maciej kawulski ksw

Emocje po pierwszej gali KSW w Chorwacji już opadły. Pojawia się jednak pytanie o to, co dalej i jakie kolejne kraje są na celowniku polskiej marki. Tuż przed rozpoczęciem gali KSW 51 Mateusz Borek w rozmowie z właścicielami organizacji zapytał ich o plany na przyszłość.

Nie chcemy schodzić poniżej sześciu dużych, wielkoformatowych gal rocznie. Osiem imprez jest naszym ambitnym założeniem, ale też realnym. Poza dużymi galami mamy w zanadrzu mniejsze projekty, ale równie spektakularne. To jest coś, w co się angażujemy, więc musimy to wszystko logicznie poukładać.

Powiedział Martin Lewandowski, a Maciej Kawulski przedstawił spojrzenie na to jakimi krajami jest zainteresowane KSW.

Nie jest to tajemnica. Myślimy o Skandynawii, na ile będzie to możliwe i legalne. Cały czas zmieniają się bowiem przepisy dotyczące MMA w Europie. Myślimy o Czechach, myślimy o gali w Niemczech. Nie będziemy zdradzać kolejności, ale to są kraje, w które celujemy. Chcemy też wracać do Wielkiej Brytanii i na Bałkany. Ten kalendarz pomału się kształtuje. Docelowo cztery gale w Europie i cztery gale w Polsce – to jest realny scenariusz na najbliższe lata.

Cała rozmowa z właścicielami organizacji KSW do obejrzenia tutaj.

42 KOMENTARZE

 1. a gala w Hiszpanii? też miała być

  ktoś wie kiedy gala Joźwiaka w Gruzji?

  Gala jozwiaka zaraz po gali ksw w USA.

 2. Pewnie gdyby nie wylew Cro Copa to by walczył na KSW

  A gal będzie tyle co zawsze ale z jedna więcej gdzieś w Świecie.

 3. Nie jest to tajemnica. Myślimy o Skandynawii, na ile będzie to możliwe i legalne.

  Norwegia i łazarski gladiator jest receptą na sukces oraz przyciągnięcie widowni.

 4. Docelowo cztery gale w Europie i cztery gale w Polsce – to jest realny scenariusz na najbliższe lata.

  Tak jakbym czytał wypowiedzi z 2014.:damjan:::really::

 5. Tak jakbym czytał wypowiedzi z 2014.:damjan:::really::

  w 2014 były 4 gale, teraz 6 robią, więc źle nie jest

 6. "Cztery gale w Polsce, cztery w Europie, dwie w Stanach, do tego cztery filmy rocznie: dwa sensacyjne, jeden erotyk i jeden dokumentalny o Buszmenach i medytacji. To jest realny scenariusz na najbliższe lata." – Maciej Kavulino

 7. a gala w Hiszpanii? też miała być

  ktoś wie kiedy gala Joźwiaka w Gruzji?

  Gala Jóźwiaka nie w Gruzji a gruzach. Zwykła literówka.

 8. Docelowo cztery gale w Europie i cztery gale w Polsce – to jest realny scenariusz na najbliższe lata.

  (4 gale w kraju+4 gale w europie):2 (najbliższe lata)=4

  Nihil novi, 4 gale w roku :juanlaugh:

 9. W sumie w końcu te 6 gal w roku zrobili. Więc potencjał na 8 też jest. Wtedy już można całkiem rozsądnie budować drabinki i gwiazdy.

 10. cztery gale w Europie i cztery gale w Polsce – to jest realny scenariusz na najbliższe lata.

  Ja bym dodał jeszcze cztery gale w Eurazji, cztery gale na półkuli północnej, cztery gale na świecie, w kosmosie itd., bo to i tak te same cztery gale :lesnarhappy:

 11. W sumie w końcu te 6 gal w roku zrobili. Więc potencjał na 8 też jest. Wtedy już można całkiem rozsądnie budować drabinki i gwiazdy.

  Nie zgadzam się. Przeciż gala na Bałkanach musi mieć tamtejszych zawodników bo inni nie są znani i nikt tam nie przyjdzie na walczących Polaków. Znowu gale w UK czy Irlandii są typowe dla polonii czyli takie Polskie KSW tylko za granicą musi być więcej polaków niż obcokrajowców. Nie ma szans na drabinki.

 12. Nie zgadzam się. Przeciż gala na Bałkanach musi mieć tamtejszych zawodników bo inni nie są znani i nikt tam nie przyjdzie na walczących Polaków. Znowu gale w UK czy Irlandii są typowe dla polonii czyli takie Polskie KSW tylko za granicą musi być więcej polaków niż obcokrajowców. Nie ma szans na drabinki.

  Parę osób z Bałkanów już mają, na jedną galę rocznie styknie. Problemem będzie znalezienie nazwisk na Niemcy lub Czechy. W Pradze trzeba się zmierzyć nie tylko z UFC ale i Oktagon MMA.

 13. Parę osób z Bałkanów już mają, na jedną galę rocznie styknie. Problemem będzie znalezienie nazwisk na Niemcy lub Czechy. W Pradze trzeba się zmierzyć nie tylko z UFC ale i Oktagon MMA.

  W Niemczech masz Zawade i Soldicia z Raciciem, którzy trenują w Dusseldorfie do tego jakichś kilku lokalsów ogarną więc taka gala u sąsiadów myślę że miałaby sens. Natomiast z Czechami się zgodzę ciężki rynek brak nazwisk które przyciągną lokalna i polska publikę choć dla samego wyjazdu do Pragi to ja bym pojechał nawet na to. Piękne miasto, dobre jedzenie i bary.

 14. W sumie w końcu te 6 gal w roku zrobili. Więc potencjał na 8 też jest. Wtedy już można całkiem rozsądnie budować drabinki i gwiazdy.

  Przecież zrobią w tym roku 8 gal – 6 gal KSW + 2 gale FFF. Z gal freakowych nie zrezygnują, bo muszą dalej konkurować z FAME. Potencjał to oni zawsze mieli. Musi tylko im hajs się zgadzać.

 15. W Niemczech masz Zawade i Soldicia z Raciciem, którzy trenują w Dusseldorfie do tego jakichś kilku lokalsów ogarną więc taka gala u sąsiadów myślę że miałaby sens. Natomiast z Czechami się zgodzę ciężki rynek brak nazwisk które przyciągną lokalna i polska publikę choć dla samego wyjazdu do Pragi to ja bym pojechał nawet na to. Piękne miasto, dobre jedzenie i bary.

  To jest tym ciekawsze, że Attile kiedyś mieli ale chyba był za mało widowiskowy i dlatego z niego zrezygnowali a w ostatni weekend konkretnie znokautował Vemolę na dużej gali.

  Z Niemcami to mimo symaptii Zawada to chyba słabe nazwisko na sprzedaż biletów, co do Racica nie mam pojęcia jak duża jest tam społeczność bałkańska, żeby wypełniać hale. Zawsze zostaje też klimat polonijny.

  Przecież zrobią w tym roku 8 gal – 6 gal KSW + 2 gale FFF. Z gal freakowych nie zrezygnują, bo muszą dalej konkurować z FAME. Potencjał to oni zawsze mieli. Musi tylko im hajs się zgadzać.

  Chodziło mi tylko o gale KSW.

 16. Śmiejcie się, ale jak będą robić 8 gal zamiast 4 to będą musieli mieć 300 zawodników na kontraktach.

 17. Sam fakt ze dotrzymali slowa i w 2019 mamy 6 to dobry prognkatyk przed kolejnymi zapowiedziami. Oprocz podzialu na Polske i europe/reszte swiata warto zrobic tez podzial na PPV i ogolny dostep

 18. Kurde, ile lat słyszę o tych „mniejszych projektach”?? Cały czas to samo, chcą, chcą i jakoś nie chce się to uformować. Taka chęć ulepienia sułtana, ale zawsze jakoś wychodzi z tego gówno..

 19. Za Niemcami przemawia to, że całe UFD walczy w KSW. Kwestia tego ile UFD znaczy w Niemczech i czy kogoś tam interesuja. Ale jest przecież Karaoglu, tam teraz duzo "brodatych", mógłby hale wyprzedać w bombowym tempie.:goldi::werdum:

 20. Od wielu lat ta sama gadka i na gadaniu kończą…

  Niech odstawią prochy bo nie wiedzą że o tym gadają o lat i wiele się nie zmienia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.