Marlon Moraes Joes Aldo ufc 245
Jose Aldo i Marlon Moraes

Jose Aldo (MMA 28-5) zapowiedział niedawno, że chce mistrzowskiej walki z Henrym Cejudo (MMA 15-2) w wadze koguciej. Marlon Moraes (22-6-1), który w tej kategorii jest pierwszym pretendentem do tytułu mistrzowskiego, uważa że Aldo powinien najpierw zmierzyć się z nim.

Aldo nie powinien walczyć wiele razy, zanim dostanie szansę starcia mistrzowskiego. Myślę, że starcie ze mną pokazałoby UFC, że on może zrobić tę wagę. A gdyby wygrał, dostałby walkę o pas. Walka z Aldo jest dla mnie nie tylko interesująca. Jose to prawdziwa legenda tego sportu, były mistrz. On mówił o zejściu do kategorii koguciej, a ja jestem tam numerem jeden. Nie ma lepszego rozwiązania niż walka z numerem jeden po zmianie kategorii wagowej. On na to zasługuje.

Moraes, który w swoim ostatnim boju dla UFC przegrał starcie z Henrym Cejudo, w rozmowie dla serwisu Combate wskazał również termin ewentualnej walki z Aldo.

Jestem w treningu i chcę rozpocząć obóz przygotowawczy. Liczę, że będę mógł zawalczyć 14 grudnia. To dla mnie byłaby świetna data walki.

Na 14 grudnia zaplanowana jest gala UFC 245, która odbędzie się w Las Vegas.

 

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.