

Rua do dziś nie ogłosił oficjalnie co planuje dalej w sprawie swojej kariery, ale wygląda na to, że jednak podjął decyzję o odejściu ze świata MMA. Nolan King, dziennikarz serwisu MMA Junki poinformował właśnie, że szef UFC w trakcie odpowiadania na pytanie dla ESPN+ powiedział, iż Rua zakończył karierę.

Zaraz po swojej ostatniej walce Rua mówił:

Teraz odpocznę razem z moją rodziną i zastanowię się nad karierą. Wiem, że moja misja w tym sporcie wykracza znacznie poza sam oktagon.

Mauricio Rua to były mistrz kategorii półciężkiej UFC. Brazylijczyk ma na swoim koncie 22 walki w największej organizacji MMA na świecie. Wcześniej „Shogun” bił się również dla legendarnej organizacji Pride. Kariera Mauricio w mieszanych sztukach walki trwa już 18 lat. Sam Rua w tym roku skończy 39 i jak sam mówi, ma różne pomysły na swoją dalszą działalność w sportach walki. Na razie jednak nie zdradził, co ostatecznie będzie robił.

 

19 KOMENTARZE

 1. Kolejna legenda odchodzi w stronę słońca. Oby to była prawdziwa emerytura i maks dorabianie w KRS, bo na Geriator to, co zostało z Shoguna to już zdecydowanie za mało.

 2. Kolejna legenda odchodzi w stronę słońca. Oby to była prawdziwa emerytura i maks dorabianie w KRS, bo na Geriator to, co zostało z Shoguna to już zdecydowanie za mało.

  W KSW nie ma wagi 205, więc chyba tylko Rizin

 3. Piękna kariera szkoda tylko, że nie zawalczyl z Janeckim

  Ale jak to mowia- nigdy nie mów nigdy, emerytów ę mma, którzy postanowili wrócić jest od zajebania.

  Zomp mje boli

 4. szef UFC w trakcie odpowiadania na pytanie dla ESPN+ powiedział, iż Rua zakończył karierę.

  Ciekawe czy Szogun już wie że zakończył karierę

  :razz:ociesznymirek:

 5. W KSW nie ma wagi 205, więc chyba tylko Rizin

  W KSW nie ma raczej pieniędzy na takiego no-name'a wśród Januszy. Narkun pewnie chętnie by z nim zawalczył. Janek chciał jak przechodził do UFC, ale nie miał okazji.

 6. Nawet bym nie chciał oglądać jak Janek ubija Shoguna. Jest inna misja do spełnienia w drodze po chwałę dla Jana

 7. Jeżeli to prawda, to dzięki mistrzu za wszystkie emocje podczas walk. Zawodnik, który najbardziej wzbudził we mnie miłość do MMA, ale faktycznie powinien już zakończyć karierę. Jeszcze raz dzięki. @Dzihados dawaj jakąś emotkę z Shogunem, zasłużył.

 8. Mam nadzieje, ze to prawda i nie będą go ściągali z emerytury żeby wypromować jakiegoś młodego prospekta. A Szogunowi życzę szczęśliwej emerytury i zdrowia.

 9. Od gali na której Jones zdemolował Shoguna zacząłem nocne przygody z UFC

  Ja od tej gali wiedziałem, że Mauricio z Pride'a już nie wróci, chlip, chlip. Prawdopodobnie ilość i moc kontuzji jakich doznał w karierze, nie pozwoliła mu na pełne  pokazanie potencjału w UFC.

 10. 😥

  Mój chyba pierwszy zagraniczny idol, jeśli chodzi o MMA. Wiadomo, poznałem ten sport dzięki Cro-Copowi, później Pudzian pokazał KSW i zostałem fanem Janka Błachowicza od wywiadu przed KSW 13, ale już wtedy oglądałem UFC i się jarałem strasznie Shogunem, obawiając się że już w 2010 jest w post-prime. Ehh serce pękało jak Jones go obijał.

  Chciałem wrzucić tutaj najlepszy HL Shoguna, ale już od dawna nie ma go chyba na youtubie… Z tego co pamiętam to leciała muzyka chyba 50 Cent- Ready for war remix. Jak ktoś to znajdzie, to będę wdzięczny za podesłanie :beer:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.