Idący jak burza przez wagę średnią, Jared Cannonier podpisał kontrakt na walkę z Robertem Whittakerem do jakiej miało by dojść na gali UFC 248.

Do finalizacji starcia jest jeszcze daleko ponieważ były mistrz wagi średniej chce wcześniej zmierzyć się z Darrenem Tillem na gali w Londynie.

Menedżer Jareda Cannoniera, Lou Di Bono ujawnił w rozmowie z Arielem Helwanim, że jego zawodnik podpisał już nawet kontrakt na starcie z byłym mistrzem wagi średniej – Robertem Whittakerem (MMA 20-5):

Dodał jednak że, Whittaker woli skupić się na marcowej gali UFC w Londynie gdzie chciałby zmierzyć się z zawodnikiem gospodarzy, Darrenem Tillem. Według Lou Di Bono, to właśnie stoi na przeszkodzie do finalizacji kontraktu na walkę która byłaby oczywistym eliminatorem do mistrzowskiego tytułu UFC.

Jared Cannonier (13-4) który rok temu przeniósł się do kategorii średniej, ma obecnie imponującą serię trzech zwycięstw z rzędu nad Davidem Branchem, Andersonem Silvą i Jackiem Hermanssonem. ”Killa Gorilla” aby zawalczyć o pas mistrza wagi średniej potrzebuje jeszcze jednej mocnej wygranej w UFC. W ostatnich wywiadach sugerował chęć stoczenia walki z Darrenem Tillem, Yoelem Romero oraz właśnie byłym mistrzem, Robertem Whittakerem.

Aktualny mistrz dywizji, Israel Adesanya, wymienił Jareda jako potencjalnego rywala na konferencji prasowej po UFC 243. „The Last Stylebender” stwierdził, że jest pod wrażeniem tego czego dokonał Amerykanin w ostatnim czasie:

Jared Cannonier. Lubię tego gościa. To porządny człowiek. Podoba mi się jego styl, to, że przeszedł z kategorii ciężkiej do półciężkiej, a potem do średniej. Jestem pod wrażeniem jego walk. Ma prawdopodobnie jeszcze jedną walkę przed sobą. To zależy od rywala – może jeden, może dwa pojedynki dzielą nas od walki.

Aktualny ranking wagi średniej UFC poniżej:

19 KOMENTARZE

 1. Wykurwiste zestawienie. Myślałem, że faktycznie któryś z nich dostanie Tilla do odjebania, a tu taka petarda wjechała :antonio:

 2. Coś wydaje mi się że Jared zatrzyma się na Robercie

  Robert juz nie ma szczeki, wojny z Yoelem go zniszczyly a Israel juz tylko dobił

 3. Robert juz nie ma szczeki, wojny z Yoelem go zniszczyly a Israel juz tylko dobił

  Być może masz rację,  ale wydaje mi się że Adesanya jest po prostu poza zasięgiem wszystkich w swojej dywizji dlatego starcie Roberta i Israela nie pokazało prawdziwej dyspozycji Roberta tym bardziej że był po przerwie dość sporej

 4. Jared easy, szkoda że przestałem obstawiać bo może bym tu odrobił się na jakąś flaszkę 😆

  Wydaje mnie się, że opór Jaredowi w tej wadze postawi dopiero Israel, a i tu nie jestem pewny wyniku na korzyść tego drugiego…

 5. Whittaker przegrał z Adesanyą to wszyscy go za jakiegoś kelnera biorą. Ja pierdolę, dla mnie Robercik rozjedzie Jareda

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.