Bartosz Fabiński ufc powrót

Jak potwierdziła właśnie organizacja UFC, Bartosz Fabiński (MMA 14-3) w marcu powróci do oktagonu UFC. Rywalem Polaka, który do rywalizacji powróci po prawie półtorarocznej przerwie będzie niepokonany Kazach Shavkat Rakhmonov (MMA 12-0). Gala w Londynie odbędzie się 21 marca 2020 roku, a starcie Fabińskiego byłoby ostatnim dodanym do rozpiski tego wydarzenia.

Polak przed przerwą od startów spowodowaną kontuzją, zawalczył czterokrotnie dla największej organizacji na świecie. Trzy pojedynki wygrał, a w ostatnim musiał uznać wyższość rywala, przegrywając przez poddanie w pierwszej rundzie. Butcher miał powrócić do rywalizacji na zeszłorocznej gali w Sztokholmie, ale z powodu kontuzji zmuszony był wycofać się z pojedynku.

Shavkat Rakhmonov starciem z Polakiem zadebiutuje w UFC. 25-latek jest mistrzem organizacji M-1 Global, która na mocy umowy z UFC gwarantuje swoim mistrzom występy dla największej organizacji na świecie. Z 12 stoczonych zawodowo pojedynków, Kazach wygrał wszystkie przed czasem. Wachlarz technik Rakhmonova jest bardzo rozwinięty zarówno w stójce jak i technikach parterowych. 7 razy nokautował swoich rywali, a pięciokrotnie zmuszał ich do odklepania technik kończących.

24 KOMENTARZE

 1. Nie wiem co to za czeczeniec, ale ma nazwisko kończące się na "ov" więc Fabiański przegra.

  Czeczeniec, ale chiński:

 2. Kazach większość swoich walk stoczył w klatkoringu, może będzie to miało jakieś przełożenie w walce w klatce i to w "lidze mistrzów MMA". Po cichu liczę, że Bartek będzie go mielił przez 3 rundy w klinczu przy siatce.

 3. Czeczeniec, ale chiński:

  Mongoł, ewidentnie jakiś potomek Czyngis Chana. To jeszcze gorzej w takim razie.

 4. Gala w Londynie odbędzie się 21 marca 2020 roku, a starcie Fabińskiego byłoby ostatnim dodanym do rozpiski tego wydarzenia.

  Ciekawie się to ułożyło dziś, najpierw przeczytałem o Gamrocie o tym, że organizacje się szanują. Potem o Fabińskim na UFC w Londynie, 21 marca, a następnie łokcie Pudziana, którymi ma czarować 21 marca…Gale się pokryją. Dla mnie jako kogoś chcącego obejrzeć obie gale chujnia, ale co zrobić…

 5. No to moze zawirusowany … moze przegra

  O wlasnie. Ciekawe czy Aski walka bedzie jak jej przeciwniczka siedzi w Chinach…

 6. 25-latek jest mistrzem organizacji M-1 Global, która na mocy umowy z UFC gwarantuje swoim mistrzom występy dla największej organizacji na świecie.

  :korwinwhat:

  :kawulpokapoka:

 7. :korwinwhat:

  :kawulpokapoka:

  Taka jest umowa M1 z zawodnikami.. zostajesz u Nas mistrzem, to masz gwarancje angażu w UFC, który oni jako organizacja dogadują 😀 chyba, że to była szydera, to nie było tematu 😉

 8. Zawsze za Bartkiem chociaż ostatnia jego walka to niewypał liczę na to że tym razem będzie wszystko po naszej myśli :robbie:

 9. Taka jest umowa M1 z zawodnikami.. zostajesz u Nas mistrzem, to masz gwarancje angażu w UFC, który oni jako organizacja dogadują 😀 chyba, że to była szydera, to nie było tematu 😉

  Nie, nie wiedziałem o tym i trochę mnie to zaskoczyło.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.