Organizacja UFC zaktualizowała rankingi poszczególnych kategorii wagowych po sobotniej gali UFC 253 w Abu Zabi. Podczas wydarzenia, Jan Błachowicz w świetnym stylu zdobył pas mistrza w wadze półciężkiej pokonując faworyzowanego Dominicka Reyesa.

Jan Błachowicz podczas drugiej najważniejszej walki wieczoru gali UFC 253 znokautował w drugiej rundzie Dominicka Reyesa zostając nowym mistrzem UFC. Tym samym „Cieszyński Książe” oficjalnie pojawił się na samej górze dywizji półciężkiej największej organizacji MMA na świecie. Pozostałe zmiany w dywizji do 93 kilogramów to spadek o jedną pozycję przegranego w walce o pas Reyesa, awans o 2 miejsca Magomeda Ankalaeva i wejście do rankingu Ovince`a Saint Preux na 15 miejscu.

Poza wagą półciężką inne znaczące zmiany w rankingach to awans Shane`a Burgosa o 3 pozycje w dywizji piórkowej, Brandona Royvala o 2 miejsca do góry w wadze muszej i Deivesona Figueiredo o 2 oczka wyżej w rankingu P4P.

 

Zobacz również:

 

 

32 KOMENTARZE

 1. Mistrz, którego nie ma w P4P

  :danaillegal:

  Widać jak Janka cenią. Jest właściwie w takiej samej sytuacji jak Figueiredo, czyli zdobył mistrzostwo po tym jak poprzedni mistrz zwakował pas a nawet go nie wrzucili do P4P za Whittakera czy kogoś innego. Jeszcze DC z Arielem gadają o gościu, który nie ma w UFC walki w półciężkiej, że jest najlepszy LHW a Israel to potwierdza. Jak już Janek wyjaśnia na twitterze, to powinien w tej sprawie też zabrać głos.

 2. Widać jak Janka cenią. Jest właściwie w takiej samej sytuacji jak Figueiredo, czyli zdobył mistrzostwo po tym jak poprzedni mistrz zwakował pas a nawet go nie wrzucili do P4P za Whittakera czy kogoś innego. Jeszcze DC z Arielem gadają o gościu, który nie ma w UFC walki w półciężkiej, że jest najlepszy LHW a Israel to potwierdza. Jak już Janek wyjaśnia na twitterze, to powinien w tej sprawie też zabrać głos.

  W dodatku 4-5 (zależy czy liczyć Conora) zawodników z wagi lekkiej

  :eddieconspiracy:

 3. Kiedyś były memy jak się Janek piął o jedno miejsce do góry po tym jak ktoś wypadł z rankingu, a teraz jest na samym szczycie.

  :conorsalute:

 4. Kiedyś były memy jak się Janek piął o jedno miejsce do góry po tym jak ktoś wypadł z rankingu, a teraz jest na samym szczycie.

  :conorsalute:

  Pukał pukał i dopukał się do drzwi mistrzostwa :antonio:

 5. Widać jak Janka cenią. Jest właściwie w takiej samej sytuacji jak Figueiredo, czyli zdobył mistrzostwo po tym jak poprzedni mistrz zwakował pas a nawet go nie wrzucili do P4P za Whittakera czy kogoś innego

  Przecież Figueiredo jest w rankingu P4P 😕

  Ps. Dobrze, że nie spojrzałeś na poniedziałkowy ranking sherdoga, tam w lhw Janek jest 3. 😮 o:

 6. Przecież Figueiredo jest w rankingu P4P 😕

  Ps. Dobrze, że nie spojrzałeś na poniedziałkowy ranking sherdoga, tam w lhw Janek jest 3. 😮 o:

  Może nie wyraziłem tego zbyt jasno. Chodziło mi o to, że Janek ma taką samą sytuację jak Figueiredo, bo wygrał zwakowany pas a to, że muszy mistrz jest w rankingu P4P a Janka nie ma pokazuje jak go nie doceniają.

  Sherdoga widziałem i pozostawię to bez komentarza. :usunto:

 7. Mistrz, którego nie ma w P4P

  :danaillegal:

  Ciesz się że Adesanya nie zastępuje Janka w rankingu :juanlaugh:

  ::jondance::

 8. W dodatku 4-5 (zależy czy liczyć Conora) zawodników z wagi lekkiej

  :eddieconspiracy:

  Liczyć. :jimcarrey:

 9. Wszystko fajnie ale czy to oznacza, że Janek nie udzieli teraz żadnego wywiadu?

  Gdzie on się schował?

 10. Wszystko fajnie ale czy to oznacza, że Janek nie udzieli teraz żadnego wywiadu?

  Gdzie on się schował?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.