Mamed Khalidov Martin Lewandowski Askham

Podczas zbliżającej się gali KSW 52 do klatki powróci Mamed Khalidov (MMA 34-6-2), który zmierzy się w walce wieczoru ze Scottem Askhamem (MMA 18-4). Przed nadchodzącym starciem, swoje spojrzenie na obu zawodników postanowił przedstawić Martin Lewandowski, współtwórca KSW, który w mediach społecznościowych najpierw napisał o Mamedzie.

Mamed Khalidov przyjeżdża ze zniszczonej wojną Czeczenii do Polski na studia jako młody chłopak. Zaczyna od zera w czasach gdy MMA w Polsce raczkuje. To nie był jak na tamte czasy super rozsądny wybór. Jednak Mamed stawia wszystko na jedną kartę, na sport. Swoje pierwsze walki przegrywa, a mimo to się nie poddaje. Powoli i mozolnie wspina się na szczyt. Swoimi spektakularnymi walkami wprawia w osłupienie polską publiczność i międzynarodowych ekspertów od MMA. Zdobywa pierwszy pas interkontynentalnego mistrza KSW. Święci triumfy, a publiczność zawsze wita go owacjami na stojąco. “Da da da eta Kavkaz” i ryk publiczności. Pamiętam to jak dziś. Przychodzi jednak siedem lat chudych, a część kibiców się od niego odwraca, Mamed przechodzi ciężką chorobę, ma depresję, postanawia rzucić sport. Jednak coś go ciągnie do MMA i nie potrafi o nim zapomnieć.

Miejsce kaukaskiego wilka jest w klatce, bo wilk mimo, że stary, to jeszcze nadal potrafi ugryźć i jak widzi innego wilka na jego terytorium, to chce mu pokazać gdzie jest jego miejsce. Scott Askham wszedł na niebezpieczny teren, teren na którym dotychczas rządził Mamed.

Panie i Panowie w Gliwicach do klatki KSW wrócić legenda MMA Mamed Chalidov. W mojej opinii jedyny obecnie zawodnik, który może zatrzymać Scotta Askhama. Legenda MMA vs aktualny mistrz. W Gliwicach rozpocznie się wyścig…

A następnie przedstawił postać Scotta i jego możliwości w klatce.

Scott Askham to myśliwy. Wchodzi do walki i poluje. To widać po tym jak się rusza, jak patrzy, jak walczy, jak celuje, jak się zbliża do zranionego przeciwnika, żeby go skończyć przed czasem. Na początku lekceważony przez fanów, zdobył ich uznanie bezkompromisowym dążeniem do zwycięstwa przez KO. Michał Materla dwa razy pokonany przed czasem, Marcin Wójcik pokonany przed czasem. Anglik ewidentnie nie lubi przeciągać męczarni swoich przeciwników. Jak widzi, że są trafieni, to chce ich dobić.

Scott nigdy(!) nie przegrał inaczej niż na punkty… W Gliwicach zobaczymy, czy to Anglik zapoluje na Mameda, czy kaukaski wilk w swoim nieprzewidywalnym stylu zaskoczy Askhama i zafunduje mu pierwszą porażkę w KSW. Wyścig czas zacząć.

Do walki Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem dojdzie już 7 grudnia w Gliwicach.

WIDEO: Zapowiedź walki Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem na KSW 52

25 KOMENTARZE

 1. Miejsce kaukaskiego wilka jest w klatce, bo wilk mimo, że stary, to jeszcze nadal potrafi ugryźć i jak widzi innego wilka na jego terytorium, to chce mu pokazać gdzie jest jego miejsce.

  Scott Askham to myśliwy. Wchodzi do walki i poluje.

  W Gliwicach zobaczymy, czy to Anglik zapoluje na Mameda, czy kaukaski wilk w swoim nieprzewidywalnym stylu zaskoczy Askhama

  Co to kurwa animal planet wersja KSW?:stevecarell:

 2. bardziej zakłamani niż Dana White, niby przyjaciele (szczególnie Kawul), a zdrowie ich mistrza nie interesuje, byleby PPV sprzedać

 3. Jest jeszcze coś do wymyślenia przez Mameda jeśli znowu wdupi?

  Tak na prawdę Mamed i KSW perfekcyjnie zabezpieczyli się na taką ewentualność. Mamed już nic nie musi. Nawet jak udupi to i tak wiele to nie zmieni. Najwyżej w następnej walce dostanie takiego Janikowskiego albo Kołeckiego na odbudowanie i interes będzie dalej się kręcił. KSW już nie takie gówna owijało w sreberka i sprzedalało ludziom jako coś wyjątkowego:mjsmile:

 4. Jak Chalidow wdupi to pozostanie tylko rewanż Materli z Mamedem. Tylko to mi przychodzi jako coś sensownego. Chyba że odkopanie pomysłu z Drwalem jak temu zdrowie pozwala, bo hajs go może zwabić na come back.

  Albo jeszcze lepiej. Aziz wrocił to mogli by go ściągnąć żeby się podłożył i Mamed wtedy udowodni że jednak on jest lepszy.

  Wydawało się, że ewentualności nie ma, a jednak jest wiele.

 5. Nie byłbym tego taki pewien, Materla w walce z wilkiem który wszedł nie na te terytorium co trzeba.. boksował prosto, w prostej linii.. dlatego też wilk który wszedł na zle terytorium miał łatwa rolę do odegrania z kopnięciem na wątrobę. Mamed jest bardziej.. nietypowym stojkowiczem, kręci sie.. rzuca z dziwnych kątów, proboje podejść z każdej strony.. nie chce mi się wierzyć że będzie stał jak wryty gdy tamten uniesie nogę. Walka napewno będzie ciekawa przez pierwsze dwie rundy, ciekawe który pierwszy się wypompuje.:jimcarrey:

 6. Szkoda Mameda, takie rozmienianie na drobne. Ja mam do gościa ogromny sentyment, jak się nawet nie interesowałem mma to wiedziałem kto to jest, ale te opisy wlodarzykow mnie rozwalają.

  Mamed jak udupi to udupi przecież nie ze Scottem tylko z własna głowa. Znowu nie będzie wiedział co się dzieje wokół niego. Ta cała szopka jest bez sensu. Jak Scott przegra to będą mieli mistrza co dostał wpierdol, iście światowa sytuacja, jeśli przegra Mamed to już całe to jego legasi idzie o kant dupy potłuc. Ta walka w ogóle mnie nie jara, dużo bardziej mnie ciekawi starcie lasek i obrona tymczasowego.

 7. Nie byłbym tego taki pewien, Materla w walce z wilkiem który wszedł nie na te terytorium co trzeba.. boksował prosto, w prostej linii.. dlatego też wilk który wszedł na zle terytorium miał łatwa rolę do odegrania z kopnięciem na wątrobę. Mamed jest bardziej.. nietypowym stojkowiczem, kręci sie.. rzuca z dziwnych kątów, proboje podejść z każdej strony.. nie chce mi się wierzyć że będzie stał jak wryty gdy tamten uniesie nogę. Walka napewno będzie ciekawa przez pierwsze dwie rundy, ciekawe który pierwszy się wypompuje.:jimcarrey:

  I umie robić fiołki.

 8. Mamed Mankowskiemu ostanio nie byl w stanie zagrozic na narodowym 2 runde przejebal, wygral walke z jutuberem tylko dlatego ze w 3 rundzie pod koniec obalił , z Narkunem juz prezentowal sie lepiej niz z Mankowskim ale mimo to 2 walki przejebał , wydaje mi sie ze Askham powinien to wygrac na punkty , no chyba ze sedziowie punktowi zrobia jakis wałek taki np Leszek Pawlęga albo Cezary Wojciechowski jesli beda to sedziowac ,bo to najgorsi sedziowie co widza jakąs inna rzeczywistość.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.