norman parke bellator ksw

Norman Parke (MMA 28-6-1NC), który podczas gali KSW 50 pokonał Marcina Wrzoska (MMA 14-6) i wywalczył tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej KSW, na razie jeszcze nie wiem z kim będzie się bił w swoim kolejnym boju. Wygląda jednak na to, że lista potencjalnych kandydatów jest dość długa, o czym powiedział w programie Klatka po Klatce serwisu WP Sportowe Fakty, Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy organizacji. Zapytany przez Artura Mazura o to, czy rywalem Normana będzie Borys Mańkowski czy Marian Ziółkowski, odpowiedział:

Ja bym nie zapominał też o Marcinie Wrzosku i Shamilu Musaevie, który ma już ogłoszoną walkę na KSW 52. A może „Szuli” pokrzyżuje mu plany? Mamy tu niewielki ból głowy co z tym zrobić. Nie chciałbym składać jakichś deklaracji. Tak naprawdę z wszystkimi rozmawialiśmy. Daliśmy im jasny sygnał, że gdzieś w grudniu, po gali w Gliwicach, zdecydujemy, co dalej.

Rysiewski dodał również, że w tym zestawie zawodników jest jeszcze Roman Szymański, a zapytany o aspekt promocyjny, stwierdził:

Na pewno promocyjnie Borys jest najmocniejszy z tej grupy, ale to nie jest jedyne kryterium, według którego decydujemy kto walczy o pas.

Warto przypomnieć, że Parke, który na KSW 50 zdobył tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej KSW, początkowo miał zmierzyć się z Marianem Ziółkowskim, lecz ten wycofał się z pojedynku z powodu urazu.

13 KOMENTARZE

  1. Na pewno promocyjnie Borys jest najmocniejszy z tej grupy, ale to nie jest jedyne kryterium, według którego decydujemy kto walczy o pas.

    Ja mu wierzę

  2. Dawać go z Parnassem w jakimś śmiesznym catchweightie, położyć na szali 2 pasy i będzie pierwszy REKORDOWY double interim champ :brainoverload:

  3. Co za zaskakujące nazwiska. Nikogo się nie spodziewałem. Można by pomyśleć, że tak szeroka oferta to połowa realnie zakontraktowanych zawodników w federacji poniżej wagi średniej. :mamed:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.