Malki Kawa Ali Abdelaziz

W sobotę 12 października podczas gali PFL 7 w Las Vegas doszło do drobnej bójki pomiędzy dwoma menedżerami świata MMA, Ali Abdelazizem i Abe Kawa. Jak się okazało, to nie była pierwsza taka sytuacja pomiędzy Abdelazizem a braćmi Kawa.

Według relacji naocznych świadków, w tym obecnych na miejscu policjantów oraz policyjnego raportu do jakiego dotarł portal MMAJunkie, Ali Abdelaziz podszedł do siedzącego w sekcji VIP Abrahama Kawy mówiąc, że musi z nim porozmawiać po czym uderzył go bez ostrzeżenia „zamkniętą pięścią” i szybko oddalił się z miejsca awantury.

Abe Kawa, rzucił nieco światła na całe zajście i poinformował, że sprawa zostanie rozwiązana za pomocą środków prawnych.

Mam 38 lat, nie jestem już dzieciakiem a sam mam dziecko. Pozwolę teraz aby tą sprawą zajęły się odpowiednie organy ścigania. Widziałem Zbyt wiele sytuacji w których przemoc rodziła kolejną przemoc. Nie chcę żeby sprawy wymknęły się spod kontroli.

Oskarżył też prezydenta organizacji PFL, Raya Sefo o pomoc w zorganizowaniu ataku na niego:

Zaczynam myśleć, że to zostało przygotowane wcześniej. Biorąc pod uwagę fakt, że ostrzegłem organizację PFL o nim i jego związkach Rayem Sefo. Zostałem zapewniony, że nie będę mieć żadnych problemów na gali. Czuje się jakbym dostał z partyzanta dwa razy.

Nigdy nie myślałem, że będę potrzebować ochroniarza. Zostałem zaproszony przez twoją organizację do udziału w gali. Ostrzegałem twoich ludzi przed twoim bratem Alim i zostałem przez niego uderzony z partyzanta. Uważam, że zarówno Ty, jak i Twoja organizacja jesteście za odpowiedzialni.

Sobotnie wydarzenia sprowokowały do dyskusji starszego brata Abrahama,  współwłaściciela First Round Management, Malki`ego Kawa który opowiedział o swoich zakulisowych incydentach z Alim:

„Pewnego dnia (naprawdę niedługo) opowiem wam jak naprawdę wyglądały moje „kłótnie” z tym szczurem. Żeby było jasne, nigdy mnie nie znokautował ani nawet oszołomił, nigdy nie zrobił nic konkretnego, tylko uderzył mnie z partyzanta, a potem zostałem przytrzymany.

Druga kłótnia zakończyła się tym, że kopnąłem go jak leżał na ziemi w głowę. Próbował mnie kopnąć ale złapałem jego nogę. Forrest przyszedł nas rozdzielić a Ali upadł na ziemię, wtedy kopnąłem go w głowę”

Malki Kawa kontynuował:

„Nigdy nic o tym nie mówiłem ponieważ w obu tych sytuacjach do mnie zadzwonił i przeprosił. Dwa razy. Jak pizda. Ale teraz widzę, że zrobił to, tylko po to aby uniknąć postawienia mu zarzutów. Czego i tak nigdy nie zamierzałem robić…

Jak już powiedziałem, opowiem później o tym wszystkim ze szczegółami. Żeby było jasne, każdy jego przyjaciel jest moim wrogiem. Możemy walczyć, ale jeśli wciągasz do tego moją rodzinę, przekraczasz granicę.”

Każdy jego przyjaciel ( w tym promotorzy, matchmakerzy, dziennikarze, nawet jego właśni zawodnicy) są moimi wrogami. Zbyt długo starałem się zachowywać jak profesjonalista w tej sytuacji.

W przeszłości wybryki Abdelaziza kończyły się w większości przypadków bez poważniejszych konsekwencji. Tym razem jednak sprawa trafiła na policję a menadżerowi Khabiba został postawiony zarzut pobicia. Drugi w ostatnim czasie po awanturze z Colby Convingtonem w kasynie w Las Vegas.

Dodatkowo media w USA, w tym ESPN szeroko komentowały sobotnie wydarzenia. Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy branży MMA, Ariel Helwani który w przeszłości był krytykowany za zbyt bliskie relacje i pobłażanie Aliemu, podczas swojego programu zwrócił uwagę na problem jakim jest zachowanie właściciela Dominance MMA:

Bracia Kawa reprezentują wielu sportowców NFL oraz zawodników MMA, w tym króla wagi półciężkiej UFC Jona Jonesa, byłego mistrza wagi półśredniej Tyrona Woodleya, Yoela Romero oraz Jorge Masvidala.

Ali Abdelaziz to jest założycielem największej obecnie stajni menadżerskiej w UFC, Dominance MMA. Reprezentuje ona interesy takich zawodników jak Khabib Nurmagomedov, Kamaru Usman, Henry Cejudo czy Cody Garbrandt.

15 KOMENTARZE

 1. Każdy kto zada obrażenia sraliemu bimbarelizowi  lub spowoduje jego:

  a) skazanie na karę śmierci lub dożywocie

  b) wygnanie z USA jako osoby niepożądanej

  c) bolesne zaparcia

  Ma u mnie skrzynkę browarów.

 2. Bracia Kawa mają dwa rozwiązania:

  1. Na pewno znają dobrych prawników

  2. Na pewno znają kogoś z dronem uzbrojonym w rakiety powietrze-ziemia

  Oba rozwiązania są dobre.

 3. Malki wiadomo ma swoje za uszami, też raczej nie jest najostrzejszym ołówkiem w piórniku menadżerów MMA, ale kurwa…ten Ali to jest najniższy typ człowieka!

  To pasożyt, tchórz, konfident, leszcz. Mocny w grupie i w gębie nieudacznik. Jebać taką kurwę prądem!

  Bracia Kawa mają dwa rozwiązania:

  1. Na pewno znają dobrych prawników

  2. Na pewno znają kogoś z dronem uzbrojonym w rakiety powietrze-ziemia

  Oba rozwiązania są dobre.

  i się nawzajem nie wykluczają 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.