Damian Janikowski ufc

Damian Janikowski (MMA 4-2), który podczas gali KSW 52 zmierzy się z Szymonem Kołeckim (MMA 7-1), do zawodowego świata MMA wszedł w roku 2017. Od tamtej pory zawalczył sześć razy, z czego cztery razy wygrał. Co ciekawe, Damian w tym czasie otrzymał propozycję walka dla organizacji UFC, o czym powiedział w programie Przerwa na kawę. Gdy został zapytany o to czy bierze pod uwagę starcia w innych organizacjach niż KSW, opowiedział:

Tak. Zawsze są jakieś inne rozwiązania. Aczkolwiek wchodząc do KSW można powiedzieć, że oni w jakiś sposób chcą się zabezpieczać. Jeżeli ja mam w jakiś sposób rozpoznawalne nazwisko na rynku polskim i przychodząc, rozmawiając i układając wszystkie plany i podpisując kontrakt z włodarzami federacji, zawsze na jakieś słowo, które jest droższe od pieniędzy, można się umówić. Tutaj bardziej chodzi o to, żeby człowiek, który zostanie mistrzem, od razu nie odszedł do innej federacji i negocjował dużo lepszych warunków finansowych, bo o to głównie chodzi. Na dziś dobrze mi jest w mojej federacji. Chciałbym wypełnić cały kontrakt, żeby oni byli zadowoleni i żebym ja był zadowolony. A przede wszystkim, żebym nie rzucał słów na wiatr.

Zapytany jednak o organizację UFC i chęć wystąpienia w niej np. za kilka lat, Damian stwierdził:

Propozycje już były, są. Łatwo się o tym nie mówi. Wiadomo, że są inne federacje, które chcą pozyskać zawodników z wartościowym nazwiskiem. Tak jak jednak powiedziałem. Jestem rzetelny i nawet o tym nie rozmawiam, nie podejmujemy rozmowy dlatego, że nas to nie interesuje. Jesteśmy w jednej federacji. Umówiliśmy się, że w niej jestem i będę.

60 KOMENTARZE

 1. Chciałbym wypełnić cały kontrakt, żeby oni byli zadowoleni

  Nie będą. Obrażą się i podadzą sprawę do sądu. Nie może tak być, że wychowanek, w którego karierę pompuje się kasę, odchodzi z największej organizacji w galaktyce tej części świata.

 2. gdyby jakimś cudem go wzięli do UFC to skończyłoby się to prawdopodobnie jak z Grabowskim

 3. gdyby jakimś cudem go wzięli do UFC to skończyłoby się to prawdopodobnie gorzej jak z Grabowskim

  :fjedzia:

 4. W to, że te propozycje dalej są to za chuja nie uwierzę, ale w to, że jednorazowa propozycja mogła pojawić się między walką z Bahatim, a walką z Materlą – w sumie tak

 5. Ciekawe że wszyscy ci co sa za ciency na UFC niby mieli mase propozycji i wszystkie odrzucili bo sa lojalni wobec KSW.

 6. Damien do UFC, dać go dla Yoela :enterthehorwitch:

  W sumie fajna opcja. Spotkałoby się takich dwóch zapasników

  W sumie fajna opcja. Spotkałoby się takich dwóch zapasników

 7. Jak bardzo goscia szanuję, tak z wielkim szacunkiem ale jak moglo sie do niego UFC odezwac przy rekordzie 4-2 … no kurwa? CV do nich wyslal?

 8. W to, że te propozycje dalej są to za chuja nie uwierzę, ale w to, że jednorazowa propozycja mogła pojawić się między walką z Bahatim, a walką z Materlą – w sumie tak

  Nie wierzę, że jakiekolwiek i kiedykolwiek się pojawiły propozycje. Co najwyżej miały miejsce jakieś wstępne rozmowy, co by było, gdyby wyszła organizacja gali w Polsce lub okolicach.

 9. Mogły być rozmowy, oczywiście przed udawaniem kangura w walce z Cipkiem i przed zgaszeniem światła przez Ilicia.

  Medal Igrzysk olimpijskich nawet przez UFC musi doceniany.

 10. mogła pojawić się między walką z Bahatim, a walką z Materlą

  :no no:

  Ciężko w to uwierzyć. Jeszcze żeby UFC faktycznie jakoś aktywnie działało na polskim rynku, to może nazwisko robiło by robotę.

  Ewentualnie UFC potrzebowało kogoś do skasowania dla swojego prospekta.

  Tak czy siak, nie wiem czy to ja jestem taki odrealniony, czy oni:lsdtrip::brainoverload:

 11. :no no:

  Ciężko w to uwierzyć. Jeszcze żeby UFC faktycznie jakoś aktywnie działało na polskim rynku, to może nazwisko robiło by robotę.

  Ewentualnie UFC potrzebowało kogoś do skasowania dla swojego prospekta.

  Tak czy siak, nie wiem czy to ja jestem taki odrealniony, czy oni:lsdtrip::brainoverload:

  Medal olimpijski, medal MŚ i na tamten moment 3-0 po trzech wygranych przez tko z zawodnikami o niezłych rekordach – moim zdaniem to może wystarczyć, żeby dostać ofertę z UFC. Zwykle pewnie trzeba czegoś w stylu 8-0, ale co by nie mówić, jak na pierwsze trzy zawodowe walki, Janikowski miał dobrych rywali, a osiągnięcia w zapasach są niepodważalne.

  Natomiast po dwóch kaosach, które potem wyłapał, temat jest zajebiście nieaktualny. Obstawiam krs już do końca kariery, niestety.

 12. Damiana pojeb@ło :brainoverload:totalnie gdzie on z tymi podskokami do UFC Materla mu hype train wykoleił i coś mi się wydaje że Pan Szymon zgasi mu światło.

 13. Obudziłem się po weekendowej imprezie przed praca o 7. Mówię sobie, sprawdzę rocksow…I? Kurwa ale żart:śmiech:

  Damian to dzban – wiadomo. Ale to już jest mitomania. Myślę że Choroszcz jest wskazana.

 14. Damiano chce ewidentnie podbic stawke z cyrkiem gadajac takie kocopoly. Chlop w cyrku ledwo przedzie a ten z UFC wyskakuje…

 15. Damiano lipe odjebal tylko z Materla. Jesli UFC ma zamiar robic gale z Aśka w Polsce, to jest on dla nich lakomym kąskiem na polski rynek, dodatkowo z moim zdaniem ciagle duzym potencjalem.

  Wiec wy tu najwieksi znawcy ze swoim 'nie wierze', 'ni chuj' tak naprawde chu*a wiecie 😀 Poza tym po co mialby klamac 🙂

 16. Medal olimpijski, medal MŚ i na tamten moment 3-0 po trzech wygranych przez tko z zawodnikami o niezłych rekordach – moim zdaniem to może wystarczyć, żeby dostać ofertę z UFC. Zwykle pewnie trzeba czegoś w stylu 8-0, ale co by nie mówić, jak na pierwsze trzy zawodowe walki, Janikowski miał dobrych rywali, a osiągnięcia w zapasach są niepodważalne.

  Natomiast po dwóch kaosach, które potem wyłapał, temat jest zajebiście nieaktualny. Obstawiam krs już do końca kariery, niestety.

  No może, chociaż ten Gilgotek to moim zdaniem placek, ale na debiut jak znalazł.

  dodatkowo z moim zdaniem ciagle duzym potencjalem.

  Na wyłapanie wpierdolu :fjedzia:

  'ni chuj' tak naprawde chu*a wiecie 😀

   :mamedwhat:

 17. Damiano lipe odjebal tylko z Materla. Jesli UFC ma zamiar robic gale z Aśka w Polsce, to jest on dla nich lakomym kąskiem na polski rynek, dodatkowo z moim zdaniem ciagle duzym potencjalem.

  Wiec wy tu najwieksi znawcy ze swoim 'nie wierze', 'ni chuj' tak naprawde chu*a wiecie 😀 Poza tym po co mialby klamac 🙂

  Taki samym sposobem badurek byla w ufc – na jedna walke.

  A w te bajki o ufc w PL to bym nie wierzyl 🙂 Aska cos palnela i sie rozeszlo :fjedzia:

 18. Pamiętam jak głośno było o przejściu Damiana do mma, budził duże nadzieje. Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć. że  Damian się zmarnował, KSW zabiło potencjał tego gościa. Za mało walk, za mało doświadczenia na niższym poziomie, przeciwnicy albo za mocni, albo zupełne placki. Żal. Ale myślę, że odbyło się to za zgodą obu stron, Damian zaspokoił swoje ambicje sportowe startując w zapasach, i w mma szukał dobrych pieniędzy i spokojnego życia (co jest w końcu zrozumiałe).

  UFC to zupełnie inna droga, tu trzeba być zdeterminowanym i głodnym sukcesu, jeśli tego nie ma, po co tam iść?

 19. Pamiętam jak głośno było o przejściu Damiana do mma, budził duże nadzieje. Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć. że  Damian się zmarnował, KSW zabiło potencjał tego gościa. Za mało walk, za mało doświadczenia na niższym poziomie, przeciwnicy albo za mocni, albo zupełne placki. Żal. Ale myślę, że odbyło się to za zgodą obu stron, Damian zaspokoił swoje ambicje sportowe startując w zapasach, i w mma szukał dobrych pieniędzy i spokojnego życia (co jest w końcu zrozumiałe).

  UFC to zupełnie inna droga, tu trzeba być zdeterminowanym i głodnym sukcesu, jeśli tego nie ma, po co tam iść?

  Ile on trenuje 2-3 lata? I juz sie zmarnowal? Ja tez wolalbym Damiana ogladac czesciej, zeby lapal doswiadczenie poza ksw, a nie slepo szedl droga, ktora mu wyznacza Martin. Jednak licze ze moze gdzies w glowie siedzi to UFC i walka z najlepszymi. Co do przeciwnikow to sie nie zgodze. Ma na rozkladzie rozjechanego w 20s Bahatiego, ktory walczy na szczycie karty glownej 2 najlepszej organizacji na swiecie. A walka z Antkiem dala mu wiecej doswiadczenia niz np Koleckiemu te kurwa placki z bilansami 0-7 czy 0-4, ktorych obijal przez pierwsze 5-6 walk.

  Miras to w ogole powinien zamknac jape na temat przeciwnikow Damiana, bo takich leszczy jakich on Szaflarskiemu serwuje to by najeb*l Krystian Pudzianowski.

 20. Ile on trenuje 2-3 lata? I juz sie zmarnowal? …

  No tak mi się wydaje, chodzi o to, że w KSW nie wyniki liczą się najbardziej i brakuje tej sportowej presji. No bo jaki cel ma teraz Damian? Jak oglądasz walki Haratyka, czy Grzebyka to wiesz o co chłopaki walczą, że chcą realizować jakieś cele i marzenia, a KSW jest w zasadzie stacją docelową i jak masz nazwisko, to jesteś ustawiony.

 21. Ciekawe że wszyscy ci co sa za ciency na UFC niby mieli mase propozycji i wszystkie odrzucili bo sa lojalni wobec KSW.

  to taki model biznesowy, nastraszyć KSW, żeby dali więcej hajsu

  stary jak świat, już stosowany od ery Pudziana i Khalidova

 22. Ile on trenuje 2-3 lata? I juz sie zmarnowal? Ja tez wolalbym Damiana ogladac czesciej, zeby lapal doswiadczenie poza ksw, a nie slepo szedl droga, ktora mu wyznacza Martin. Jednak licze ze moze gdzies w glowie siedzi to UFC i walka z najlepszymi. Co do przeciwnikow to sie nie zgodze. Ma na rozkladzie rozjechanego w 20s Bahatiego, ktory walczy na szczycie karty glownej 2 najlepszej organizacji na swiecie. A walka z Antkiem dala mu wiecej doswiadczenia niz np Koleckiemu te kurwa placki z bilansami 0-7 czy 0-4, ktorych obijal przez pierwsze 5-6 walk.

  Miras to w ogole powinien zamknac jape na temat przeciwnikow Damiana, bo takich leszczy jakich on Szaflarskiemu serwuje to by najeb*l Krystian Pudzianowski.

  :damjan:

 23. Jedyna szansa żeby z takim rekordem do UFC trafić to jakiś europejski TUF. Do tego dochodzą prawdopodobne problemy z USADA.Z resztą tak jak wyżej pisali żadnych propozycji nie ma tylko tak gada w celach umocnienia swojej pozycji na rynku.

 24. Wiadomo, że Janikowski już się z KSW nie ruszy. w zasadzie ledwo co napomknął o "innych federacjach" więc nie przywiązujmy do tego wagi. Na UFC jest za krótki, przynajmniej póki co….

 25. Jedyna szansa żeby z takim rekordem do UFC trafić to jakiś europejski TUF. Do tego dochodzą prawdopodobne problemy z USADA.

  Ale że co USADA?

  Facet walczył lata zawodowo w zapasach, mistrzostwa kontynentu, świata, Olimpiada.

  Jeżeli tam był czysty (lub nie dał się złapać) to w MMA tego nie ogarnie? Na luzie.

  Można się śmiać z przeciwników Szymona (który wiadomo że pobawi się w MMA tylko chwilę) ale gdyby Damiana prowadził ktoś z głową a nie tylko pod widzi mi się włodarzy, może rzeczywiście byłaby szansa na UFC.

  Teraz zostanie już tylko KejEsDablju i superfajty z Mamedem.

 26. Jeżeli tam był czysty (lub nie dał się złapać) to w MMA tego nie ogarnie? Na luzie.

  Ogarnie, ale ile zostanie z Damiana po odstawieniu dopalaczy?

  […] gdyby Damiana prowadził ktoś z głową a nie tylko pod widzi mi się włodarzy, może rzeczywiście byłaby szansa na UFC.

  Otóż to, jednak dziś jest w takiej sytuacji, że w zasadzie powinien karierę rozpocząć jeszcze raz. Tylko ja nie wierzę, że mu się chce.

  Niby nie mam podstaw tak myśleć, ale też nic nie wskazuje, żeby Damian miał jakieś większe ambicje niż walka dwa razy do roku w jKSW za dobre pieniądze i odłożenie nieco przez najbliższe parę lat, a potem emeryturka.

 27. Ale że co USADA?

  Facet walczył lata zawodowo w zapasach, mistrzostwa kontynentu, świata, Olimpiada.

  Jeżeli tam był czysty (lub nie dał się złapać) to w MMA tego nie ogarnie? Na luzie.

  Właśnie o to chodzi,że w KSW badań nie ma bo politykę antydopingową mają podobną do PRIDE,każdy może brać i jakieś 90% bierze . W zapasach nie mógłby sobie na wykrycie czegoś pozwolić a do zapasów już nie wróci więc domyślnie myślę,że bierze bo czemu nie jak przeciwnik na szprycy?

 28. Właśnie o to chodzi,że w KSW badań nie ma bo politykę antydopingową mają podobną do PRIDE,każdy może brać i jakieś 90% bierze . W zapasach nie mógłby sobie na wykrycie czegoś pozwolić a do zapasów już nie wróci więc domyślnie myślę,że bierze bo czemu nie jak przeciwnik na szprycy?

  Teoretycznie może nie brać bo ma lepsze przygotowanie fizyczne  niż 99 % przeciwnikòw.

  Ale jeśli bierze to spokojnie zdążyłby wyczyścić organizm nim USADA rozpostarła by nad nim skrzydełka.

 29. Damian przecież jasno powiedział, że nie ma czasu na budowanie kariery. Jego interesują tylko najlepsze walki, więc w sumie po co miałby iść do UFC skoro jest w konfrontacji sportów wirtualnych. :fjedzia:

 30. Obudziłem się po weekendowej imprezie przed praca o 7. Mówię sobie, sprawdzę rocksow…I? Kurwa ale żart:śmiech:

  Damian to dzban – wiadomo. Ale to już jest mitomania. Myślę że Choroszcz jest wskazana.

  Za Choroszcz lajkowałbym okuratnie

 31. Za Choroszcz lajkowałbym okuratnie

  Gdzie tam Choroszcz, z tym mitomaństwem to on się nadaje do Belwederu, wersalka po Majorze stoi wolna 😉 tylko węgiel musiałby przerzucić najpierw.

 32. Gdzie tam Choroszcz, z tym mitomaństwem to on się nadaje do Belwederu, wersalka po Majorze stoi wolna 😉 tylko węgiel musiałby przerzucić najpierw.

  Kolejny szkolny się ujawnił! Nice!

 33. Gdzie tam Choroszcz, z tym mitomaństwem to on się nadaje do Belwederu, wersalka po Majorze stoi wolna 😉 tylko węgiel musiałby przerzucić najpierw.

  Węgiel niedługo dostanie nóg jak śledzie i sam się poprzenosi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.