stipe miocic

Były mistrz kategorii ciężkiej UFC, Stipe Miocic, przyznał, że myślał o stoczeniu pojedynku na zasadach boksu. 40-latek przyznał, jednak, że kontrakt z amerykańskim potentatem uniemożliwia mu taką opcję.

Miocic powróci do oktagonu 11 listopada na okoliczność gali UFC 295. Amerykanin zmierzy się z Jonem Jones, dla którego będzie to pierwsza obrona pasa kategorii ciężkiej. Walka uświetni wydarzenie, do którego dojdzie w legendarnym obiekcie Madison Square Garden w Nowym Jorku. Były mistrz wagi ciężkiej udzielił wywiadu Eddiemu Mercado z portalu Bloody Elbow. Miocic wypowiedział się m.in. o potencjalnej walce w boksie. Amerykanin potwiedził, że byłby chętny takim starciem i nawet to rozważał. Na przeszkodzie stanęły jednak zapisy w kontrakcie z UFC.

Próbowałem do tego doprowadzić, jednak nie dało rady. Gdy jesteś na kontrakcie z UFC, to ciężko o tego rodzaju inne możliwości, ponieważ walczysz w MMA, a nie w boksie. To nie zadziałało, ale zdecydowanie próbowałem. Najgorsza rzecz jaką mogli powiedzieć to „nie”. Niemniej życzę nic, tylko powodzenia dla Francisa Ngannou.

Miocic (MMA 20-4) ostatni raz rywalizował w oktagonie w marcu 2021. Wówczas przegrał przez nokaut w drugiej rundzie walki wieczoru z Francisem Ngannou na UFC 260. 40-latek utracił wówczas tytuł. Miocic może pochwalić się największą liczbą obron pasa mistrzowskiego w historii kategorii ciężkiej UFC, który obronił czterokrotnie. Amerykanin pokonywał takie nazwiska jak m.in. Daniel Cormier, Alistair Overeem, Junior dos Santos czy wspomniany Ngannou. 15 z 20 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali ciosami.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,865 komentarzy 2,857 polubień

Były mistrz kategorii ciężkiej UFC, Stipe Miocic, przyznał, że myślał o stoczeniu pojedynku na zasadach boksu. 40-latek przyznał, jednak, że kontrakt z amerykańskim potentatem uniemożliwia mu taką opcję. Miocic powróci do oktagonu 11 listopada na okoliczność gali UFC 295. Amerykanin zmierzy się z Jonem Jones, dla którego będzie to pierwsza obrona pasa kategorii ciężkiej. Walka uświetni […]

Odpowiedz polub

click to expand...