Według nieoficjalnych informacji, Umar Nurmagomedov (11-0) w kolejnym pojedynku może skrzyżować rękawice z Artemem Lobovem (14-15-1). Starcie to miałoby odbyć się na gali Gorilla Fighting Championship w Moskwie.

Kuzyn aktualnego mistrza UFC w kategorii lekkiej zawodową karierę rozpoczął w grudniu 2016 roku. Od tamtej pory stoczył jedenaście pojedynków – wszystkie zwyciężył. W 2019 roku trzykrotnie pojawiał się w klatce. W kwietniu decyzją sędziów pokonał Wagnera Limę, w lipcu poddał w pierwszej rundzie Tarasa Grytskiva, a w sierpniu wypunktował Sidemara Honorio.

Lobov po odejściu z organizacji UFC porzucił karierę w mieszanych sztukach walki na rzecz pojedynków na gołe pięści. Pod szyldem Bare Knuckle Fighting Championship pokonał decyzjami sędziów Jasona Knighta i Pauliego Malignaggiego. W ostatnich starciach na zasadach MMA „The Russian Hammer” przegrywał z Michaelem Johnsonem, Adre Filim i Cubem Swansonem. Ostatnie zwycięstw Lobov odniósł w listopadzie 2016 roku, pokonując decyzją sędziów Teruto Ishiharę.

18 KOMENTARZE

 1. Czemu piszecie rekord Lobova 14-15, skoro GFC i sherdog podają 13-15? Proszę o odpowiedź!

  Odpowiem za redakcje – bo sherdog często ma przekłamane rekordy, nie ma wczesnych walk zawodników itp. Tapology jest bardziej wiarygodne i tam jest 14-15.

 2. Odpowiem za redakcje – bo sherdog często ma przekłamane rekordy, nie ma wczesnych walk zawodników itp. Tapology jest bardziej wiarygodne i tam jest 14-15.

  Otóż to. Od dawna korzystam z Tapology. Na Sherdoga praktycznie nie zaglądam, bo tam się zdarza, że polskie gale są dodawane z dużym opóźnieniem 🙂

  Szacunek za brak clickbaita, normalnie byłoby: "Najpopularniejszy podopieczny kołcza Kavanagha zawalczy z Nurmagomedovem w Rosji!!!"

  Dzięki. Zawsze mogłem zostawić "Nurmagomedov zawalczy w Rosji. Przeciwnikiem rywal z wielkiego konfliktu" czy coś w tym stylu i w zdjęciu dać Lobov + McGregor a obok Khabib + Umar

 3. Jak Lobov pojedzie do Moskwy, to po raz kolejny pokaże, że ma jaja.

  Teraz się z niego śmiejemy, że to giermek McGrzegorza, ale za parę lat ludzie się będą pytać: „co to za rudy bej czy Artiemie?”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.