martin lewandowski

Czy Mateusz Gamrot przejdzie ostatecznie do UFC? Odpowiedź na to pytanie cały czas pozostaje otwarta.

Niedawno „Gamer” w rozmowie z Andrzejem Kostyrą powiedział, że być może przemyślałby propozycję pozostania w KSW, jeśli otrzymałby dobrą ofertę.

Gdyby jednak padła jakaś oferta zapierająca dech w piersiach np. w postaci sześciocyfrowej liczby, na pewno bym się zastanowił, nie ma co ukrywać. Mam rodzinę i dwójkę dzieci, ale jak mówię, cel się nie zmienia.

Do takiej wypowiedzi odniósł się Martin Lewandowski. Jeden z szefów KSW w rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla „Przeglądu Sportowego” powiedział:

Mateusz przesadza. To jest marzenie ponad stan i nierynkowa stawka. Nikt mu tyle nie zaproponuje, także UFC.

Lewandowski nie zamyka się jednak na negocjacje z Gamrotem.

Oczywiście nie jest tak, że nie chcemy, aby z nami został i nie wykluczam, że będziemy o niego walczyć. Czujemy się współautorami jego sukcesu i wiemy, że najlepiej będzie mu w KSW, co potwierdzają przypadki Mameda Chalidowa lub Michała Materli. Po następnej walce możemy usiąść do stołu i rozmawiać, ale o rozsądnych warunkach.

Mateuszowi Gamrotowi została już tylko jedna walka w KSW do zakończenia kontraktu. Na razie nie wiadomo kto może być jego kolejnym rywalem.

66 KOMENTARZE

 1. Mateusz przesadza. To jest marzenie ponad stan i nierynkowa stawka. Nikt mu tyle nie zaproponuje, także UFC.

  Dokładnie, chyba się z chu..em na łby zamienił, tyle to Becia Correia zarabia :mjsmile:

 2. "Nikt mu tyle nie zaproponuje, także UFC" – Szef KSW o kontrakcie Gamrota

  wiemy, że najlepiej będzie mu w KSW, co potwierdzają przypadki Mameda Chalidowa lub Michała Materli.

  Obijanie jakichś Brazoli z pierwszej lepszej faveli, dostawanie wpierdolu od odrzutów UFC, afery z policją i szukanie zarobku w Niemczech, bo organizacja nie ma pomysłu na zawodnika i nie chce mu płacić należnego, bo pandemia?

  Przynajmniej tym razem sobie teksty o dawaniu liścia darował.

 3. Ale co on pierdoli. Zmija jak dobrze wynegocjuje(a Tybur jako mistrz M-1 nie narzekal na kontrakt na poczatek) to bedzie mial w sumiw te 6 cyfr doliczajac oczywiscie kase od Reeboka czy Venuma. Wstyd ze placa popkom strachom czy innym papciom kupe kasy a teraz pierdoli cos ze taka kwota jest nierealna dla Gamera… To tylko w cyrku takie jaja.

 4. Zapomniał dodać że dadzą mu 2x więcej niż UFC ale zawalczy raz do roku gdzie w UFC stoczy 3-4 walki na spokojnie jak będzie sytuacja jak przed pandemią.

 5. Zapomniał dodać że dadzą mu 2x więcej niż UFC ale zawalczy raz do roku gdzie w UFC stoczy 3-4 walki na spokojnie jak będzie sytuacja jak przed pandemią.

  Teraz to jest taka sytuacja ze moze walczyc jeszcze czesciej jakby chcial oczywiscie i dalby fizycznie rade. Ten Czimajev co wyzwal teraz na pojedynek Kowboja po walce ostatniej powiedzial ze chce walczyc za 2 tyg i Dana powiedzial ze spoko i ze jego ludzie beda szukac mu rywali na ten termin. A do tego jeszcze przeciez dochodza walki na zastepstwo…

 6. Nikt mu tyle nie zaproponuje, także UFC.

  Jak ja to rozumiem, zaporowa stawka dotyczy tylko was. :roberteyeblinking:

 7. sześciocyfrowej liczby

  Myślę, że jemu nie chodziło o milion tylko właśnie ponad 100000 podstawy.

  Nikt mu tyle nie zaproponuje, także UFC.

  50+50 jest jak najbardziej możliwe. Do tego w dolarach.

  będziemy o niego walczyć

  Czy może walczyć z jego marzeniami?

  Czujemy się współautorami jego sukcesu

  Już się narracja zmienia z "to KSW go stworzyło"? Teraz pozwolili Mateuszowi być jednak współautorem.

  potwierdzają przypadki Mameda Chalidowa lub Michała Materli.

  No tak super są zadowoleni. Mamed z depresją, zawieszaniem kariery i poczuciem do końca życia, że nie spróbował. Michał który musi jechać do Niemiec walczyć bo KL nie potrafią mu zorganizować walki. Obaj popularność zyskali w erze Pudziana.

  Po następnej walce możemy usiąść do stołu i rozmawiać, ale o rozsądnych warunkach.

  Najpierw nikt nie chciał gadać i teksty "nasi prawnicy będą z nim rozmawiać". Potem słynna walka z francuzem który nie chce iść 4 kilo wyżej, a Mateusz nie da rady zbić o 4 mniej. Dają mu gościa który stawiał opór w przeszłości, a teraz nie potrafi zrobić limitu i zostaje zbity jak kotlet.

  Teraz będą siadać do stołu jak kontrakt wygaśnie? No faktycznie strasznie im zależy. To musi być miłość.

 8. Myślę, że jemu nie chodziło o milion tylko właśnie ponad 100000 podstawy.

  Gamer za walkę z Normanem skosił ok 300k (słyszałem w kolejce po chleb, pewne info) więc wątpię żeby chodziło mu o kwotę „sześciocyfrową”. Takie kwoty Gamer w KSW zgarnia już od kilku walk.

 9. Gamer za walkę z Normanem skosił ok 300k (słyszałem w kolejce po chleb, pewne info) więc wątpię żeby chodziło mu o kwotę „sześciocyfrową”. Takie kwoty Gamer w KSW zgarnia już od kilku walk.

  I myślisz, że aż tak się pomylił?

 10. Od samego początku tej historii z przejściem do UFC nie umię się oprzeć wrażeniu, że to taktyka po podwyżkę (coś jak Materla, tylko wdłużona w czasie).

  Przerwa w walkach (na KSW to normalna przerwa), jedna walka i koniec, dwie walki i koniec…

  Teraz sześć zer i się zastanowi, a za chwile będzie info, że doszedł do porozumienia z KSW i dostał to co chciał. Oczywiście więcej dostanie, ale bez urywania dupy, natomiast ta kwota i tak nie wyjdzie poza ich krąg żeby się nie skompromitować.

  Tak więc biorąc pod uwagę jak to jest prowadzone, to myślę, że od początku jest to tylko gra pod podwyżkę.

 11. Gamrot kokosów nie zbije na pierwszych walkach w UFC tak czy inaczej, nawet w tym top15 jak sie mu uda jakimś cudem

 12. I myślisz, że aż tak się pomylił?

  Jestem pewien, że się pomylił.

  Ty myślisz, że zawodnik pokroju Gamera, zarabia w KSW czterocyfrową kwotę? Myślisz, że za 100k od KSW zrezygnowałby z UFC? Przecież tam na start dostanie minimum 20k + 20k zielonych, bez żadnego targowania.

  Zdecydowanie chodziło mu o sześć zer. Cena kosmiczna, ale taka, dzięki której byłby w stanie zapomnieć o swoich ambicjach. Dobrze wie, że taka wypłata jest nierealna więc spokojnie będzie mógł odejść.

 13. Włodarz najpotężniejszej organizacji w Europie chyba nie zrozumiał do końca słów Gamera,

  który dał po prostu jasno do zrozumienia, że tylko kwota z totalnego kosmosu mogłaby go – ewentualnie – zatrzymać w cyrku.

 14. Nikt mu tyle nie zaproponuje ile my naobiecujemy ” – Szef KSW o kontrakcie Gamrota

  Poprawiłem.

  Wiesz jak dojdą nie daj boże do porozumienia to będzie gadał bzdury że niby płacą lepiej jak UFC i takie tam :razz:utinlaugh:

 15. Żeby dobrze zarobić na średnim poziomie w UFC trzeba zgarniać bonusy, doświadczył tego Piotrek Hallmann i Janek. Gamer ma problemy z efektownym wygrywaniem, dba o rekord i nie chcę się otwierać, w UFC będzie musiał się trochę zmienić.

 16. A ile Gamrot ma teraz w KSW i ile dostanie na początek w UFC? Bo rozumiem że po kilku wygranych walkach kasa wzrasta?

  Oczywiście Martin tylko o kasie ale przecież gamer też chyba ma ambicje sportowe i to ważny powód że chce do UFC.

 17. Żeby dobrze zarobić na średnim poziomie w UFC trzeba zgarniać bonusy, doświadczył tego Piotrek Hallmann i Janek. Gamer ma problemy z efektownym wygrywaniem

  Można jeszcze efektownie przegrać :razz:utinlaugh: i cyk,50 tysi za walkę wieczoru wpada

  co potwierdzają przypadki Mameda Chalidowa lub Michała Materli

  Tak, szczególnie przyklad Mameda, który w swoim prime nigdy nie posmakował rywalizacji na światowym poziomie. Jak można cokolwiek porównywać skoro nie spróbowało się alternatywy kelnerze? Powinieneś to akurat wiedzieć, znasz się na gastronomii.

 18. Szczerze myslalem , ze Gamrot jest ostro napalony na UFC, a ostatnio mam wrazenie ze idzie sygnał ,,Lewy daj wiecej hajsu, bo dobrze mi tu'':wow:

 19. Gamer za walkę z Normanem skosił ok 300k (słyszałem w kolejce po chleb, pewne info) więc wątpię żeby chodziło mu o kwotę „sześciocyfrową”. Takie kwoty Gamer w KSW zgarnia już od kilku walk.

  W tej kwocie jest 50% wyplaty Normana? To ladne siano Irol kosi:lol:

 20. Lekka to nie półciężka, żeby Gamer zrobił podobną karierę w UFC do Janka Błachowicza. Jeśli KSW da mu za walkę 300-500 k PLN, to ja bym na jego miejscu został w kraju. Ale ja nie jestem na jego miejscu 🙂

 21. Gamer za walkę z Normanem skosił ok 300k (słyszałem w kolejce po chleb, pewne info) więc wątpię żeby chodziło mu o kwotę „sześciocyfrową”. Takie kwoty Gamer w KSW zgarnia już od kilku walk.

  Wątpię aby tyle KSW płaciło. Nawet biorąc pod uwagę, że przytulił 50% gaży Normana. Jeśli natomiast masz rację to moim zdaniem płacą bardzo dobrze i wtedy poza "ambicją" nie widzę sensu uderzania do UFC.

 22. A komu mają płacić? Mamed już był za rzeką, Janikowski do niczego, na Materlę się wypięli. Został Pudzian i chyba Gamrot chce zebrać resztę hajsu. Bo Ugonoha to raczej przytrzymają na kontrakcie drugiego rzędu. Śmierdzi tym, że Gamrot ma w dupie "ambicje sportowe" i woli do 40-tki rządzić się w kurwidołku jak Ostatni Król Cyrku. Jeśli to prawda to dla mnie większa żenada, niż napinki Mostowiaka na hejterów :siara:

 23. Jeśli KSW da mu za walkę 300-500 k PLN, to ja bym na jego miejscu został w kraju.

  Tybur za Spivaka dostał ponad pół bańki złotówek.

 24. Wątpię aby tyle KSW płaciło. Nawet biorąc pod uwagę, że przytulił 50% gaży Normana. Jeśli natomiast masz rację to moim zdaniem płacą bardzo dobrze i wtedy poza "ambicją" nie widzę sensu uderzania do UFC.

  Tym bardziej warto docenić fakt odejścia Gamera z KSW (o ile do tego dojdzie). Pewne jest to, że w UFC długo nie będzie zarabiał tak dobrze jak w KSW.

 25. Tybur za Spivaka dostał ponad pół bańki złotówek.

  Tybur ma przekozackie warunki w UFC. Jego stawka to chyba największe osiągniecie Kowalika w karierze. Chyba sam Paweł nawet o tym wspomniał w Octagon Live albo Jurasówce.

 26. Tybur ma przekozackie warunki w UFC.

  No niestety jak na to co prezentuje w klatce, to masz rację. Nikt go nie chce oglądać, a on kosi +/- 100 tysięcy dolarów.

 27. @respect wiem ze mozesz miec dobre info z tymi wyplatami Gamera ale nie wierze w takie kwoty. Gdyby tyle zarabial nie poszedl by pewnie do UFC i podzielil by los mameda czy cipka…

 28. Tym bardziej warto docenić fakt odejścia Gamera z KSW (o ile do tego dojdzie). Pewne jest to, że w UFC długo nie będzie zarabiał tak dobrze jak w KSW.

  Nie wiem skąd masz info ale jeśli jest jak napisałeś to faktycznie – pozostaje tylko życzyć Mateuszowi dużo szczęścia.

 29. Biorąc pod uwagę znaczenie jakie KSW przywiązuje do wartości marketingowej, nie wierzę w takie zarobki Gamera.

  To jak bardzo cenią kunszt sportowy i umiejętności było widać po tym jak potraktowali Koike.

 30. Biorąc pod uwagę znaczenie jakie KSW przywiązuje do wartości marketingowej, nie wierzę w takie zarobki Gamera.

  To jak bardzo cenią kunszt sportowy i umiejętności było widać po tym jak potraktowali Koike.

  Ale głównym odbiorcą cyrku jest tzw. gawiedź. Koike choćby nie wiem ile zwycięstw naklepał przez lata nigdy nie zostałby lokomotywą włodarzy. Gamrot oczywiście też nie, a w tych brylach to 90% regularnej widowni januszowskiej na ulicy by go nie rozpoznało. Kawul często pierdoli o "modelu biznesowym", niestety Gamrot ma zero charyzmy, żeby zrobić z niego showmana na miarę przedstawienia, które włodarze ochoczo produkują. Punkt widzenia die hardów z cohones jest rozbieżny z modelem biznesowym KSW.

 31. Biorąc pod uwagę znaczenie jakie KSW przywiązuje do wartości marketingowej, nie wierzę w takie zarobki Gamera.

  To jak bardzo cenią kunszt sportowy i umiejętności było widać po tym jak potraktowali Koike.

  Tak na szybko przeleciałem instagramy zawodników z KSW i nie licząc freaków to więcej obserwujących niż Gamer mają tylko Cipek, Mamed i Borys. Przepaść miedzy nimi a pozostałymi jest bardzo duża. Nie wiem jak to się przekłada na sprzedaż PPV, ale instagram jednak jest jakimś wyznacznikiem wartości marketingowej w obecnych czasach.

 32. Tak na szybko przeleciałem instagramy zawodników z KSW i nie licząc freaków to więcej obserwujących niż Gamer mają tylko Cipek, Mamed i Borys. Przepaść miedzy nimi a pozostałymi jest bardzo duża. Nie wiem jak to się przekłada na sprzedaż PPV, ale instagram jednak jest jakimś wyznacznikiem wartości marketingowej w obecnych czasach.

  Masz rację, ale istotna jest też struktura tych followersów, z jakiegoś dziwnego powodu K&L najbardziej sobie cenią kibicow, ktorzy mma oglądają dla popisow takich mistrzow jak Pudzian. Żeby Gamrot mógł dostać te 300k najpierw musiałby potańczyć w Polsacie albo zagrać w jakiejś telenoweli.

 33. Tak na szybko przeleciałem instagramy zawodników z KSW i nie licząc freaków to więcej obserwujących niż Gamer mają tylko Cipek, Mamed i Borys. Przepaść miedzy nimi a pozostałymi jest bardzo duża. Nie wiem jak to się przekłada na sprzedaż PPV, ale instagram jednak jest jakimś wyznacznikiem wartości marketingowej w obecnych czasach.

  Dlatego Grzebyk jest nowa nadzieja, jesli Gamrot out. Moze w jakims tam jeszcze stopniu Narkun/Bedorf/Borys. KSW cholernie brakuje gwiazd jak za złotej ery Materla,Mamed,Błachowicz , bo jednak ta 3 to nie jest taki kaliber. 

  Grzebyk ma fajne papiery na nr 1.

 34. Gamer za walkę z Normanem skosił ok 300k (słyszałem w kolejce po chleb, pewne info) więc wątpię żeby chodziło mu o kwotę „sześciocyfrową”. Takie kwoty Gamer w KSW zgarnia już od kilku walk.

  Nie wiem gdzie to słyszałeś, może z jakiegoś innego źródła, ale jeśli bazujesz na forum, to właśnie ja przed walką napisałem, że Gamrot napewno dostanie pewnie z 300k razem z częścią od Parke i to był totalny strzał tak pi razy oko 😀 Więc albo idealnie trafiłem strzelając i to faktycznie taka kwota gdzieś potwierdzona albo opierasz się o mój wpis, który może być oderwany od rzeczywistości 😀

 35. Załóżmy  ze Gamrot w wersji negatywnej bedzie zawodnikiem nr 10-15 swojej kategorii wagowej  na stałe w Ufc , ile on moze zarabiać za walke?

 36. Dlatego Grzebyk jest nowa nadzieja, jesli Gamrot out. Moze w jakims tam jeszcze stopniu Narkun/Bedorf/Borys. KSW cholernie brakuje gwiazd jak za złotej ery Materla,Mamed,Błachowicz , bo jednak ta 3 to nie jest taki kaliber.

  Grzebyk ma fajne papiery na nr 1.

  To przecież zajechane konie. Oni nawet w prime nie byli lokomotywami cyrku. W ciężkiej w pewnym momencie byli tylko Bedorf i friki. Mańkowski to więcej wyciągnąłby z donejtów, a nie jako dwunasty wagon w pociągu KSW.

 37. Nie wiem gdzie to słyszałeś, może z jakiegoś innego źródła, ale jeśli bazujesz na forum, to właśnie ja przed walką napisałem, że Gamrot napewno dostanie pewnie z 300k razem z częścią od Parke i to był totalny strzał tak pi razy oko 😀 Więc albo idealnie trafiłem strzelając i to faktycznie taka kwota gdzieś potwierdzona albo opierasz się o mój wpis, który może być oderwany od rzeczywistości 😀

  Nie, nie opieram się na Twoim wpisie 😀

 38. Nie, nie opieram się na Twoim wpisie 😀

  Okej, to jestem strzelcem wyborowym. Jeszcze gdybym tak w totka potrafił trafnie strzelać :antonio:

 39. Zauważyliście taką zależność, ze czym nizsza waga tym większa konkurencja w UFC , a czym wyzej tym słabsza typu HW i LHW? Morał z tego taki postawni wysocy faceci nie umieją w sporty walki :suchykarol::roberteyeblinking: Karzełki górą!!!

 40. ja przed walką napisałem, że Gamrot napewno dostanie pewnie z 300k razem z częścią od Parke i to był totalny strzał tak pi razy oko 😀

  To nieźle teraz chłopaki ciągną, a pamiętam jak debiutował Pudzian:

  "Będzie to też najdroższa walka w europejskim MMA, na gaże dla zawodników przeznaczono w sumie 250 tys. zł, z czego lwią część, bo 200 tys. zł, ma otrzymać gwiazda wieczoru, Mariusz Pudzianowski, pięciokrotny mistrz świata strongmenów."

  A teraz jakiś noname bierze 50% więcej, pewnie z milion ppv sprzedali, to ich stać. I to wszystko dzięki Mariuszowi naszemu:crazy:

 41. Zauważyliście taką zależność, ze czym nizsza waga tym większa konkurencja w UFC , a czym wyzej tym słabsza typu HW i LHW? Morał z tego taki postawni wysocy faceci nie umieją w sporty walki  Karzełki górą!!!

  Ten problem był zauważony w boksie z 15-20 lat temu, gdy Kliczkowie zaczęli rządzić a USA oklapła w ciężkiej po Tysonach i Holyfieldach. Duże chłopy w high school wybierają futbol i pierdolą jakiś boks. Ponadto generalnie społeczeństwu żyje się lepiej i dzieciaki nie muszą iść w mordobicie, żeby się wyrwać z biedy. To jest zmiana bardziej kulturowa.

 42. Ten problem był zauważony w boksie z 15-20 lat temu, gdy Kliczkowie zaczęli rządzić a USA oklapła w ciężkiej po Tysonach i Holyfieldach. Duże chłopy w high school wybierają futbol i pierdolą jakiś boks.

  Myślę, że jakieś znaczenie może też mieć fakt, że 2 metrowych chłopów po 110 kg mięśnia może być procentowo ciut mniej w społeczeństwie, niż takich z lekkiej czyli ważących na co dzień 80-85 kg.

 43. Myślę, że jakieś znaczenie może też mieć fakt, że 2 metrowych chłopów po 110 kg mięśnia może być procentowo ciut mniej w społeczeństwie, niż takich z lekkiej czyli ważących na co dzień 80-85 kg.

  To jest ten sam numer jak w piłce nożnej, gdy każdy lewonożny dzieciak idzie do ataku albo na skrzydło, a potem w seniorach wiecznie nie ma lewego obrońcy, nawet na poziomie kadry.

  NCAA rozrosło się jak dziadowski bicz, stypendia idą jak woda i może poza Mississippi nie ma już tak naprawdę biednych stanów. Ponad 10 lat temu wyłapałem artykuł o boksie, gdzie jakiś znawca rozpracowywał temat jak każdy duży dzieciak jest skautowany do futbolu lub lekkiej atletyki w szkołach, a nawet jak po 3-4 latach odpadnie z peletonu to i tak za późno żeby się przestawić na boks czy inne sztuki walki. Systemowa bieda w USA zaczęła się kurczyć po tym jak Clinton podpisał ustawę zapomogową czy jakoś tam w 1996 roku ( https://www.history.com/news/clinton-1990s-welfare-reform-facts ) a nie da się ukryć, że bieda była jednym z głównych czynników pchających dzieciaków do boksu.

  Zresztą o czym mowa, jak pisałem, że brat Jona Jonesa zarobił więcej od niego podczas swojej gry w NFL to niektórzy się tu śmiali.

 44. Bieda, tez ale nikt tez mi nie powie , ze nastolatek z lat 80-90 a dzisiejszy to nie są 2 światy jak nie nawet  5 światów. Gdzie on pójdzie dziś w bitkę.

 45. A ci dalej swoje , a bierze pod uwagę to że Gamer w ATT może rozwinąć się jeszcze bardziej bo ma do tego predyspozycje i dawać fajne walki w ufc za dobre pieniądze? Nie bo cyrk najważniejszy i walka raz do roku

 46. Duże chłopy w high school wybierają futbol i pierdolą jakiś boks.

  Dokładnie. Zarabiają do tego jakies 20 razy więcej i morda cała .

 47. A ci dalej swoje , a bierze pod uwagę to że Gamer w ATT może rozwinąć się jeszcze bardziej bo ma do tego predyspozycje i dawać fajne walki w ufc za dobre pieniądze? Nie bo cyrk najważniejszy i walka raz do roku

  On już się nie rozwija tylko kalkuluje – trochę za późno się robi. Ma już z 30 lat wiec zaraz zacznie się walka z kontuzjami i tyle z rozwoju. Jeszcze dochodzi temat usada – jak tylko gamer odstawi środki to zaraz będzie go wszędzie boleć.

 48. On już się nie rozwija tylko kalkuluje – trochę za późno się robi. Ma już z 30 lat wiec zaraz zacznie się walka z kontuzjami i tyle z rozwoju. Jeszcze dochodzi temat usada – jak tylko gamer odstawi środki to zaraz będzie go wszędzie boleć.

  Właśnie wczoraj widziałem wywiad u konkurencji. Na pytanie o USADE (a konkretniej o "niesprawdzone" suple), ciekawa odpowiedź: dużo snu, regeneracji, prawie zero supli, jedynie kreatynka w okresie przygotowawczym.

 49. Właśnie wczoraj widziałem wywiad u konkurencji. Na pytanie o USADE (a konkretniej o "niesprawdzone" suple), ciekawa odpowiedź: dużo snu, regeneracji, prawie zero supli, jedynie kreatynka w okresie przygotowawczym.

  :razz:utinlaugh:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.