Luke Rockhold Polaris 12

Niedawno informowaliśmy o tym, że Marcin Held (26-7) stoczy swój kolejny grapplingowy pojedynek na gali Polaris 12, 30 listopada. Do grona zawodników biorących udział w tych zawodach dołączył także Luke Rockhold (16-5), który zmierzy się z Nickiem Rodriguezem.

Amerykanin w swojej karierze MMA odnosił wiele zwycięstw przez poddania np. z Lyoto Machidą czy Michaelem Bispingiem. W dodatku zdobył pas dzięki dobrym umiejętnościom parterowym w starciu z Chrisem Weidmanem. Luke może pochwalić się także czarnym pasem Brazylijskiego Jiu-Jitsu, w przeszłości wygrywał także Mistrzostwa Świata w Jiu-Jitsu  – pasów niższego szczebla. Po piekielnym nokaucie z rąk Jana Błachowicza opcja grapplingowa dla Rockholda nie wydaje się złym wyborem w szczególności, kiedy doznał złamania szczęki.

Rodriguez jest nowym graczem na scenie BJJ, jednak udanie debiutował w 99 kilogramach na ADCC, zajmując drugie miejsce. Po zawodach w Anaheim zawodnik został promowany na purpurowy pas. Dodajmy, że Nick trenuje dopiero od dwóch lat i posiada bogate zaplecze zapaśnicze.

32 KOMENTARZE

 1. Dla gościa lepiej szczęka nie ta ostatnie walki to same przegrane na koniec kariery w UFC ostatni występ z Krzysiem na pożegnanie obydwóch.

 2. Domy na Nickiego, gość jest niesamowity. Obali i będzie tłamsił zapaśniczo śpiącą królewnę. Mark my words.

  Czy ja wiem, pewnie przewagę siły będzie miał, ale Rockhold ma świetne scramble I kontry na zapasy, poza tym Rodriguez to zaledwie dywizja 3, ale dobrze swoje zapasy na grappling przełożył, według mnie Rockhold powinien w grappling zacząć iść już kilka lat temu

 3. chodzi o wodę polaris z biedronki?

  Kryptoreklama. Z początku mieli się nazywać Saguaro, ale się nie dogadali.

 4. A co jak mu scisnie szczeke w próbie duszenia? Nokaut będzie.

  Lepiej dla Luka duszenie, niż naciskówka :jarolaugh:

 5. CUCKhold tylko 5 L w rekordzie a rozbity jakby miał co najmniej 30 walk stoczonych

  poszedł w jakość :beczka:

 6. Z udziałem Marcina Helda. Wiadomo czy coś nowego już wymyślił na swoją karierę?

  Z UFC zwolniony mimo tego jak bardzo chciał tam być,

  ACA za długa droga do pasa,

  KSW czy znowu UFC? Czy może Czesi wkurzą KSW i przejmą Helda?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.