Ronaldo Souza wierzy, że przewaga szybkości oraz umiejętności parterowych oraz przyniosą mu zwycięstwo w walce z Janem Błachowiczem podczas sobotniej walki wieczoru UFC Sao Paulo.

Debiutujący w wadze półciężkiej Ronaldo Souza (MMA 26-7-1 NC)  jest gotowy rozpocząć nowy rozdział w swojej karierze ale w przeciwieństwie do byłego mistrza wagi średniej Luke`a Rockholda, podchodzi z wielkim szacunkiem do swojego przeciwnika, Jana Błachowicza:

„To oczywiste, że Jan ma mocniejszy cios ode mnie i szanuję to. Nie lekceważę tego, ale mam też swoje zabawki w oktagonie. Jeśli będę mógł ich użyć, to będzie dla niego zły wieczór. Jiu-jitsu z pewnością jest jedną z moich broni, na które będę najmocniej stawiał w tej walce.

Błachowicz to naprawdę twardy facet, Rockhold za dużo gadał przed walką z nim, i widzieliście, co się z nim stało. Podchodzę do tej walki spokojnie i mam zamiar wyjść z niej zwycięsko. W klatce użyjemy naszych najlepszych broni; jednym z nich jest przewaga szybkości, myślę, że w tej walce będzie to kolosalna różnica”

39-letni „Aligator” w kwietniu podczas swojej ostatniej walki przegrał niespodziewanie przez jednogłośną decyzję z Jackiem Hermanssonem. W poprzednim starciu w listopadzie 2018 r pokonał przez nokaut byłego mistrza wagi średniej, Chrisa Weidmana.

Gala UFC Fight Night 164 odbędzie się 16 listopada w Sao Paulo w Brazylii.

Poniżej przypomnienie co stało się z Lukiem Rockholdem w walce z Janem Błachowiczem:

26 KOMENTARZE

 1. Jacare przegrywał z gościami typu Hermansson czy Gastelum ma 39 lat i tu nie ma co strzępić ryja, o rozmiar większy Janek powinien go porobić na dużym spokoju.

 2. To jest bilet od UFC dla Janka do walki z Jonesem Jak poleci taki piękny kaos nie będzie już wymówek.

  Akurat Jankowi strasznie idą na rękę. Reyes dostał Weidmana  a Polak dostała Lucka. To coś mówi. Teraz Janek dostał Jacare. !!!Nawet jesli wygra to logicznie biorąc nie zasługuje  na TS ale rozpoznawalnościowo  i medialnie juz tak. Sorry ale Jan powinien np. pokonać np Coreya , kogoś z rankingu zanim można by mówić o walce o pas. Z całym szacunkiem dla Jana ale on nikogo nie pokonał z  top 5 ani z obecnego ani zaszłego. Przegrał z Gusfasonem  . Kogo on z top 5 porobił. Nikogo.

 3. On też już za dużo gada…

  :robertmakeup:

  Właśnie fajnie gada,bez zbędnego pierdolenia. Powiedział jakie strony ma mocne i widać, że szanuje umiejętności Janka.

  Jacare zawsze był w porządku zawodnikiem. Pierwszy raz, kiedy nie będę Mu kibicował.

 4. W klatce użyjemy naszych najlepszych broni; jednym z nich jest przewaga szybkości, myślę, że w tej walce będzie to kolosalna różnica"

  Ale że na czyją korzyść? ❓

 5. Jacare przegrywał z gościami typu Hermansson czy Gastelum ma 39 lat i tu nie ma co strzępić ryja, o rozmiar większy Janek powinien go porobić na dużym spokoju.

  Problemem Janka zawsze było odnalezienie w sobie spokoju. Jeśli nie jest spięty lub zestresowany będzie kolejne morderstwo, jeśli głowa kolejny raz nie zagra – przegra.

 6. Potencjalnie łatwe lub łatwiejsze pojedynki dla Janka bywają trudne i tutaj kurde im bliżej soboty, mam coraz większe obawy, ale mimo to, wierze!

 7. Potencjalnie łatwe lub łatwiejsze pojedynki dla Janka bywają trudne i tutaj kurde im bliżej soboty, mam coraz większe obawy, ale mimo to, wierze!

  Nie widzę tej niby łatwości w walce z Jacare. War Jano!

 8. …Akurat Jankowi strasznie idą na rękę. Reyes dostał Weidmana  a Polak dostała Lucka. …

  To raczej Lucka chcieli budować, Janek był dodatkiem do tej historii.

  Podoba mi się, że Jano nie marudzi i bierze kogo mu dają, a że ranking w dywizji zmienia się tak dynamicznie to nie jego wina.

 9. Lubię Jacare, ale ewidentnie od paru lat ma formę spadkową. Przegrane z Hermanssonami tego świata najlepiej mówią o jego dyspozycji. KO na Weidmanie niczego nie dowodzi, bo jego już każdy nokautuje.

  Ma swoje asy w rękawie, będzie niebezpieczny, ale wierzę że Janek ma lepsze narzędzia w toolboxie i nimi systematycznie rozpracuje Jacare.

 10. Przed chwilą na Polsacie w wiadomościach sportowych mówili, że Janek jak się upora z Jacare to będzie mógł się przygotowywać do najważniejszej walki w jego życiu ;DDD

 11. Fajny chłopak z ciebie dżakare, ale będziesz leżał, będziesz bity i będziesz płakał :kis:

 12. No ale jakoś w przewagę szybkości aligatora nie mogę uwierzyć.

  Szybciej będzie padał na deski 😆

 13. Czyli Jacare juz sie skonczyl, a do tego Janek jest od niego szybszy … Niektorzy musza tutaj naprawde zluzowac. Oczywiscie powodzenia dla Janka, ale bedzie to dla niego wyjatkowo ciezka walka.

 14. To jest bilet od UFC dla Janka do walki z Jonesem Jak poleci taki piękny kaos nie będzie już wymówek.

  Wtedy już tylko zdjęcie Dany z respiratorem i nie ma zmiłuj – walka o pas.

 15. Aligatorowi zawsze kibicowałem ale facet ma już prawie cztery dychy, w walce z Hermanssonem był kompletnie bez werwy,bez pomysłu .

  Przenosiny wagę wyżej to próba reanimacji kariery.

  Zawsze może się coś wydarzyć bo to klasowy zawodnik (no i to jego jujitsu) ale Janek jak chce bić się o tytuł musi go przejść.

  Ma do tego wszystko co potrzebne,tylko żeby głowa była spokojna.

 16. Nie ma co ukrywać, że Jacare jest niebezpieczny i to zarówno w parterze – co oczywiste ale i w stójce również. Ma mocny cios, nie jest oczywiście na tyle poukładany technicznie by prowadzić walkę na nogach na swoją korzyść ale niewątpliwie Janek będzie musiał pozostawać czujny. Tak czy owak myślę, że "Legendary Polish Power" ukaże się ponownie na naszych oczach w najczystszej postaci 🙂

 17. Zajrzałem na Sherdoga, coby się upewnić i sprawa ma się tak, że Jacare w ciągu ostatnich 4 lat poddał tylko Tima Boetscha i było to 2 lata temu. Myślę, że walka rozstrzygnie się w stójce i Jano jest tu lekkim faworytem.

 18. W klatce użyjemy naszych najlepszych broni; jednym z nich jest przewaga szybkości, myślę, że w tej walce będzie to kolosalna różnica"

  On mówi o sobie? O kolosalnej różnicy szybkości na swoją korzyść? Czy  o Janku?

  :travolta:

 19. On mówi o sobie? O kolosalnej różnicy szybkości na swoją korzyść? Czy  o Janku?

  no mówi o sobie, że jest szybszy :korwinlaugh:

  musi mieć na myśli to:

  Szybciej będzie padał na deski 😆

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.