(fot. Sebastian Rudnicki, KSW)

Aleksandar Ilić znokautował Damiana Janikowskiego brutalnym wysokim kopnięciem w trzeciej rundzie pojedynku na gali KSW 47!

Damian Janikowski już po kilkunastu sekundach walki ruszył agresywnie do klinczu. Polak zapiął klamrę pod siatką, jednak po chwili Ilicowi udało się uciec i walka wróciła do stójki. Janikowski nie miał zamiaru wymieniać uderzeń i szybko sprowadził swojego rywala do parteru. Damian wylądował w półgardzie. Ilić na moment podniósł się do stójki, ale natychmiast musiał pożałować tej decyzji, bo Janikowski rzucił Serbem o ziemię efektownym suplesem. Po chwili Polak popisał się drugim widowiskowym rzutem i wylądował w gardzie przeciwnika. Janikowski do końca pierwszej rundy kontrolował sytuację w parterze.

Ilić rozpoczął drugą rundę od wysokiego kopnięcia, a Janikowski odpowiedział nieudaną próbą sprowadzenia. Damian błyskawicznie się zrehabilitował i sprowadził „Jokera” z klinczu do parteru. Janikowskiemu udało się zdobyć dosiad, ale Ilić szybko uciekł do półgardy. W połowie rundy pojedynek wrócił do stójki. Nasz medalista olimpijski nie czekał długo na kolejną próbę sprowadzenia i Ilić ponownie wylądował na plecach. Końcówka tej rundy również upłynęła na kontroli przez Janikowskiego w parterze.

Na początku trzeciej rundy Aleksandar Ilić wyprowadził perfekcyjne wysokie kopnięcie, po którym Damian Janikowski padł znokautowany na ziemię! Brutalny nokaut w wykonaniu „Jokera”!

117 KOMENTARZE

 1. Balonik wyjebal w pizdu. A pamietam jak tutaj powazni ludzie robili z niego mistrza swiata bo ubil jakiegos placka na stadionie…

 2. Ładne rzuty pokazał Damian i to wszystko. W parterze zamuła, a stójka woła o pomstę do nieba. Brawo Ilić! Wojek po raz kolejny dobra robota :waldeklaugh:

 3. No, teraz celowanie w  pozostanie w KSW do konca zycia i jeden dzien dluzej jest uzasadnione.

  Nokaut rewelacja, szczyt techniki. Czapki z głów dla Dżokera

 4. Nie podobało mi się jak Damian pracował na ziemi. Przechodzenie gardy/półgardy zamiast bić, po co dosiad, skoro ewidentnie nie umie z tej pozycji kontrolować – można było inaczej bić. Rzuty ładne, tylne suplesy kozak, ale reszta chaotyczna. Chleba tutaj nie przewiduję.

  A ten podkręcony Jokera piękny.

 5. Nie podobało mi się jak Damian pracował na ziemi. Przechodzenie gardy/półgardy zamiast bić, po co dosiad, skoro ewidentnie nie umie z tej pozycji kontrolować – można było inaczej bić. Rzuty ładne, tylne suplesy kozak, ale reszta chaotyczna. Chleba tutaj nie przewiduję.

  Do tego te próby obaleń z 3 metrowego rozbiegu, z głową na wysokosci własnych bioder. Dziwna sprawa.

 6. I co się dziwować K&L, że chcą wykurzyć Fame jak im się legalne "gwiazdy" z medalami IO wysypują z byle ogórami? Przecież to jest wizerunkowy koszmar. Janikowski niby wszystko pod kontrolą ale tu jeden strzał i koniec.

 7. Do tego te próby obaleń z 3 metrowego rozbiegu, z głową na wysokosci własnych bioder. Dziwna sprawa.

  Zupełnie na pałę. Ktoś lepszy z kontry by go zgasił przy pierwszej takiej akcji – a tu było kilka takich.

 8. Janikowski był przez wszystkich podkręcany, że jest niesamowity i ma background najlepszy z możliwych, chłop bardzo wcześnie uwierzył że jest w stanie bić się w mma na poziomie wysokim. Na dynamice ma świetne obalenia, wizualnie kozak, ale co z tego skoro kontrola na dole średnia. No i najbardziej polski z polskich nawyków mma- brak kondycji. W 2 rundzie ręce szeroko i mógł coś szybko wyłapać. Miałem nadzieję, że walka z Materlą to będzie sprowadzenie na ziemie, będzis mega praca u podstaw i pokora. Myliłem się.

 9. Pożal introligator Damian nic nie zrobił, na punkty wygrywał, śle tonnie grappling. Zamiast pracować ciosami na ziemi, jakie by one nie były to silowal się by wyciągnąć nogę. Dzięki temu joker po 2 rundach nawet nie był zmęczony, nie mówiąc nic o jakimkolwiek naruszeniu.

  Stójka damiana bardzo słaba.

 10. Ładne rzuty pokazał Damian i to wszystko. W parterze zamuła, a stójka woła o pomstę do nieba. Brawo Ilić! Wojek po raz kolejny dobra robota :waldeklaugh:

  Jeszcze jakby ten Ilić taki dobry był, a on też w trakcie walki dobrze się przecież nie prezentował. Ale Damian powinien dostawać jakiś ogórków jednak jak widac bo tak to już prawie ucieli kurze złote jaja.

 11. Pozdrawiam wszystkich "ekspertów", którzy z uporem maniaka przekonywali , że Janikowski bez trudu pokonałby Andrzeja Grzebyka :juanlaugh:

 12. Miał być polski Romero, ale wyszedł bardziej "Romeo" – romantyczny WPIERDOL

  Romero od dzieciaka boksował, ale na Kubie zdecydowali, ze ma talent do zapasów i nie miał za dużo do gadania, jak chciał się gdzieś załapać. Mówił o tym chyba u Rogana.

  Polski Romero to będzie zawodnik, który od dzieciaka trenował boks i zapasy i coś tamosiągnął w jednej z tych dyscyplin. Nie widzę kogoś takiego na horyzoncie, ale jestem trochę januszem, może gdzieś ktoś taki jest,ale to na pewno nie Damian.

 13. Bosy powinien premie jakas dostac. Super reakcja.

  Też zwróciłem na to uwagę gratulacje @Bosy oszczędziłeś Damianowi sporo zdrowia.

  Romero od dzieciaka boksował, ale na Kubie zdecydowali, ze ma talent do zapasów i nie miał za dużo do gadania, jak chciał się gdzieś załapać. Mówił o tym chyba u Rogana.

  Polski Romero to będzie zawodnik, który od dzieciaka trenował boks i zapasy i coś tamosiągnął w jednej z tych dyscyplin. Nie widzę kogoś takiego na horyzoncie, ale jestem trochę januszem, może gdzieś ktoś taki jest,ale to na pewno nie Damian.

  wmówili Damianowi z tego kółka wzajemnej adoracji że jest drugim Romero. Kibice raczej byli sceptyczni.

 14. Dzisiejsze KO to nic więcej jak efekt wyboru drogi w mma wiodącej od razu do KSW. Mało walk i duża presja, brak doświadczenia i zbyt duże kroki, które nie przystają do postępów. Co Damianowi dała np. walka z Materlą? Zamiast tego trzeba było zrobić trzy na swoim poziomie. Dzisiaj średnio ogarnięty koleś zobaczył te luki i brutalnie je wykorzystał. Damianowi potrzeba więcej walk, bo w tym tempie nigdy nie nabierze potrzebnego doświadczenia i będzie przegrywał z nonejmami, którzy coś tam umieją.

 15. będzie przegrywał z nonejmami, którzy coś tam umieją.

  Janikowski sam jest nołnejmem który coś tam umie.z niego taki polski Romero jak z Dody i Majdana polscy Beckhamowie:DC:

 16. Janikowski był przez wszystkich podkręcany, że jest niesamowity i ma background najlepszy z możliwych, chłop bardzo wcześnie uwierzył że jest w stanie bić się w mma na poziomie wysokim. Na dynamice ma świetne obalenia, wizualnie kozak, ale co z tego skoro kontrola na dole średnia. No i najbardziej polski z polskich nawyków mma- brak kondycji. W 2 rundzie ręce szeroko i mógł coś szybko wyłapać. Miałem nadzieję, że walka z Materlą to będzie sprowadzenie na ziemie, będzis mega praca u podstaw i pokora. Myliłem się.

  Niestety, ale w punkt :goddamnright:

 17. Spodziewałem się ogurinho przyjezdzajacego po wypłatę A tu jeden z piękniejszych nokautow jakie widziałem na KSW.

  Zakrecil nozka jak Ronaldinho

 18. No to dla Wojka było "7 lat grubych" teraz będzie "7 lat chudych" :awesome:

  Komu jak komu ale tłuścioszkowi się to przyda, choćby zdrowotnie. Obawiam się o organy wewnętrzne, jeszcze dwa lata tak "tłusto" i zawał.

 19. Nie podobało mi się jak Damian pracował na ziemi. Przechodzenie gardy/półgardy zamiast bić, po co dosiad, skoro ewidentnie nie umie z tej pozycji kontrolować – można było inaczej bić. Rzuty ładne, tylne suplesy kozak, ale reszta chaotyczna. Chleba tutaj nie przewiduję.

  A ten podkręcony Jokera piękny.

  Imo to nic zbytni na glebie nie było, raczej też niezbyt umiał się odkleić i zadawać ciosy. Taki Rosholtowy styl, chociaż Chmiela ubił na glebie, to może mógł więcej zrobić.Braki ukazane, musi poprawić pracę na glebie, bo raczej nie będzie w stójce orał przeciwników na solidnym poziomie, a DMG musi iść

 20. Janikowski typowy jeździec bez głowy – niby ma tą atletykę, niby jest silny w chuj, dynamiczny, ma skillsy zapaśnicze bez wątpienia. Rzuca typem jak workiem z ziemniorami, a potem dostaje kopa na ryj. Rysiewski pewnie siedział na poduszce z gówna, wiedząc, że znowu ściągnął jakiegoś pozornego ogóra na odbudowanie, który zrobił highlight kicka i ubił wschodzącą gwiazdę.

 21. Coś przegapiłem co Damian zrobił/powiedział, że panuje taka zbiorowa euforia po jego porażce? Czy po prostu po przegranej z Materlą już się mu nie kibicuje po prostu, bo tak?

 22. Coś przegapiłem co Damian zrobił/powiedział, że panuje taka zbiorowa euforia po jego porażce?

  To chyba nie tyle przeciw Damianowi, co radość z jebnięcia balonika pompowanego przez wózkarzy jKSW.

 23. To chyba nie tyle przeciw Damianowi, co radość z jebnięcia balonika pompowanego przez wózkarzy jKSW.

  To Damian dostał w łeb a nie K&L, jak można się z tego cieszyć … :facepalm:

 24. Czy to markowane kopnięcie było tak piekielnie silne, że Damian padł jak zabity czy po prostu ma słabą szczękę? Według mnie to chyba to drugie i dało się to też zauważyć już walce z Materlą. Rozumiem, że czyste kopnięcie tak gasi światło ale markowane?

 25. nie mam nic do chopa, ale serio byl na niego jakis balonik ? pierwsza walka z ogórem ale w drugiej z Antonim juz bylo widac, ze delikatnie mowiac mistrzem swiata nie bedzie. Skoro mlody, silny zapasnik mial problem by obalic podstarzalego wyrobnika a w dodatku oddal plecy prawie przegrywajac ( Antek niestety dostal zawalu i sie osunal) to raczej nie pokazal wielkiej nadziei. Z Materlą też nie chodzi o brak umiejętnosci ale zawalczył totalnie idiotycznie, w ogole nie ma IQ w walce.

  Porównajmy go z Kołeckim który widać że ma czucie w walce,  jakiś pomysł na pojedynek, wie jak się zachować. DJ życzę jak najlepiej , ale totalnie się nie nadaje.

 26. Zrobić wywiad z Wojsławem. Jestem ciekaw Jego opinii na temat kondycji polskich zawodników, w drugiej największej organizacji w Europie.

 27. WCA jest mega, a Mirek głupi i nic nie osiągnał.

  Kto trenował Janikowskiego?

  Kto wymyślał strategie?

  Krzysztof Jotko styl źródłowy: break dance

  Janikowski: olimpijczyk, medalista, mega prospekt

  Kołecki: mistrz w podnoszeniu ciężarów

  Rolles Gracie: mistrz BJJ trenuje pewnie parter od dziecka, a nie potrafił nic zrobić Pudzianowskiemu

  Bez dobrej strategii nie ma po co wychodzić do klatki.

  To, że ta walka Janikowskiego dotrwała do 3 rundy to jest cud.

  Potrzebuje trzech metrów rozpędu aby obalić przeciwnika. Tam się prosiło o kolano, albo podbródkowy. W klinczu zero brudnego jak Randy Couture. Te walki o dosiad jak to były zawody BJJ.

  Janikowski to polska Ronda. Dali mu Antka, który lubi dostawać wpierdol za pieniądze i bardziej trener wierzy w jego zwycięstwo niż on sam, a później: trener Janikowskiego czy Janikowski stwierdzili, że mamy nowego mistrza MMA?

  Thank WCA -taki filmik by się przydał

  https://www.youtube.com/watch?v=pnOWPl-nSI8

  A zachowanie Serba po walce: klasa. Tak trzeba robić

  Teraz jak Janikowski nie zmieni klubu to nic z niego nie będzie. Sonnen by rozjechał, a jakby Team Janikowski się postarał to nawet Pudzian byłby wyzwaniem

 28. Ja powiem tylko tyle, że cieszę się niezmiernie, że powstrzymałem się, od obstawienia tej walki. KRS1 Superstar. 😆

 29. Kolegi to już żaden psycholog po takim KO nie podniesie. Ale to dobrze ile można było sztucznie pompowac ten balonik. Pozdrawiam wszystkich którzy widzieli go w topce UFC.

 30. Czy to markowane kopnięcie było tak piekielnie silne, że Damian padł jak zabity czy po prostu ma słabą szczękę? Według mnie to chyba to drugie i dało się to też zauważyć już walce z Materlą. Rozumiem, że czyste kopnięcie tak gasi światło ale markowane?

  Takie jest bardziej niespodziewane, a zaskoczenie jest kluczowe przy nokaucie.

 31. A moze ktos wie czy Damian juz wstal?

  Z dwie godziny temu wyskoczył na chwilę do łazienki na siku, ale ponoć miał fajny sen i poszedł spać dalej.

  5 minut i po robocie chyba za bardzo rozluźniło Damiana. Strasznie wyłapał.

  Powiedz to Thompsonowi…

 32. Illić świetnie odpowiedział naszemu pseudo dziennikarstwu. „Nikt się nim nie interesował przed walką i nie zapytał o wywiad. Nie będzie wiec rozmawiał z dziennikarzami po walce”. Lizanie dupy Mańkowskiemu i takie akcje pozwalają nazwać nasze dziennikarstwo cebulactwem totalnym:

  https://sport.onet.pl/mma/ksw/aleksandar-illic-po-gali-ksw-47/hpd4r6h

  Piekne. Ale koleś nie wie, ze to z przyzwyczajenia. Nie chcieli marnować czasu, na kolejnego ogóronołnejma do promowania naszych gwiazd. A tu taki psikus.

 33. Illić świetnie odpowiedział naszemu pseudo dziennikarstwu. „Nikt się nim nie interesował przed walką i nie zapytał o wywiad. Nie będzie wiec rozmawiał z dziennikarzami po walce”. Lizanie dupy Mańkowskiemu i takie akcje pozwalają nazwać nasze dziennikarstwo cebulactwem totalnym:

  https://sport.onet.pl/mma/ksw/aleksandar-illic-po-gali-ksw-47/hpd4r6h

  Obecnie to prawdziwe dziennikarstwo prawie nie istnieje. Są za to agencje PR-owe nazywające się dziennikarzami.

 34. Czy to markowane kopnięcie było tak piekielnie silne, że Damian padł jak zabity czy po prostu ma słabą szczękę? Według mnie to chyba to drugie i dało się to też zauważyć już walce z Materlą. Rozumiem, że czyste kopnięcie tak gasi światło ale markowane?

  Ciosy których zawodnik sie nie spodziewa i nie widzi są dużo bardziej dewastujące. Dlatego tak padł. Świetny przykłąd to Yair vs Korean Zombie.

 35. Coś przegapiłem co Damian zrobił/powiedział, że panuje taka zbiorowa euforia po jego porażce? Czy po prostu po przegranej z Materlą już się mu nie kibicuje po prostu, bo tak?

  Ostatnio modne jest być  forumowym śmieszkiem szydzić z wszystkiego i dopierdalac każdemu tym bardziej znokautowanemu . Wtedy jesteś fajny . Aha dorzuć jeszcze zdjęcie żarcia w hyde parku i zajebistosc przekracza skalę . Taki znak czasu .

 36. Ostatnio modne jest być  forumowym śmieszkiem szydzić z wszystkiego i dopierdalac każdemu tym bardziej znokautowanemu . Wtedy jesteś fajny . Aha dorzuć jeszcze zdjęcie żarcia w hyde parku i zajebistosc przekracza skalę . Taki znak czasu .

  o kurwa ale pocisk hehe :lol::lol:

 37. W klinczu zero brudnego jak Randy Couture.

  To mnie od początku zastanawia, bo od początku mówię – i nie to, że jestem taki znawca tylko to się logicznie układa – że Janikowski powinien na okrągło oglądać to, co robił Couture i z tego czerpać.

  Te walki o dosiad jak to były zawody BJJ.

  Zwariowałem jak to widziałem. Po co tę półgardę obchodzić, technicznie "nóżka nóżkę rozpycha" jak półgarda to jest pozycja w MMA z której się bije łokcie będąc na górze i w której się w ten sposób wygrywa walki.

 38. Po co tę półgardę obchodzić, technicznie "nóżka nóżkę rozpycha" jak półgarda to jest pozycja w MMA z której się bije łokcie będąc na górze i w której się w ten sposób wygrywa walki.

  Mnie to też zastanawialo, Damian chyba jednego ciosu z gory nie zadal czy to w polowce, czy w gardzie.

 39. WCA jest mega, a Mirek głupi i nic nie osiągnał.

  Kto trenował Janikowskiego?

  Kto wymyślał strategie?

  Krzysztof Jotko styl źródłowy: break dance

  Janikowski: olimpijczyk, medalista, mega prospekt

  Kołecki: mistrz w podnoszeniu ciężarów

  Rolles Gracie: mistrz BJJ trenuje pewnie parter od dziecka, a nie potrafił nic zrobić Pudzianowskiemu

  Bez dobrej strategii nie ma po co wychodzić do klatki.

  To, że ta walka Janikowskiego dotrwała do 3 rundy to jest cud.

  Potrzebuje trzech metrów rozpędu aby obalić przeciwnika. Tam się prosiło o kolano, albo podbródkowy. W klinczu zero brudnego jak Randy Couture. Te walki o dosiad jak to były zawody BJJ.

  Janikowski to polska Ronda. Dali mu Antka, który lubi dostawać wpierdol za pieniądze i bardziej trener wierzy w jego zwycięstwo niż on sam, a później: trener Janikowskiego czy Janikowski stwierdzili, że mamy nowego mistrza MMA?

  Thank WCA -taki filmik by się przydał

  A zachowanie Serba po walce: klasa. Tak trzeba robić

  Teraz jak Janikowski nie zmieni klubu to nic z niego nie będzie. Sonnen by rozjechał, a jakby Team Janikowski się postarał to nawet Pudzian byłby wyzwaniem

  Sztab dramat. Porady w przerwie między drugą, a trzecią rundą  "jeszcze 5 min i po robocie"(trener Jocz)

 40. Tak już nieco poważniej. Najsmutniejsze jest to, że rywal naprawdę był  słaby, taki którego Damian powinien był absolutnie zniszczyć. Obalał efektownie, ale  potem była już głównie indolencja i pompowanie się. Dlaczego nadal uważam, że rywal był słaby ? Ponieważ nawet średniej klasy zawodnik brutalnie skarcilby Damiana za skracanie dystansu w taki sposób już w 1 lub 2 rundzie.

 41. Aha dorzuć jeszcze zdjęcie żarcia w hyde parku i zajebistosc przekracza skalę . Taki znak czasu .

  Żarcie w HP to akurat najlepsza rzecz jaka może się tam pojawić :beczka:

 42. To mnie od początku zastanawia, bo od początku mówię – i nie to, że jestem taki znawca tylko to się logicznie układa – że Janikowski powinien na okrągło oglądać to, co robił Couture i z tego czerpać.

  Zwariowałem jak to widziałem. Po co tę półgardę obchodzić, technicznie "nóżka nóżkę rozpycha" jak półgarda to jest pozycja w MMA z której się bije łokcie będąc na górze i w której się w ten sposób wygrywa walki.

  Tak jakby jego trenerzy zatrzymali się w latach 90 odnośnie MMA.

  Michał Materla też zrezygnował z dosiadu tylko przechodzi do krucyfiksu mimo, że przecież jego BJJ jest bardzo dobre.

  Zamiast Jocz to Askren i Lesnar powinni mu tłumaczyć MMA, bo szkoda tak po ludzku człowieka

 43. Tak już nieco poważniej. Najsmutniejsze jest to, że rywal naprawdę był  słaby, taki którego Damian powinien był absolutnie zniszczyć. Obalał efektownie, ale  potem była już głównie indolencja i pompowanie się. Dlaczego nadal uważam, że rywal był słaby ? Ponieważ nawet średniej klasy zawodnik brutalnie skarcilby Damiana za skracanie dystansu w taki sposób już w 1 lub 2 rundzie.

  Brak doświadczenia, mało walk amatorskich, kilka zawodowych, cudów nie ma.  Widać ogromne doświadczenie zapasnicze to za mało.

 44. Tak już nieco poważniej. Najsmutniejsze jest to, że rywal naprawdę był  słaby, taki którego Damian powinien był absolutnie zniszczyć. Obalał efektownie, ale  potem była już głównie indolencja i pompowanie się. Dlaczego nadal uważam, że rywal był słaby ? Ponieważ nawet średniej klasy zawodnik brutalnie skarcilby Damiana za skracanie dystansu w taki sposób już w 1 lub 2 rundzie.

  Ee aż taki słaby nie był jednak w tym parterze sobie krzywdy żadnej nie dał zrobić wiem Damian tam mógł więcej pokazać. Poza tym stójkowo on serio jest dośc mocny. Widziałem urywki jego walk.

 45. Brak doświadczenia, mało walk amatorskich, kilka zawodowych, cudów nie ma.  Widać ogromne doświadczenie zapasnicze to za mało.

  Własnie ja się z tym nie zgodzę, bo tak jak w walce z Materlą tak i tutaj poza obaleniami to z zapasów było naprawdę mało. Według mnie Damian walczy zwyczajnie głupio, bo zamiast nie wypuszczać kolesia spod siatki (po co nawet na ziemię schodzić jak można rozbijać w klinczu, skoro pracę na rękach z klasyka ma na swiatowym poziomie) to się bawi w NoGi BJJ. W walce z Michałem znów za Adama Małysza się przebrał. Własnie przy okazji poprzedniej walki byłem bardzo ciekaw jak Damian powalczy zapasami z takim klasowym fighterem jak Cipek, ale się rozczarowałem i zupełnie wysiadłem z pociągu.

  Tak jakby jego trenerzy zatrzymali się w latach 90 odnośnie MMA.

  Michał Materla też zrezygnował z dosiadu tylko przechodzi do krucyfiksu mimo, że przecież jego BJJ jest bardzo dobre

  No dokładnie. Dosiad wcale nie jest aż tak rewelacyjny do uderzania jak się powszechnie uważa, bo żeby bić z pełną mocą trzeba się wyprostować, a wtedy zawodnik z dołu może dość bezpiecznie mostować i albo znów się kleić albo wychodzić. No i jak się już dosiad straci, to w najlepszym razie na półgardę, która też jest dobra ale jak np. stracisz krucyfiks to dalej masz pełna boczną – więc stosunek potencjalnego zysku do ryzyka większy.  MMA od 2008/2009 roku rozwinęlo sie najbardziej pod względem GNP i pozycji z których się uderza, a ta walka to była era Royce'a Graciego.

 46. Brak doświadczenia, mało walk amatorskich, kilka zawodowych, cudów nie ma.  Widać ogromne doświadczenie zapasnicze to za mało.

  Moim zdaniem jeszcze brak chłodnej głowy – wcześniej myślałem, że Damian po prostu chce dawać efektowne walki, co się oczywiście chwali, ale potem doszedłem do wniosku, że jego po prostu roznosi ta zwierzęca energia i atletyka. Gość w sytuacji A powinien zastosować scenariusz B, czyli np. proste ciosy, a on wyskakuje ze spontanem w postaci wyskoku na 2 metry czy rozpędu z 3 metrów 🙂

  Ja tam go bardzo szanuję jako sportowca i atletę, ale jeśli ktoś go nie ostudzi, to będzie się działo tak jak wczoraj.

 47. No dokładnie. Dosiad wcale nie jest aż tak rewelacyjny do uderzania jak się powszechnie uważa, bo żeby bić z pełną mocą trzeba się wyprostować, a wtedy zawodnik z dołu może dość bezpiecznie mostować i albo znów się kleić albo wychodzić. No i jak się już dosiad straci, to w najlepszym razie na półgardę, która też jest dobra ale jak np. stracisz krucyfiks to dalej masz pełna boczną.  MMA od 2008/2009 roku rozwinęlo sie najbardziej pod względem GNP i pozycji z których się uderza.

  Ja sobie nawet przypomnieć nie mogę kiedy ostatni raz widziałem skończenie ciosami z dosiadu w UFC. Wszystko z półgardy,

 48. o kurwa ale pocisk hehe :lol::lol:

  :beczka:

  W sumie nie miał bo w większości to dobre mordeczki są ale… (dobra tu ugryzę się w język;)

  Żarcie w HP to akurat najlepsza rzecz jaka może się tam pojawić :beczka:

  ok , niech będzie 😉

  Tak już nieco poważniej. Najsmutniejsze jest to, że rywal naprawdę był  słaby, taki którego Damian powinien był absolutnie zniszczyć. Obalał efektownie, ale  potem była już głównie indolencja i pompowanie się. Dlaczego nadal uważam, że rywal był słaby ? Ponieważ nawet średniej klasy zawodnik brutalnie skarcilby Damiana za skracanie dystansu w taki sposób już w 1 lub 2 rundzie.

  Pełna racja ale z drugiej strony sam widzi że jeszcze kilka lat pracy nad sobą żeby ogarnąć braki który każdy zainteresowany mma widzi . Porażka pewnie go boli ale może dobrze że przyszła teraz .

 49. @lemmy  @dizel77 

  Generalnie sięz Wami zgadzam, ale wszystko zalezy od punktu odniesienia. Nalezalem do osób, które żałowały że Damian związał się na stałe z KSW, bo wydawało mi się, iż zmarnuje swój duzy potencjał. Ewidentnie się myliłem.

 50. Damian musi pooglądać walki Khabiba. W sumie od kiedy ludzie zaczeli się zachwycać jego GnP to wszyscy trochę zmienili styl bicia z góry tak jak on to robi.

 51. Ja sobie nawet przypomnieć nie mogę kiedy ostatni raz widziałem skończenie ciosami z dosiadu w UFC. Wszystko z półgardy,

  Rockhold zajebiście dobrze rozbija z dosiadu, ale taka kontrola to jest rzadkość. Z zasady ktoś przyjmie parę ciosów i ucieka do półgardy albo oddaje plecy i próbuje wstawać.

 52. To mnie od początku zastanawia, bo od początku mówię – i nie to, że jestem taki znawca tylko to się logicznie układa – że Janikowski powinien na okrągło oglądać to, co robił Couture i z tego czerpać.

  Zwariowałem jak to widziałem. Po co tę półgardę obchodzić, technicznie "nóżka nóżkę rozpycha" jak półgarda to jest pozycja w MMA z której się bije łokcie będąc na górze i w której się w ten sposób wygrywa walki.

  Myślę, że dobrze Ilic klinczował w parterze, Damian był dość pasywny z góry w tej walce i jakby został w polówce myślę że jeszcze mogłoby dojść do podniesienia walki do stójki.Przenoszenie walki do parteru i kontrola to jedno, a praca z góry lutami i przechodzenie to drugie i imo ten element nie funkcjonuje zbyt dobrze

 53. Ja sobie nawet przypomnieć nie mogę kiedy ostatni raz widziałem skończenie ciosami z dosiadu w UFC. Wszystko z półgardy,

  Z tych bardziej znanych to nie tak dawno Dos Santos skończył Tuivasę.

 54. … Według mnie Damian walczy zwyczajnie głupio, bo zamiast nie wypuszczać kolesia spod siatki (po co nawet na ziemię schodzić jak można rozbijać w klinczu, skoro pracę na rękach z klasyka ma na swiatowym poziomie) to się bawi w NoGi BJJ. …

  No i właśnie to rozumiem jako "doświadczenie z zapasów to za mało". W swojej bazowej dyscyplinie Damian zdobył umowny pas, nie osiągnąłby tego gdyby miał gorącą głowę, nie potrafił kalkulować i walczyć taktycznie. W mma tego jeszcze nie umie, bo zbyt krótko to robi, ma do ogarnięcia dwie dodatkowe płaszczyzny, a każdy przeciwnik jest inny. Powinien wcześniej więcej walczyć ze słabszymi przeciwnikami, testować różne elementy swojej gry. Jego trenerzy myślą chyba, że Damiano zmiażdży wszystkich zapasami i wygrane przyjdą z suplesów…

 55. Ciekawe czy Damian nabierze odrobinę pokory bo z tego co pamiętam to nawet po porażce z Materlą miał bardzo duże ego

 56. Własnie ja się z tym nie zgodzę, bo tak jak w walce z Materlą tak i tutaj poza obaleniami to z zapasów było naprawdę mało. Według mnie Damian walczy zwyczajnie głupio, bo zamiast nie wypuszczać kolesia spod siatki (po co nawet na ziemię schodzić jak można rozbijać w klinczu, skoro pracę na rękach z klasyka ma na swiatowym poziomie) to się bawi w NoGi BJJ. W walce z Michałem znów za Adama Małysza się przebrał. Własnie przy okazji poprzedniej walki byłem bardzo ciekaw jak Damian powalczy zapasami z takim klasowym fighterem jak Cipek, ale się rozczarowałem i zupełnie wysiadłem z pociągu.

  No dokładnie. Dosiad wcale nie jest aż tak rewelacyjny do uderzania jak się powszechnie uważa, bo żeby bić z pełną mocą trzeba się wyprostować, a wtedy zawodnik z dołu może dość bezpiecznie mostować i albo znów się kleić albo wychodzić. No i jak się już dosiad straci, to w najlepszym razie na półgardę, która też jest dobra ale jak np. stracisz krucyfiks to dalej masz pełna boczną – więc stosunek potencjalnego zysku do ryzyka większy.  MMA od 2008/2009 roku rozwinęlo sie najbardziej pod względem GNP i pozycji z których się uderza, a ta walka to była era Royce'a Graciego.

  A jakby nie patrzeć oprócz może Nastuli nikt w polskim MMA nie miał takiej dobrej podstawy zaczynając karierę jak Janikowski.

  Krzysztof Jotko zaczynał karierę po tańczeniu break dance i był w top 10 UFC.

  Jeśli Janikowski robił po prostu to co kazał mu trener to…

  … złote maliny MMA powinien ktoś rozdać

 57. A jakby nie patrzeć oprócz może Nastuli nikt w polskim MMA nie miał takiej dobrej podstawy zaczynając karierę jak Janikowski.

  Krzysztof Jotko zaczynał karierę po tańczeniu break dance i był w top 10 UFC.

  Jeśli Janikowski robił po prostu to co kazał mu trener to…

  … złote maliny MMA powinien ktoś rozdać

  Krzychu miał naturalny talent ruchowy, zero złych nawyków z innych dyscyplin i świetnych trenerów, którzy mogli go swobodnie kształtować od zera. W WCA chyba naprawdę zrobila się klęska urodzaju i Joczowi i spolce zwyczajnie nie starcza czasu na solidna indywidualna pracę z poszczególnymi zawodnikami.

 58. Krzychu miał naturalny talent ruchowy, zero złych nawyków z innych dyscyplin i świetnych trenerów, którzy mogli go swobodnie kształtować od zera. W WCA chyba naprawdę zrobila się klęska urodzaju i Joczowi i spolce zwyczajnie nie starcza czasu na solidna indywidualna pracę z poszczególnymi zawodnikami.

  Abym się śmiał z WCA jakby teraz Mirosław Gracie trenował Janikowskiego xD

 59. …W WCA chyba naprawdę zrobila się klęska urodzaju i Joczowi i spolce zwyczajnie nie starcza czasu na solidna indywidualna pracę z poszczególnymi zawodnikami.

  Może tak być ale ważniejsze jest to, że ciągle ma zbyt mało walk. Wszystko się pięknie zaczęło, dwa efektowne zwycięstwa sprawiły, że wszyscy uwierzyliśmy, że Damian może przeskoczyć pewne etapy rozwoju. Okazało się, że nie bardzo.

  Jednocześnie nic wielkiego się nie stało, bo jaki wpływ na jego kontrakt ma to KO? Po prostu następnym razem dostanie kogoś do opędzlowania zapasami. To w końcu KSW, muszą opakować go od nowa i jedziemy dalej.

 60. Może tak być ale ważniejsze jest to, że ciągle ma zbyt mało walk. Wszystko się pięknie zaczęło, dwa efektowne zwycięstwa sprawiły, że wszyscy uwierzyliśmy, że Damian może przeskoczyć pewne etapy rozwoju. Okazało się, że nie bardzo.

  Jednocześnie nic wielkiego się nie stało, bo jaki wpływ na jego kontrakt ma to KO? Po prostu następnym razem dostanie kogoś do opędzlowania zapasami. To w końcu KSW, muszą opakować go od nowa i jedziemy dalej.

  Możesz mieć rację, ale mi wydaje sie, że Joker był spokojnie do opedzlowania zapasami. Duży wpływ na Damiana miała presja, konieczność odniesienia zwycięstwa. W kolejnej walce będzie ona jeszcze wieksza. Pytanie kogo mu teraz dać żeby wygrał, skoro nie mogą to być ani sprawni grapplerzy ani uderzacze 😉 ?

 61. Pytanie kogo mu teraz dać żeby wygrał, skoro nie mogą to być ani sprawni grapplerzy ani uderzacze 😉 ?

  Instruktora aikido.

 62. @VaeVictis Można też podejść do tego ze spokojem, przyjąć, że po prostu wyłapał i robić dalej swoje. Zobaczymy jak go poprowadzą, Damian musi to przegadać z trenerem i managerem.

 63. @VaeVictis Można też podejść do tego ze spokojem, przyjąć, że po prostu wyłapał i robić dalej swoje. Zobaczymy jak go poprowadzą, Damian musi to przegadać z trenerem i managerem.

  Tylko czy sesje z psychologiem wystarcza? Czas pokaze. Damian opowiadał w wywiadach, ze publika nie robi na nim wrazenia, bo w zapasach walczyl na kulkudziesieciotysiecznych obiektach, ale presja medialna w niszowych zapasach a mainstreamowym KSW to inna bajka.

 64. Nokaut piekny dla oka ale bolesny dla Damiana. Upadl troche mit i ulecialo pieniedzy zainwestowanych. Porazke z Materla kazdy byl sobie w stanie sam wytlumaczyc ale ta porazke ludziom wytlumaczyc bedzie bardzo trudno chyba ze lokona jeszcze kilmu czolowych

 65. Bardzo dziękuję wszystkim, jest to mega miłe jak doceniana jest praca w środku, zazwyczaj tylko się narzeka na to co ktoś zrobił lub nie zrobił bez próby zrozumienia sytuacji a tu mega miłe zaskoczenie które czytam wszędzie od dwóch dni <3

 66. Bardzo dziękuję wszystkim, jest to mega miłe jak doceniana jest praca w środku, zazwyczaj tylko się narzeka na to co ktoś zrobił lub nie zrobił bez próby zrozumienia sytuacji a tu mega miłe zaskoczenie które czytam wszędzie od dwóch dni <3

  Wystartowałeś sprintem tak, że Usain by się o własne nogi wyjebał 😀 Jeszcze prawie zebrałeś młotka od Ilicia, brawo za reakcję, oszczędziłeś Damianowi zdrowia

 67. Bardzo dziękuję wszystkim, jest to mega miłe jak doceniana jest praca w środku, zazwyczaj tylko się narzeka na to co ktoś zrobił lub nie zrobił bez próby zrozumienia sytuacji a tu mega miłe zaskoczenie które czytam wszędzie od dwóch dni <3

  Nawet pijani w 3 dupy w barze na gorąco doceniliśmy Twoją reakcje. Jezcze raz świetna robota.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.