uriah hall

Podczas weekendowej gali UFC Uriah Hall znokautował Andersona Silvę w ostatnim pojedynku Brazylijczyka w oktagonie UFC.

Jeszcze przed tym starciem Sayif Saud, główny trener klubu Fortis MMA, w którym do starcia przygotowywał się Hall, stwierdził w rozmowie dla serwisu MMA Junkie, że jego podopieczny musi wygrać ten pojedynek w efektowny sposób.

On musi wygrać, ale musi też zrobić to w zdecydowany sposób, żeby dać jasny przekaz. W tej wadze jest wielu mocnych rywali i zwycięstwo decyzją, albo po bliskiej walce, to oczywiście zwycięstwo, ale nie będzie miało takiego przełożenia na dalszą karierę. On będzie polował na skończenie. Jeśli chcesz się piąć w rankingu i chcesz, żeby ludzie cię oglądali, musisz walczyć w efektowny sposób.

Plan udało się zrealizować i Hall wygrał z Silvą przed czasem. Szef UFC w rozmowie dla ESPN nie wydawał się być jednak pod dużym wrażeniem wygranej Halla i zapytany o jego przyszłości powiedział:

Nazwisko Andersona Silvy dobrze wygląda w CV zawodnika. Nie wiem jednak czy wyniesie go gdzieś w górę. Silva to legenda i świetnie mieć go wśród zawodników, których się pokonało, ale sam nie wiem. Jeszcze zobaczymy, co dalej mu zaproponujemy.

Walka z Silvą była dla Uriah Hall pierwszą w 2020 roku. Zawodnik miał wcześniej zaplanowane starcia z Jacare Souzą i Yoelem Romero, lecz żadna nie doszła do skutku. Souza zachorował na COVID-19, a Romero wycofał się przez kontuzję. Przed walką z Silvą Uriah wygrał z Bevonem Lewisem i Antonio Carlosem Jr.

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem na kogo po tej walce Dana był bardziej wkurzony – na Andersona, o którym mówił, że nie powinien mu był pozwolić walczyć czy na Halla, który według niego nic nie robił.Uriah niby ma wszystko żeby wbić do czołówki i być gwiazdą, ale facet jest tak chimeryczny i pasywny w swoich występach, że 5 minut po walce już nikt go nie pamięta.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.