KSW 50

KSW 50: 8 czy 9 pojedynków?

Sporo pytań wśród fanów MMA budziła ilość wystawionych na stronie kswmma.com pojedynków. Dziś wiemy już, że karta walk gali KSW 50 została skompletowana w całości i na londyńskim wydarzeniu ujrzymy 8 zestawień.

Zazwyczaj Konfrontacja Sztuk Walki kontraktuje dziewięć pojedynków. Gala w Londynie ma jednak ważny powód, dla którego właściciele organizacji zdecydowali się pozostać przy mniejszej liczbie. Chodzi o walki mistrzowskie. Na KSW 50 będzie ich aż cztery i każda z nich może potencjalnie trwać 25 minut (5 rund). Cztery pasy mogą sprawić, że gala przedłuży się poza ramy czasowe wyznaczone przez Arenę Wembley i całe wydarzenie skończy się zbyt późno. W zamian za mniejszą kartę walk, fani będą mogli ekscytować się walkami o najwyższe trofeum w kategoriach: do 120 kg, do 93 kg, do 77 kg i do 70 kg.

Transmisja gali KSW 50

Na ten moment nie wiadomo zbyt dużo na temat transmisji gali KSW 50. Patrząc na program telewizyjny stacji Polsat i Polsat Sport, gala KSW 50 raczej nie będzie transmitowana w darmowej telewizji. Dodatkowo płatny dostęp do gali KSW 50 (PPV) będzie można wykupić na platformie KSWTV.com oraz tradycyjnie na dedykowanych kanałach w telewizjach kablowych. Przewidywana cena PPV za galę KSW 50 w Londynie to 40 złotych. Początek wydarzenia 14 września od godziny 19.00.

Philip De Fries vs Luis Henrique

KSW 50

W walce wieczoru zobaczymy obronę pasa wagi ciężkiej. Phil de Fries (MMA 17-6) zmierzy się z Luisem Henrique (MMA 12-5). Brazylijczyk do tego boju wszedł jako zastępstwo za kontuzjowanego Damiana Grabowskiego. Luis polskim fanom miał okazję zaprezentować swoje umiejętności na gali KSW 49, na której poddał Michała Andryszaka (MMA 20-8, 1NC) w drugiej rundzie. Stoczył sześć pojedynków w organizacji UFC, gdzie walczył m.in. z Marcinem Tyburą (MMA 17-5) czy byłym pretendentem do tytułu Francisem Ngannou (MMA 14-3). Dla mistrza KSW będzie to trzecia obrona tytułu. Po wygraniu najwyższego trofeum z Andryszakiem, zdołał obronić je przeciwko Karolowi Bedorfowi (MMA 15-5) oraz Tomaszowi Narkunowi, osiągając ogólny bilans pięciu zwycięstw z rzędu od czasu ostatniej porażki w 2017 roku z „Uralskim Hulkiem” Ivanem Shtyrkovem (MMA 16-0-1).

Tomasz Narkun vs Przemysław Mysiala

KSW 50

Pretendentem do konfrontacji o pas wagi półciężkiej, został Przemysław Mysiala (MMA 23-9-1). Pochodzący ze Zgierza, ale mieszkający na co dzień w Anglii Polak, zdołał wygrać siedem ostatnich starć (nie licząc remisu z Rumunem Anatolim Ciumacem), zanim rzucił wyzwanie Tomaszowi Narkunowi (MMA 16-3). Dla mistrza będzie to powrót do swojej kategorii po super-walce z De Friesem w kat. ciężkiej. Choć walki tej Tomasz nie wygrał, to trzeba go oceniać po tym co osiągnął w półciężkiej. Niepokonany od 2015 roku. Zwycięstwa z takimi nazwiskami jak Celiński, Reljić, Sokoudjou, czy Oliveira sprawiają, że Narkun godnie zastąpił Jana Błachowicza na tronie dywizji KSW. Na uwagę zasługują również jego dwie wygrane z Mamedem Khalidovem (MMA 34-6-2) – obie miały miejsce w 2018 roku, ale starcia odbywały się w limicie do 92 kg, więc nie można ich zaliczyć na poczet obrony pasa.

Roberto Soldić vs Patrik Kincl

KSW 50

Patrik Kincl (MMA 22-9, 1NC) będzie kolejnym rywalem Roberto Soldica (MMA 16-3) w jego brutalnych obronach tytułu. Partik jest Czechem, który zawodową karierę rozpoczął w 2007 roku. To wszechstronny zawodnik, mający na koncie 10 nokautów, 6 poddań i 5 decyzji. Toczył boje z takimi nazwiskami jak Vemola, Duraev, Cedenblad czy Shlemenko. Na 11 ostatnich pojedynków, przegrał tylko raz, trzy walki temu z Karlosem Vemolą. To weteran czeskich ringów i klatek.

Roberto zawitał do KSW po raz pierwszy jako rywal dla Borysa Mańkowskiego (MMA 19-8-1). Jako debiutant zdobył pas w fantastycznym stylu. Choć już w kolejnej walce potknął się i pas stracił na rzecz Dricusa Du Plessisa (MMA 12-2), to pół roku później zrewanżował się rywalowi, odzyskując pas. Pomimo dwóch walk stoczonych od tamtego momentu, tylko raz miał okazję go obronić. Walka z Viniciusem Bohrerem (MMA 16-7) odbyła się w umownym limicie -80 kg, ale już bój z Krystianem Kaszubowskim (MMA 7-1), była o pełnoprawny pas – Soldić obu tych zawodników znokautował w pierwszych rundach pojedynku i za oba te KO otrzymał bonus „nokautu wieczoru”. Warto też nadmienić, że oba ciosy zwalające rywali z nóg, zostały zadane sierpem z lewej ręki.

Norman Parke vs Marcin Wrzosek

KSW 50

W jednej z najciekawszych walk karty, Norman Parke (MMA 27-6-1) miał zmierzyć się z Marianem Ziółkowskim (MMA 21-7-1) o tymczasowy pas wagi lekkiej. Polak z pojedynku musiał się jednak wycofać z powodu kontuzji kolana. W jego miejsce wskoczył Marcin Wrzosek (MMA 14-5) i mimo zastępstwa, status tego pojedynku się utrzymał. Po czteroletniej przygodzie z UFC, Norman trafił do KSW. W debiucie w największej polskiej organizacji, zawalczył o pas z Mateuszem Gamrotem (MMA 15-0, 1NC), a potem rewanż – pierwszy bój przegrał, a drugi został uznany za nieodbyty z racji nieintencjonalnych fauli Mateusza, przez które walka została przerwana. Rok 2018 był jednak bardzo udany dla Normana. Irlandczyk wrócił do KSW i zdołał pokonać Łukasza Chlewickiego (MMA 14-8-1), Borysa Mańkowskiego (MMA 19-8-1) oraz Artura Sowińskiego (MMA 19-18, 2NC). Te trzy boje pokazały, że Norman gotowy jest do ponownej walki o pas w dywizji, która została porzucona przez Mateusza Gamrota (Szokująca decyzja! Mateusz Gamrot zwakował pasy i nie przedłużył kontraktu z KSW!) .

Marcin Wrzosek to jeden z najbardziej efektownie walczących zawodników KSW. Łódzki Shark ma na koncie już trzy bonusy, w tym dwa za najlepsze starcia gal KSW 35 i KSW 41. Pojedynek „Zombie” z Filipem Wolańskim został również uznany jednym z najlepszych bojów w historii KSW. 31-latek z Bydgoszczy w grudniu 2016 roku pokonał przed czasem Artura Sowińskiego i sięgnął po pas mistrzowski kategorii piórkowej. W Londynie będzie miał szansę sięgnąć po kolejny tytuł.

➡️ Kompletna karta walk gali KSW 50 (transmisja, godzina rozpoczęcia gali w Londynie)

Trailer gali KSW 50

Kolejność walk na gali KSW 50

Kolejność walk na gali KSW 50

 

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. nieintencionalne faule 2 razy cios w krocze i palce w oczy 🙂 w kazdym innym wypadku bylo by dq zwlaszcza ze to na poczatku walki bylo tylko w cyrku robi  sie No Contest zeby miszcz zachował  zero w rekordzie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.