georges st pierre

Georges St. Pierre, były mistrz UFC przebywa dziś na sportowej emeryturze. Cały czas jednak trenuje i chętnie dzieli się swoją wiedzą w zakresie sportów walki. Często też jest wymieniany w gronie najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki. Jak jednak sam patrzy na to, kto mógłby znaleźć się na szczycie listy najważniejszych postaci świata MMA w historii?

W wywiadzie przeprowadzonym dla TMZ Sports, popularny GSP wskazał jednego zawodnika.

Dla mnie na pierwszym miejscu jest Royce Gracie, bo to on naprawdę odmienił ten sport. On doprowadził do całkowitej zmiany w postrzeganiu tego, czym faktycznie jest realna walka.

Gracie zapisał się w historii MMA jako pierwszy zawodnik, który wygrał turniej UFC. Korzystając ze swoich umiejętności brazylijskiego jiu-jitsu poddawał rywali zdecydowanie większych i silniejszych od siebie.

Georges St. Pierre wspominał również o dwóch zawodnikach, którzy dziś walczą w MMA.

Oczywiście w dzisiejszych czasach jest Jon Jones, którego dziś uważam za najlepszego. Jest też Khabib i wielu innych zawodników. Nie powinniśmy jednak nigdy zapominać o ludziach, którzy byli przed nami, którzy wydeptali dla nas tę drogę.

Georges St. Pierre walczył w zawodowym MMA od roku 2002. W roku 2006 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, który stracił w następnym boju. Przy drugim podejściu do mistrzostwa poszło mu już jednak znacznie lepiej, nie tylko zdobył pas, ale też obronił go dziewięć razy i odszedł na emeryturę. Cztery lata później powrócił do klatki na jedną walkę. Pokonał Michaela Bispinga i wywalczył w ten sposób pas mistrzowski wagi średniej.

2 KOMENTARZE

 1. Royce jako prekursor jak najbardziej, ale on walczył czystym BJJ o którym nikt nie miał pojęcia na początku i stąd ta dominacja. Moje TOP 5 bez miejsc:

  – GSP

  – Coco Bones

  – Anderson Silva

  – Fedor

  – Bj Penn

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.