Georges St. Pierre, były mistrz UFC dwóch kategorii wagowych, już od dłuższego czasu przebywa na sportowej emeryturze. Teraz również Khabib Nurmagomedov zapowiedział zakończenie kariery. Obaj zawodnicy niegdyś byli otwarci na wspólne starcie, ale dziś szansa na taką walkę jest bardzo niska.

Firas Zahabi, wieloletni trener Kanadyjczyka, w rozmowie dla serwisu Bloody Elbow powiedział, że cieszy go to, iż obaj zawodnicy zakończyli kariery.

Khabib przeszedł na emeryturę. Georges jest na emeryturze i bardzo mnie to cieszy. Oni obaj zasłużyli na to, żeby być na emeryturze.

Zahabi dodał też, że nie ma najmniejszej ochoty namawiać ich do powrotu i do walki.

Nie mam ochoty wtrącać się w życie Georgesa i mówić mu, żeby porzucił projekty filmowe, wstrzymał swoje życie rodzinne i skupił się na obozie treningowym. Nie mam do tego serca. On musiałby zrobić to sam. Jeśli miałby to zrobić, to musiałoby wyjść od niego. On już napisał swoją historię. Khabib również. Moim zdaniem nie powinniśmy namawiać ich do powrotu. Jeśli już, to oni sami powinni zdecydować.

O potencjalnym starciu Khabiba z GSP mówiło się od bardzo dawana. Sam Khabib zapowiedział jakiś czas temu, że chciałby, aby jego ostatnią, trzydziestą walką w karierze był pojedynek z Kanadyjczykiem. Ostatecznie jednak po swojej ostatniej obronie tytułu mistrzowskiego zapowiedział zakończenie sportowej kariery.

4 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.