Pettis vs Silva

Walczący obecnie w wadze półśredniej, Anthony Pettis opublikował zdjęcie, na którym razem z trenerem studiuje materiał wideo przed potencjalną super walką z Andersonem Silvą.

Anthony Pettis rzucił wyzwanie do walki byłemu mistrzowi wagi średniej, Andersonowi Silvie już w czerwcu, ale mimo wyraźnego zainteresowania pojedynkiem ze strony legendarnego „Pająka”, prezydent UFC nie był zbyt chętny aby je zorganizować:

„Nie jestem zbyt wielkim fanem tego pomysłu. Powiem ci dlaczego, to nie jest dobry pomysł. Z jednej strony masz zawodnika który w pewnym momencie kariery bił się w wadze do 145 funtów, a z drugiej faceta o którym mówi się, że może być najlepszym zawodnikiem w historii wagi średniej i waży na co dzień 210, 215 funtów. To nie będzie ważna walka która ma jakieś znaczenie. Lubię organizować walki które coś znaczą, dlatego właśnie nie jestem zbyt wielkim fanem tego starcia”.

Pomimo takiej reakcji prezydenta UFC, Pettis nie przestaje nawoływać o walkę z Silvą. W niedawnym poście na Instagramie „Showtime” zamieścił zdjęcie, na którym on i jego główny trener Duke Roufus studiują film przedstawiający przegraną walkę Andersona Silvy z Israelem Adesanyą.

W podpisie swojego posta na Instagramie, Pettis napisał, że „uczy się do gali UFC 254” i chce aby organizacja „dała mu walkę z GOATem”.

Pettis (MMA 23-10) w ostatniej walce na gali UFC 249 pokonał weterana Donalda Cerrone przełamując serię dwóch porażek z rzędu w starciach z Carlosem Diego Ferreirą i Natem Diazem. We wcześniejszych latach mierzył się już w oktagonie UFC z zawodnikami wyższych kategorii wagowych, przegrywając na gali UFC 229 świetną walkę z Tony Fergusonem i pokonując pół roku później Stephena Thompsona.

Silva (MMA 34-10, 1 NC) nie ma ostatnio najlepszej passy w oktagonie. Od czasu pamiętnej porażki z Chrisem Weidmanem w 2013 roku wygrał zaledwie jedno starcie przy sześciu porażkach i jednej walce której wynik zmieniono na nieodbytą z powodu wpadki dopingowej. Legendarny „Pająk” jedyne zwycięstwo w ostatnim czasie zaliczył w 2017 roku kiedy na gali UFC 208 pokonał przez decyzję Dereka Brunsona.

3 KOMENTARZE

  1. Szykujemy formę na #254. Pozdrówki

    Wysłałbyś koledze z miasta jakiegoś autografa fajnego zawodnika czy coś w ten deseń bo mam tylko i aż Pawła  Nastuli

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.