spider anderson silva

Anderson Silva, były mistrz UFC i prawdziwa legenda MMA jest już u schyłku swojej bogatej, sportowej kariery. Cały czas jednak myśli o powrocie do klatki i starć na najwyższym, światowym poziomie. Szef organizacji UFC ma natomiast w związku z takim powrotem sporo wątpliwości.

Jakiś czas temu Anderson Silva rzucił wyzwanie Conorowi McGregorowi i zaproponował stoczenie super walki w umownym limicie do 80 kilogramów. Były mistrz dwóch kategorii wagowych UFC szybko przyjął wyzwanie od legendy świata MMA.

Zobacz również: Conor McGregor przyjmuje wyzwanie Andersona Silvy na super walkę byłych mistrzów UFC

Na razie nie wiadomo czy ta medialna wymiana słów między zawodnikami przerodzi się w prawdziwe starcie, bo Conor McGregor ogłosił po raz kolejny, że kończy sportową karierę i przechodzi na emeryturę.

Anderson Silva walczył po raz ostatni w maju 2019 roku i szef UFC, Dana White, sam nie jest pewien, co będzie dalej z karierą Brazylijczyka.

Sam nie wiem. Szczerze powiedziawszy nie wiem co myśleć o jego ostatnich dwóch walkach.

Silva przegrał dwa ostatnie starcia w oktagonie UFC, a z ostatnich ośmiu walk tylko raz wyszedł zwycięsko.

W rozmowie dla serwisu ESPN Dana White dodał:

Gdy Anderson będzie naprawdę gotowy, usiądziemy i zobaczymy co robić. Ustalimy co ma dla niego sens. W jego przypadku jest sporo rzeczy do przegadania. Jest sprawa jego wieku, jest sprawa jego zarobków. To wszystko jest ważne.

Anderson Silva ma dziś 45 lat. Jest byłym mistrzem UFC i jednym z najlepszych zawodników w historii MMA. Od roku 2006 do roku 2012 pozostawał niepokonany w oktagonie.

6 KOMENTARZE

  1. czyli nie chcą mu już płacić tyle co dotychczas, a przecież podpisali z nim kontrakt na x walk pewnie. jak tak można Łysy

  2. Łysy już mu nie chce płacić. Za drogi, za słaby, magia nazwiska wyblakła.

    Wydaje mi się, że punktem zwrotnym była ta "porażka" z Bispingiem, którego miał na widelcu – jakby było widać w tej walce że jak Bispinga podnieśli to uchodziło ze Spidera powietrze. Potem już był tylko słabszy i słabszy.

  3. Niech on się lepiej już zajmie hodowlą jedwabników. Jest jednym z najlepszych ever, swoje już zarobil, szkoda rozmieniać się na drobne.

  4. No tutaj pewnie 500 za walke jest do wziecia, a juz tylko zacieci fani pamietaja co Anderson robil w prime, łysy juz z tego pieniazka nie bedzie mial zbytnio, jeszcze teraz przy koronawirusie..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.