Podczas gali UFC 253 Israel Adesanya w bardzo efektownym stylu rozgromił Paulo Costę i obronił pas mistrzowski wagi średniej. Adesanya wyrasta dziś na jedną z największych gwiazd UFC, która wzbudza nie tylko zainteresowanie w klatce, ale również poza nią. Postać Israela robi też wrażenia na jednym z największych mistrzów w historii UFC. George St. Pierre, podwójny czempion organizacji w rozmowie dla ESPN powiedział, że:

Israel Adesanya jest niesamowity. On jest zawodnikiem doskonałym.

George St. Pierre dodał również:

Pracujemy w biznesie rozrywkowym i naszym zadaniem jest zabawiać publiczność, a on robi to bardzo, bardzo dobrze.

Israel Adesanya stoczył w oktagonie 9 zwycięskich pojedynków. W drodze po tytuł mistrzowski wygrywał z takimi zawodnikami jak Brad Tavares, Derek Brunson, czy Anderson Silva. W kwietniu 2019 roku Nigeryjczyk wywalczył pas tymczasowy po emocjonującym starciu z Kelvinem Gastelumem, by już po pół roku znokautować Roberta Whittakera i zostać prawowitym mistrzem. Adesanya ma na swoim koncie dwie obrony pasa, w marcu na gali UFC 248 pokonał przez jednogłośną decyzję Yoela Romero, a teraz rozgromił Paulo Costę.

W ostatnim czasie dużo mówi się potencjalnej walce Israela Adesanyi z Jonem Jonesem. Obaj panowie nie darzą się sympatią. „The Last Stylebender” cały czas twierdzi, że w przyszłości dojdzie do pojedynku z „Bonesem”, ale ten jakiś czas temu zdecydował się przejść do wagi ciężkiej. Na razie więc potencjalna walka obu mistrzów rozgrywa się na łamach mediów.

8 KOMENTARZE

  1. Israel Adesanya jest niesamowity. On jest zawodnikiem doskonałym.

    GSP jak cie szanuję, ale weź nie pierdol.

  2. Żebyś wiedział.

    Spokojnie, on kiedyś przegra, wcześniej czy później, będziesz miał swój dzień radości.

  3. A widziałeś jego cycki? :mjsmile:

    Gdyby nie ten ryj… Bimbałki pierwsza klasa – jak ktos lubi male naturalne… Pameli z niego nie będzie… No ale… :frankapprove:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.