Po ostatniej aktualizacji rankingu organizacji UFC Jan Błachowicz wyprzedził Conora McGregora w zestawieniu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Chociaż Jan Błachowicz i Conor McGregor walczą w zupełnie innych wagach, obaj znajdują się w zestawieniu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Po gali UFC 257 doszło do aktualizacji rankingów i Jan Błachowicz awansował na miejsce czternaste w zestawieniu najlepszych fighterów, a Conor McGregor spadł o jedno oczko i zamyka dziś stawkę będąc na miejscu piętnastym.

McGregor spadł również o dwie pozycje w kategorii lekkiej i jest dziś na miejscu szóstym. Na miejsce pierwsze wskoczył Dustin Poirer, a na miejscu czwartym zadebiutował Michael Chandler.

Aktualnie pierwsza dziesiątka wagi lekkiej wygląda w następujący sposób:

 1. Dustin Poirier
 2. Justin Gaethje
 3. Charles Oliveira
 4. Michael Chandler
 5. Tony Ferguson
 6. Conor McGregor
 7. Rafael Dos Anjos
 8. Dan Hooker
 9. Paul Felder
 10. Diego Ferreira

Khabib Nurmagomedov nadal pozostaje mistrzem wagi lekkiej.

48 KOMENTARZE

 1. A Khabib? Rozumiem, że jakby był oficjalnie na emeryturze jak ostatnio Conor to by dalej był w rankingu niczym rudy przegryw?

 2. A Khabib? Rozumiem, że jakby był oficjalnie na emeryturze jak ostatnio Conor to by dalej był w rankingu niczym rudy przegryw?

  Khabib jest poza pierwszą dyszką, bo jest mistrzem 🙂

 3. Najpierw Jachu najebie afrykańskiemu pyskaczowi – wskoczy do TOP5, a później rozpierdoli w pył Khabiba, dzięki czemu stanie się niekwestionowanym numerem 1.

  Róbta screeny. Tak będzie, nie zmyślam.

 4. Najpierw Jachu najebie afrykańskiemu pyskaczowi – wskoczy do TOP5, a później rozpierdoli w pył Khabiba, dzięki czemu stanie się niekwestionowanym numerem 1.

  Róbta screeny. Tak będzie, nie zmyślam.

  Do czasu kiedy to Jones nie zadebiutuje w królewskiej. Bo jak wygra to pewnie przeskoczy wszystkich łącznie z lysym

 5. Droga redakcyjo. Może warto zaktualizować ranking światowy na stronie albo go usunąć? Widać że rodzimy jest pilnowany ale reszta nie za bardzo. Chyba że robimy konkurs kto po tych rankingach zgadnie kiedy była ostatnia aktualizacja. Ja stawiam na początek 2018 roku

  • Dustin Poirier
  • Justin Gaethje
  • Charles Oliveira
  • Michael Chandler
  • Tony Ferguson
  • Conor McGregor
  • Rafael Dos Anjos
  • Dan Hooker
  • Paul Felder
  • Diego Ferreira

  To są jakieś kpiny! Conor przecież przegrał tylko z Khabibem i Płojerem w tej dywizji, więc jakim chujem jest tak nisko? 6. miejsce? Powinien być 2. za Dustinem!

 6. Ale żeby Ferguson był wyżej:benny:

  A czemu nie?Jeszcze przed chwilą miał serię 12 wygranych z rzędu w tej dywizji i na rozkładzie kilku zawodników z czołówki.Kogo pokonał McGregor w tej kategorii?Alvareza i Cowboya (jeśli przyjąć, że waga 170 była tylko umowna).Dla mnie mógłby być nawet za Dos Anjosem.

 7. To są jakieś kpiny! Conor przecież przegrał tylko z Khabibem i Płojerem w tej dywizji, więc jakim chujem jest tak nisko? 6. miejsce? Powinien być 2. za Dustinem!

  I bardzo dobrze, po kolejnej walce będzie 10 A później wypad z rankingu.

 8. Khabib przed Jonesem to śmiech na sali.

  To. Skamlał o to 1 miejsce P4P po ostatniej walce jak pizda i tyle wystarczy? W porównaniu do Jonesa ma po prostu mniejsze osiągnięcia. Jones został zrzucony na 2 pozycje bo poza oktagonem jest podczłowiekiem? Nurmagomedov też jest ścierwem poza oktagonem, jedyna różnica, że nie ma non stop problemów z policją. Podsumowując – jak do tego doszło nie wiem.

 9. To. Skamlał o to 1 miejsce P4P po ostatniej walce jak pizda i tyle wystarczy? W porównaniu do Jonesa ma po prostu mniejsze osiągnięcia. Jones został zrzucony na 2 pozycje bo poza oktagonem jest podczłowiekiem? Nurmagomedov też jest ścierwem poza oktagonem, jedyna różnica, że nie ma non stop problemów z policją. Podsumowując – jak do tego doszło nie wiem.

  Widzę dupka piecze jakbys pomylił Khabiba z kebabem.Ranking P4P nie jest dany raz na zawsze tylko jest wypadkową chwili.Na podstawie ostatnich pojedynków i ich przebiegu to Nurmagomedov udowodnił, że jest wyżej od Jonesa.Narzucił swój styl walki i zdominował czołowych rywali z dywizji kończąc ich przed czasem.W tym czasie Coco wymęczył dwie decyzje, z których jedna była splitem, a druga uchodzi w oczach wielu ekspertów i fanów za grabież.To ile razy bronił tytułu, poprzednie rankingi i wygrane nie mają znaczenia.Jones nie zrobił nic spektakularnego by zachować pierwsze miejsce,a co więcej jego ostatnie pojedynki wzbudziły tylko kontrowersje i wątpliwości.Inaczej niż w przypadku Khabiba, który bezsprzecznie potwierdził dominację i wyższość nad swoimi przeciwnikami.

 10. Widzę dupka piecze jakbys pomylił Khabiba z kebabem.Ranking P4P nie jest dany raz na zawsze tylko jest wypadkową chwili.Na podstawie ostatnich pojedynków i ich przebiegu to Nurmagomedov udowodnił, że jest wyżej od Jonesa.Narzucił swój styl walki i zdominował czołowych rywali z dywizji kończąc ich przed czasem.W tym czasie Coco wymęczył dwie decyzje, z których jedna była splitem, a druga uchodzi w oczach wielu ekspertów i fanów za grabież.To ile razy bronił tytułu, poprzednie rankingi i wygrane nie mają znaczenia.Jones nie zrobił nic spektakularnego by zachować pierwsze miejsce,a co więcej jego ostatnie pojedynki wzbudziły tylko kontrowersje i wątpliwości.Inaczej niż w przypadku Khabiba, który bezsprzecznie potwierdził dominację i wyższość nad swoimi przeciwnikami.

  Nurmagomedov dobierał sobie przeciwników pod swój styl, mniej walczył, uciekał przed Fergusonem aż ten się zestarzał i zrobił słaby, a na koniec skamlał po walce z Gaethjem"DaJcIe PiErwSzE MiEjScE mAm MaRtWeGo oJca i mAmi kAże OdEjść ;;((". Twoje urojenia co do stylu w jaki wygrywał Jones nie zmieniają faktu, że wygrywał i nie dobierał sobie przeciwników – walczył z każdym kogo mu dali. Zabił Cormiera, zabił Gustafssona, zdominował Smitha i wygrał z takimi kozakami jak Santos czy Reyes. Nurmagomedov w tym czasie wąchał jaja stójkowiczom  i jak już nie mieli woli walki to zakładał im duszenia.

  ps. jak chcesz sobie gadać w stylu "dżons nie wygrał z reyesem" to obejrzyj sobie walkę nurmagomedov vs tibau, która była chyba największym rabunkiem jaki do tej pory widziałem w ufc i po którym przestali mu dawać zapaśników.

 11. O ile rankingi są z dupy i w ogóle nara, to ten p4p to w ogóle jakaś paranoja.

  No co kurwa Conor w tym rankingu tam robi?

  Jeśli by nie patrzeć na nazwiska, tylko osoby które walczyły jako pozycje w tabelce, to Conor jest o jedną walkę od wyjebania, a ten sobie p4p zamyka.

  W rankingu popularności nikt go nie pobije (podejrzewam że drugiego takiego już nie będzie co porwie tłumy), ale tu to jakieś nieporozumienie.

 12. Nurmagomedov dobierał sobie przeciwników pod swój styl, mniej walczył, uciekał przed Fergusonem aż ten się zestarzał i zrobił słaby, a na koniec skamlał po walce z Gaethjem"DaJcIe PiErwSzE MiEjScE mAm MaRtWeGo oJca i mAmi kAże OdEjść ;;((". Twoje urojenia co do stylu w jaki wygrywał Jones nie zmieniają faktu, że wygrywał i nie dobierał sobie przeciwników – walczył z każdym kogo mu dali. Zabił Cormiera, zabił Gustafssona, zdominował Smitha i wygrał z takimi kozakami jak Santos czy Reyes. Nurmagomedov w tym czasie wąchał jaja stójkowiczom  i jak już nie mieli woli walki to zakładał im duszenia.

  ps. jak chcesz sobie gadać w stylu "dżons nie wygrał z reyesem" to obejrzyj sobie walkę nurmagomedov vs tibau, która była chyba największym rabunkiem jaki do tej pory widziałem w ufc i po którym przestali mu dawać zapaśników.

  To jest właśnie Twój problem, że wracasz pamięcią wstecz o jakieś 7 lat i jęczysz o to dlaczego Jones nadal nie jest P4P #1 podając przeterminowane argumenty.Po pierwsze Khabib nie wybierał sobie przeciwników tylko brał kogo mu proponowano, tak samo jak Jones.To nie jego wina, że brakowało innych grapplerów w czołówce, którzy potrafiliby się utrzymać tam do pojedynku z nim.A w braku pojedynku z Tonym jest tyle samo jego winy co Fergusona (przypominam, że El Cucuy też wypadł 2 razy).Dwa, przebieg ostatnich pojedynków to nie moje urojenia tylko fakty – sprawdź karty sędziowskie po pojedynku z Santosem (split 48-47, 48-47 i 47-48), sprawdź dyskusje i opinie komentatorów po pojedynku z Reyesem (na 21 ekspertów na mmadecisions, 14 uznało zwycięstwo Dominica; Sam Dana White twierdził, że Dominic wygrał tę walkę).Nie obchodzi mnie też kogo pokonywał w przeszłości.Czy udusił Machide, zgwałcił Shoguna, zdemolował Sonnena.To mogą być argumenty w dyskusji o najlepszym w historii, a nie w rankingu, który jest uzalezniony od dyspozycji w pewnych ramach czasowych.Jesteś tak dobry jak twoja ostatnia walka mówi stare porzekadło, a Jones w ostatnich latach był co najwyżej średni.Khabib tymczasem udowodnił, że w czołówce dywizji 155 nie jest nawet blisko innych i za to wylądował na pozycji numer 1 w rankingu pound-4-pound.

 13. Teraz Nurmadogev sobie dobiera rywali a przedtem to kazdy miał go zajebać

  Gajethe, Conor, Porier itd

  Mozna go nie lubic okej

  Można nie lubić zapasów w mma to mniej okej bo co tu robisz wtedy? (Tym bardziej ze nurmy są ciekawe nie klei się dla klejenia)

  Nurma rozwalil obecna czołówkę w pył, a jego ostatnia walka która mogka byc wałkiem była lataaa temu kiedy jeszcze nie był bliski mistrzostwa

  Zdecydowanie numer jeden w najbardziej obsadzonej kategorii

  By mówić ze uciekał przed walką która była zestawiana 4 razy i 2 razy  to Ferg wypadł to już debilizm

  Jon Jones miał średnie walki gdzie wyglądal jakby się prześlizgnąl, pikogramy środków dopingujacych i faule

  Walczy w jednej ze słabszych dywizji

  Nie ma co porównywać obecnych zwyciestw Jonesa z Nurma

  Klasa rywali? W najlepszym przypadku taka sama

  Póki Khabib nie był na emeryturze zaslugiwal na 1 miejsce

  Jak Jones rozwali cięzką zgodzę się ze numerem 1 jest zaslużenie

 14. a Jones w ostatnich latach był co najwyżej średni

  Tak jak wtedy gdy zgwałcił Cormiera, Smitha i Gustafssona? Czy 2-3 lata temu to już nie są "ostatnie lata" żeby twoja narracja miała jakikolwiek sens? Nawet nie wiesz jakie casualstwo płynie z tego co piszesz. Najbardziej mi się podoba jak pierdolisz o jakichś wyimaginowanych z dupy kryteriach ustalania p4p, podczas gdy nie ma ustalonej definicji tego jak się określa obecnie króla p4p. Oryginalnie p4p było określane na podstawie osiągnięć w karierze danego zawodnika (w boksie w sensie), żeby wypromować zawodników niższych klas wagowych, którzy zawsze byli przyćmiewani przez ciężkich. Powinno być tak dalej, ale obecnie w mma jest to ranking popularności i dlatego Nurmagomedov (którego nota bene jedynym osiągnięciem są 2 obrony pasa) jest na pierwszym miejscu i dlatego McGregor się jeszcze w tym rankingu znajduje. Jednak dickrider, który ma jakieś własne definicje, tego nie ogarnie.

 15. Oryginalnie p4p było określane na podstawie osiągnięć w karierze danego zawodnika (w boksie w sensie)

  Dokładnie, dlatego w top-5 powinien być Spider, GSP i Fiedia!!!!!!

  Jednak dickrider, który ma jakieś własne definicje, tego nie ogarnie.

  Spokojnie chłopaku, te zestawienia UFC nie są żadnym rankingiem, tylko pr-owymi tabelkami prywatnej firmy. W rankingu Tapology Nurmy w ogóle nie ma w top-10! Jones z resztą też nie jest nr 1, tylko Miocić, a drugi jest Adesania 😆

  https://www.tapology.com/rankings/current-top-ten-best-pound-for-pound-mma-and-ufc-fighters

 16. A w braku pojedynku z Tonym jest tyle samo jego winy co Fergusona (przypominam, że El Cucuy też wypadł 2 razy).

  Ale w przypadku piątego razu nie wybaczę 😉 nigdy kalabibowi, że pojechał wtedy do Rosji, gdyby został w USA doczekalibyśmy się tego starcia.

  Nurma rozwalil obecna czołówkę w pył

  No… Oszczędzał tylko tych spoza czołówki ( Iaquinta) 😉

  By mówić ze uciekał przed walką która była zestawiana 4 razy i 2 razy to Ferg wypadł to już debilizm

  Hmm jednak nie chciał wziąć walki z Tonym na UFC 217:

  https://www.mmarocks.pl/ufc/ufc-probowalo-zestawic-fergusona-nurmagomedovem-ufc-217

  Why?

  :zakręcony:

 17. Z jednej strony najlepsza strona o MMA w Polsce, a z drugiej takie głupie błędy. Tytuł artykułu Jan Błachowicz przeskoczył Conora McGregora w rankingu UFC, treść artykułu to w sumie tylko waga lekka i tylko tenże ranking. Witamy w wadze lekkiej Janku!!!

 18. Tak jak wtedy gdy zgwałcił Cormiera, Smitha i Gustafssona? Czy 2-3 lata temu to już nie są "ostatnie lata" żeby twoja narracja miała jakikolwiek sens? Nawet nie wiesz jakie casualstwo płynie z tego co piszesz. Najbardziej mi się podoba jak pierdolisz o jakichś wyimaginowanych z dupy kryteriach ustalania p4p, podczas gdy nie ma ustalonej definicji tego jak się określa obecnie króla p4p. Oryginalnie p4p było określane na podstawie osiągnięć w karierze danego zawodnika (w boksie w sensie), żeby wypromować zawodników niższych klas wagowych, którzy zawsze byli przyćmiewani przez ciężkich. Powinno być tak dalej, ale obecnie w mma jest to ranking popularności i dlatego Nurmagomedov (którego nota bene jedynym osiągnięciem są 2 obrony pasa) jest na pierwszym miejscu i dlatego McGregor się jeszcze w tym rankingu znajduje. Jednak dickrider, który ma jakieś własne definicje, tego nie ogarnie.

  I na którym miejscu był w rankingu P4P po walkach z Cormierem, Smithem, Gustafssonem?Czyżby nie na pierwszym?Wtedy też ten ranking był dla Ciebie rankingiem popularności czy może się nim stał jak twój ulubieniec spadł na drugie miejsce?Ty oczekujesz, że do momentu porazki Jones powinien być przyspawany do tego stołka niczym polityczny aparatczyk.Po to się robi aktualizacje tych rankingów raz na kilka miesięcy by odpowiadały bieżącemu stanowi, a nie odwoływały się do jakiejś odległej przeszłości i były formą hagiografii.Jeśli zestawisz sobie faktyczny obraz ostatnich walk Jonesa i porównasz je z dokonaniami Khabiba to nie ma nic co przemawiałoby za tym by utrzymać Jonesa na czele.Styl w jakim pokonał ostatnich przeciwników w konfrontacji z wygranymi Khabiba był po prostu mierny.I nie obchodzi mnie czy 5 lat wcześniej nokautował rywali, a Khabib wygrywał decyzjami.Nie obchodzi mnie kto miał lepszą karierę i więcej zwycięstw na koncie.Nie obchodzi mnie kto będzie uważany za GOATa MMA bo ranking P4P tym nie jest!Ranking pound-4-pound ma na celu wyłonienie najlepszego zawodnika, bez podziału na kategorie, na podstawie opinii przedstawicieli mediów w określonym przedziale czasowym.Jesli walczysz o pas, bądź jesteś mistrzem to masz wyższe miejsce w rankingu.Jeśli kończysz przeciwników w sposób niepozostawiający żadnych wątpliwości to jesteś wyżej niż ktoś kogo wyniki są dyskusyjne.Powtórze raz jeszcze – Ranking P4P to nie jest ranking podsumowujący karierę tylko zapis "aktywności" czołowych zawodników, gdzie jako aktywność rozumiem wagę ostatnich pojedynków i ich rezultaty.

  P.S

  Śmieszne jest to, że twierdzisz iż nie ma żadnych spisanych kryteriów przyznawania tego wyróżnienia, że wymyślam je z dupy, ale jednocześnie za wszelką cenę starasz się przekonać, że Khabibowi się to miejsce nie należy.Na jakiej podstawie?Czyżby Twoich wyimaginowanych z dupy kryteriów?Cytuję "Nie ma ustalonej definicji jak się określa króla" więc nie jesteś w stanie zanegować i podważyć jego pozycji bo nie masz ku temu narzędzi.Zostaje Ci więc tupanie nóżką i nasiadówki pod bolącą dupę, choć z powyższych wniosków wynika, że sam nawet nie wiesz o co walczysz :juanlaugh:

 19. serio jesteś tak nierozgarnięty, czy udajesz?

  Wychodzi na to, że serio, bo jakoś nic nie rozumiem. To co się w końcu liczy do tego p4p? Całokształt i  aktywność czy ostatnie 3 lata jak w każdym rankingu?

 20. Ranking P4P to nie jest ranking podsumowujący karierę tylko zapis "aktywności" czołowych zawodników, gdzie jako aktywność rozumiem wagę ostatnich pojedynków i ich rezultaty.

  Jak grochem o ścianę…

  No i dalej sobie wymyślasz definicje. Nurmagomedov nie ma żadnych poważnych osiągnięć w swojej karierze. Dwie obrony pasa to za mało na 1 miejsce p4p. Trzymaj się dalej swoich wyimaginowanych definicji, panie casual. Nie znasz się na tym sporcie.

 21. Jak grochem o ścianę…

  No i dalej sobie wymyślasz definicje. Nurmagomedov nie ma żadnych poważnych osiągnięć w swojej karierze. Dwie obrony pasa to za mało na 1 miejsce p4p. Trzymaj się dalej swoich wyimaginowanych definicji, panie casual. Nie znasz się na tym sporcie.

  No patrzcie kto nas odwiedził!Pan Ja Wiem Lepiej.Czy Ty nie widzisz jaki jesteś śmieszny?Zarzucasz mi, że się nie znam, że wymyślam sobie definicje ale to Ty zacząłeś tę dyskusję na podstawie własnych kryteriów.W poprzednim poście napisałeś, że nie ma jasnych zasad przyznawania miejsca w rankingu P4P, a teraz piszesz, że dwie obrony pasa to za mało?A gdzie kurwa jest napisane, że to miejsce zależy od ilości obron pasa?Czyżby to nie był ten jeden z tych wyimaginowanych argumentów panie hipokryto?To Ty pierwszy się obruszyłeś na #1 Khabiba i to Ty pierwszy zacząłeś wyciągać z dupy warunki brzegowe, a teraz na podstawie własnego widzimisię wyzywasz od casuali i rościsz sobie prawo do racji?Siedź dalej w swoim tipi i przekonuj wszystkich dookoła, że jesteś wyrocznią w sprawach MMA, a w tym czasie Khabib głosem nie jednego eksperta twego pokroju, tylko grupy ludzi będzie zajmował pozycje numer 1.I nic na to nie poradzisz.

 22. No patrzcie kto nas odwiedził!Pan Ja Wiem Lepiej.Czy Ty nie widzisz jaki jesteś śmieszny?Zarzucasz mi, że się nie znam, że wymyślam sobie definicje ale to Ty zacząłeś tę dyskusję na podstawie własnych kryteriów.W poprzednim poście napisałeś, że nie ma jasnych zasad przyznawania miejsca w rankingu P4P, a teraz piszesz, że dwie obrony pasa to za mało?A gdzie kurwa jest napisane, że to miejsce zależy od ilości obron pasa?Czyżby to nie był ten jeden z tych wyimaginowanych argumentów panie hipokryto?To Ty pierwszy się obruszyłeś na #1 Khabiba i to Ty pierwszy zacząłeś wyciągać z dupy warunki brzegowe, a teraz na podstawie własnego widzimisię wyzywasz od casuali i rościsz sobie prawo do racji?Siedź dalej w swoim tipi i przekonuj wszystkich dookoła, że jesteś wyrocznią w sprawach MMA, a w tym czasie Khabib głosem nie jednego eksperta twego pokroju, tylko grupy ludzi będzie zajmował pozycje numer 1.I nic na to nie poradzisz.

  Nie popłacz się

 23. Jak grochem o ścianę…

  No i dalej sobie wymyślasz definicje. Nurmagomedov nie ma żadnych poważnych osiągnięć w swojej karierze. Dwie obrony pasa to za mało na 1 miejsce p4p. Trzymaj się dalej swoich wyimaginowanych definicji, panie casual. Nie znasz się na tym sporcie.

  3 obrony w ostatnich 3 latach, dokładnie tyle, ile ma Jones, nie licząc tego, że ostatnią walkę przegrał. A jak chcesz włączać do rankingu p4p osiągnięcia sprzed 10 lat, to Silva powinien być w top 5 , bo ma 10 obron, a Demitrius 11.

 24. Nie popłacz się

  Uderz w stół.Argumenty ad personam i przedszkolne zaczepki.Nie potrafiłeś się odnieść do rzeczowych punktów więc zostały ci jednozdaniowe riposty.Prawdziwie ekspercka postawa "znawcy".A Khabib nadal na pierwszym miejscu.

 25. Uderz w stół.Argumenty ad personam i przedszkolne zaczepki.Nie potrafiłeś się odnieść do rzeczowych punktów więc zostały ci jednozdaniowe riposty.Prawdziwie ekspercka postawa "znawcy".A Khabib nadal na pierwszym miejscu.

  rzeczowych punktów XD

 26. rzeczowych punktów XD

  Dobra, po tym XD już wiem, że tracę czas na dyskusję z dzieciakiem.Wygrałeś w dominującym stylu, jak Jones z Reyesem!

 27. Dobra, po tym XD już wiem, że tracę czas na dyskusję z dzieciakiem.Wygrałeś w dominującym stylu, jak Jones z Reyesem!

  aleś się zesrał. Nie dość, że nic nie wiesz o mma, to jeszcze dajesz się trolować jakby ci wczoraj neostradę 128kb/s założyli :tellmemore:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.