Zapraszam na krótki wywiad z przeciwnikiem Mariusza Pudzianowskiego na gali KSW 13 czyli Yusuke Kawaguchim prosto od KSW:

Pochodzi z kraju uważanego za kolebkę MMA. Stoczył dwanaście walk z czego aż dziesięć wygrał. Teraz przyjeżdża do Polski na KSW 13, by zmierzyć się z Mariuszem Pudzianowskim w jego drugiej walce. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Japończykiem Yusuke Kawaguchim, który na słowa Pudziana, że tanio skóry nie sprzeda odpowiada – rozszarpię go!

Jakie dajesz szanse Mariuszowi na wygranie walki siódmego maja?

Walka odbędzie się na jego podwórku, ale z tego co zobaczyłem w jego debiucie, muszę powiedzieć, że jego szanse na wygranie są bardzo małe. On cały czas jest nowicjuszem w świecie MMA, a ja mam dwanaście zawodowych pojedynków. Doświadczenie odegra dużą role w tym pojedynku. Co tutaj dużo mówić rozszarpię Pudziana. Po naszej walce cały świat się dowie, kto jest wojownikiem MMA, a kto dopiero chciałby nim zostać.


Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony stylu Pudzianowskiego? Czy Mariusz ma szansę na wielką karierę w MMA?

Siła to na pewno jego najmocniejsza broń. Najsłabsza strona to brak doświadczenia. Nie mam pojęcia jak radzi sobie w parterze, więc ciężko coś powiedzieć o jego umiejętnościach zapaśniczych. Na razie jest tylko znany w Polsce. MMA to sport walki, zawody Strongman to nie jest sport walki, więc ciężko przewidywać jak poradzi sobie w MMA, bo to zupełnie inna dziedzina.

Która walka była najtrudniejsza w twojej karierze?

To była ta w organizacji M-1. To moja jedyna porażka w karierze.

Byłeś kiedyś w Polsce? Wiesz coś o Polakach?

Nie, nigdy nie byłem w Polsce i dlatego jestem bardzo podekscytowany tym wyjazdem. Bardzo doceniam to, że Martin, promotor KSW, wybrał mnie do walki wieczoru, odwdzięczę się dając dobrą walkę. Przylecę do Polski i zniszczę Pudzianowskiego.

Których polskich zawodników cenisz najbardziej? Znasz jakichś osobiście?

Znam tylko Mameda Khalidov i Pawła Nastulę. Khalidov jest znakomity, ma dużą szansę by zostać już niedługo mistrzem Sengoku.

Chciałbyś się zmierzyć z Pawłem Nastulą?

Pewnie, po tym jak pokonam Mariusza pewnie będziecie wszyscy chcieli, żebym tutaj wrócił i wygrał z kolejną polską gwiazdą, prawda? (śmiech)

Rozmawiał Artur Przybysz z KSW

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.